Informacje

05.10.2013 14:47 apel o wzięcie udziału w referendum

Kaczyński o Warszawie: Bałagan, podwyżki, buta i arogancja władzy

Butę, arogancję i pogardę dla warszawiaków zarzucił Hannie Gronkiewicz-Waltz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ponownie zaapelował o udział w referendum ws. jej odwołania. - Jestem głęboko przekonany, że Warszawa i tym razem będzie wzorem, warszawiacy będą obywatelami, wezmą udział w referendum - powiedział szef PiS.

Kaczyński przemawiał w sobotę na konwencji PiS w Warszawie zorganizowanej pod hasłem "Wielka Warszawa może być wzorem".

- To referendum otwiera drogę do wielkiej Warszawy. Musimy być wzorem dla innych, tymi, którzy pokażą, że wielkie polityczne ożywienie w naszym kraju odnosi się także do naszego miasta, stolicy Polski, że Warszawa nie jest gorsza, staje na czele wszystkiego, co w naszym mieście, ale także w szerszej skali, jest dążeniem do zmian, naprawy, naprawy Rzeczypospolitej – powiedział Kaczyński.

- Idźcie do urn. Nie dajcie się przekonać, że demokracja bezpośrednia to coś gorszego. Kto kwestionuje ten mechanizm, kwestionuje demokrację. Dzisiaj Donald Tusk, Bronisław Komorowski próbują demokrację w Polsce w ten sposób i na sto innych sposobów zakwestionować. Powiedzmy "nie". Warszawa mówi "nie". Warszawa jest za demokracją, wolnością, obywatelskością, za tym, żeby być wielką - dodał szef PiS.

Przypomniał, że Warszawa w wielu momentach historii była wielka, tworzyła wzory dla całej polski.

- Jestem głęboko przekonany, że Warszawa i tym razem będzie wzorem, warszawiacy będą obywatelami, wezmą udział w referendum - powiedział.

"Nie dać się zwieść"

W jego opinii, każdy kto zdecyduje się zagłosować, będzie musiał powiedzieć zdecydowane "nie" temu, co robi obecna prezydent stolicy.

- Nie można dać się zwieść słowom pani prezydent, która mówi o niedociągnięciach i zakłóceniach w relacjach między władzami Warszawy a obywatelami - stwierdził Kaczyński. - To nie są zakłócenia, czy niedociągnięcia, to jest arogancja, buta, a często wręcz pogarda dla tych, którymi się rządzi. A to jest w demokracji całkowicie niedopuszczalne.

Przykładem na to, jak dowodził prezes PiS, jest choćby sposób, w jaki działa w stolicy komunikacja miejska.

- Horrendalne ceny biletów, straszliwe zamieszanie, niezdolność do wywiązywania się ze swoich obowiązków przez cały system komunikacyjny - wyliczał Kaczyński, dodając, że z tego powodu mieszkańcy Warszawy nie mogą się swobodnie poruszać po mieście.

- W Warszawie na wysokim poziomie są tylko ceny, które mają być jeszcze podwyższone - grzmiał Kaczyński.

Podkreślił, że w Łodzi, gdzie, tak jak w Warszawie, rządzi PO udało się obniżyć ceny biletów. - A pani Gronkiewicz-Waltz? Zapowiedzi kolejnych podwyżek i bałaganu - stwierdził Kaczyński.

Podał też przykłady Wrocławia i Lublina, gdzie - jak mówił - "coś się robi", m.in. w dziedzinie rozwoju komunikacji.

"Dążyć do wielkiej Warszawy"

- My, warszawiacy mamy prawo, by dążyć do Warszawy wielkiej (….) Warszawa może i musi być wielka. Będzie wielka, jeżeli nie usłuchamy wezwań, żebyśmy nie byli obywatelami - zaznaczył.

Referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób. Inicjatywę zapoczątkowaną przez szefa Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała poparły m.in.: PiS, Ruch Palikota i Solidarna Polska.

PAP, tvn24.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • arturas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 17:39 ~arturas

  przynajmniej w wawie cos sie dzieje, a to jakis most wybuduja, a to jakas trase, rondo, wiadukt, czy metro. widac, ze ktos mysli o rozwoju. bledow nie popelnie ten co nic nie robi. Lech Kaczynski jako prezydent wawy bledow nie popelnial. ani jednego.:)

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 15:47 ~marek

  rządził już i Warszawą i Polską
  PAMIĘTAMY!!!!!

 • Uk Uk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 14:56 ~Uk Uk


  warszawiak~warszawiak

  Przyganiał kocioł garnkowi!
  zzizz~zzizz

  A który to prezydent Warszawy wykazał sie arogancją wypowiadając słowa " Spieprzaj, dziadu!"

  Jak to? raczej która.HGW 3 lata temu

 • chmiel66

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 12:34 ~chmiel66

  Może nie wszystko szło jak należy ale trzeba przyznać obiektywnie ,że z bólami ale coś się ruszyło w mieście czego nie mo żna powiedzieć o rządach panów Kaczyńskich.
  Tylko muzeum i nazwy rond.
  Po co takie ruchy za nasze pieniądze ?przecież będą wybory.
  Nie wiedziałem,że tak można upolitycznić coś co powinno być na zasadzie wybory,rozliczenie z działalnośći a to co robi PIS to tylko polityka.
  Zakładając ,że będzie zmiana referendum odsunie panią Waltz będzie powolany nowy tymczasowy Prezydent M.St.Warszawy a ten oczywiście otacza się swoimi współpracownikami a odchodząca pani Prezydent dostaje odprawę i jej świta.
  Za czyje pieniądze?. Wiadomo.

 • Vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 12:15 ~Vpw

  chyba normalny~chyba normalny

  "Referendum jest sytuacją nadzwyczajną, która powinna być używana w sytuacjach nadzwyczajnych - apelował Jarosław Kaczyński w Łodzi broniąc odwoływanego ówcześnie prezydenta Kropiwnickiego.ybiórcza pamięć prezesa poraża butą i arogancją. Urąga inteligencji tych, którym próbuje wcisnąć te głodne kawałki.


  A Tusk twierdzil w Lodzi, ze to obowiazek obywatelski a teraz to niepotrzebne wydawanie pieniedzy. Wiec punkt widzenia ...

 • pomysl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 12:02 ~pomysl

  Czy ma sens to referendum? Szkoda pieniędzy. Gdy uda się odwołać Prezydent Gronkiewicz - Waltz to i tak może zostać ona na następną kadencję... Jeśli już zostanie odwołana to najsensowniejszym byłoby wybranie nowego Prezydenta z pełnej "puli" kandydatów (w któych powinni być m.in. Prof. Gliński, Marek Borowski) I nie na rok tylko na pełną kadencję.

 • Poznaniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 11:37 ~Poznaniak

  Kaczor , przestań judzić , przechero ....
  Jesteś najgorszym złem , jakie może spotkać Polskę i Polaków !!!

 • mecho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 11:24 ~mecho

  freeman~freeman

  Bałagan, buta i arogancja władzy....hmmm to już było jak u steru miasta był Lech Kaczyński. Oraz brak jakichkolwiek inwestycji (prucz Muzeum Powstania Warszawskiego). Inwestycje zaczęły się teraz za HGW. Taka jest prawda.


  święta prawda.

 • jkc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 11:14 ~jkc

  A Kaczyński od razu powołałby stosowne komisje lustracyjne i zamiast rozwoju miasta mielibyśmy stanie po kolana w syfie raportów, obrad, badania tego, czy wszystko było zgodnie z prawem,a w Warszawie nie ruszy się nic. Warszawa rozkopana? A jak inaczej się coś zmienia? Abrakadabra! I jest obwodnica? I jest metro? Nie wiem czy śmiać się, czy płakać...

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 11:07 ~warszawiak

  05.10.2013 20:50 ~qaz

  emer~emer

  Dlaczego pan Kaczyński przypisuje swoje cechy charakteru pani Gronkiewicz-Waltz?


  bo mierzy wszystkich swoja miara


  Bo jednym z objawów paranoi jest projekcja

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »