Informacje

06.05.2016 07:32 sezon imprezowy

Juwenalia 2016: kto, gdzie, kiedy?

SERWISY:

6 maja początek Juwenaliów. W ciągu miesiąca odbędzie się 14 koncertów, podczas których studenci usłyszą wszystkie gatunki muzyczne - od rocka, przez hip-hop, reggae, pop aż po muzykę klasyczną.

Porozumienie Uczelni Warszawskich, które organizuje i koordynuje wydarzenia, założyło kilkanaście szkół wyższych. Organizują one swoje własne, imprezowe miasteczka i atrakcje. Nie tylko dla studentów - a w tym roku każdy znajdzie coś dla siebie.

6 maja

Już w piątek o 17.45 na Kampusie Głównym UW zacznie się koncert. Na początek duet Rebeka - Iwona i Bartek wykorzystują keyboard w połączeniu z elektronicznymi brzmieniami oraz emocjonalnymi tekstami, tworząc tym samym wyjątkowy electro pop. Możecie kojarzyć takie piosenki Rebeki, jak "Fail" czy "Stars". O 19.15 planowany jest koncert KAMP! Zespół z Łodzi zachwyci fanów melancholijnych wokali popowych w stylu retro. O 21.00 atmosferę ma rozbujać w rytm hip-hopu Taco Hemingway, który zadebiutował w 2013 roku minialbumem pt. Young Hems. Na zamknięcie, około 22.30 - Fisz Emade Tworzywo czyli rodzinny skład hip-hopowy, który w zasadzie trudno zaszufladkować. Recenzenci ich najnowszy, osobisty albumu "Matka, Syn, Bóg" kwalifikują w zasadzie do rocka.

W tym samym czasie wystartują APSurdalne MEDYKalia, czyli juwenalia Akademii Pedagogiki Specjalnej 
im. Marii Grzegorzewskiej oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na scenie bemowskiego Osiedla Przyjaźń od 16.30 usłyszymy m.in. reggae według Kamila Bednarka oraz Vavamuffin. Fanów hip-hopu rozbuja Giovanni Dziadzia, czyli donGURALesko. Rapowym klimat dostroi również W.E.N.A. Line up uzupełnią zespoły studenckie, a dodatkowymi atrakcjami będą m.in. akcje profilaktyczne, wyzwanie dla zmysłów - labirynt "Niewidzialna Wystawa", atrakcje sportowe oraz konkursy z nagrodami.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

7 maja

7 maja o 17:30 na UW zagra Hanza, w muzyce której słychać wpływy funk i fascynację grunge'em. O 18:15 planowany jest występ wrocławskiego zespołu rockowego OCN. Około 19:30 wystąpić ma Happysad. A o 21:30, tradycyjnie zagra Kult. Studenci UW do 19:00 mają wstęp wolny. Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 zł dla studentów, a dla pozostałych 45 zł. W dniu wydarzenia studenci zapłacą 35 zł, pozostali 55 zł.

W sobotę 7 maja odbędą się Juwenalia Szkoły Głównej Handlowej. W ogrodach 
za Budynkiem Głównym o 16.00 usłyszymy, jak absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej, Czesław... Śpiewa. Około 18.00 wystąpi wspomniany wcześniej Gooral, a około 20.30 stary wyga polskiej sceny hip-hopowej - TEDE.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Juwenaliów ciąg dalszy...

Juwenalia Warszawskie rozkręcą się jeszcze w połowie maja. Przed sesją relaksować się w rytm muzyki będą studenci Akademii Obrony Narodowej, Uniwersytetu SWPS, Akademii Wychowania Fizycznego, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, Akademii Sztuk Pięknych oraz Politechniki Warszawskiej.

W trzeci weekend maja w parku Agrykola, tak jak rok temu, czekają nas emocje związane z Juwenaliami Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i uczelni niepublicznych, a dzień później powrócą w kolejnej odsłonie jUWenalia. W ostatnim ich dniu, 21 maja, usłyszymy Funkologię, Natalię Przybysz, Mrozu i HEY.

Studencki karnawał zakończą na początku czerwca Ursynalia, czyli muzyczne przedsięwzięcie przygotowane przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Koncerty i nie tylko...

Kulminacją weekendu juwenaliowych wrażeń będzie Wielka Parada Studentów, która przejdzie z placu Defilad na stadion Syrenki. Projekt jest częścią Juwenaliów Warszawskich dotowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Z kolei od 27 do 29 maja można też będzie skosztować w kolejnej edycji Festiwalu Food Trucków w okolicach  placu Defilad.

Harmonogram Juwenaliów w Warszawie:

6 maja (piątek) – jUWenalia, czyli impreza na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego, na której w tym roku od 17.45 wystąpią m.in. Rebeka, Fisz Emade Tworzywo, Kamp! oraz Taco Hemingway. Wstęp wolny.

Tego samego dnia startują MEDykalia APSolutne, czyli juwenalia Akademii Pedagogiki Specjalnej 
im. Marii Grzegorzewskiej oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na których na boisku Sportowym przy Osiedlu Akademickim PRZYJAŹŃ na Bemowie od 16.30 zagrają m.in. Kamil Bednarek, Vavamuffin, donGURALesko i W.E.N.A. Wstęp wolny.

7 maja (sobota) – w drugim dniu jUWenaliów od 17.30 wystąpią OCN, Happysad i Kult (na jUWenaliach już po raz 22. z rzędu). Do godz. 19.00 studenci UW mają wstęp wolny.

Tego samego dnia odbędą się Juwenalia SGH. O 16.00 usłyszymy jak Czesław Śpiewa. Od 18.00 wystąpi m.in. Gooral i TEDE. Wstęp wolny.

10 maja (wtorek) w ramach 35-tych urodzin Wydziału Psychologii organizowane są Psychonalia, na których zagrają m.in. Cool Plants, Gypsy and the Acid Queen i Bobby the Unicorn. Wstęp wolny.

12 maja (czwartek) – Majowe Wibracje AON & Uniwersytetu SWPS, czyli propozycja Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Akademii Obrony Narodowej oraz Samorządu Studentów SWPS. W ramach tych juwenaliów od 16.00 na parkingu głównym przy Wydziale Zarządzania i Dowodzenia AON (plac apelowy) odbędą się koncerty m.in. Akcent, Grubsona i Bomby Kalorycznej. Wstęp wolny.

Tego samego dnia odbędą się też Juwenalia AWF i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wstęp wolny.

13 maja (piątek) – zabawa discopolowa MegaWAT - od 17:00 na terenie Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. gen. S. kaliskiego 2 odbędą się koncerty. Samorząd Studentów WAT nie określił jeszcze line up'u.

Tego samego dnia od 17.45 zaczynają się Juwenalia Politechniki Warszawskiej na Stadionie Syrenki wystąpią m.in. Poparzeni Kawą Trzy, Luxtorpeda, O.S.T.R. i Wilki. Wstęp wolny.

13 maja w okolicy kampusu centralnego ok. 15.00 odbędą się także Gardenalia, czyli wspólna inicjatywa instytutów Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Tradycyjnie za budynkami Nowego Światu 67 i 69 zaprezentują się Alkopoligamia Showcase, czyli Kuba Knap x R.A.U x Leh i inni, Eric Shoves Them in His Pockets oraz JWP/BC. Zobaczymy również Marikę, Otsochodzi oraz Rysy.

14 maja (sobota) – odbędzie się drugi dzień Juwenaliów PW na Stadionie Syrenki, na których od 17:20 zagrają m.in. Glass Ballerina, Farben Lehre, Dawid Podsiadło i T.Love. Wstęp wolny.

Juwenalia Artystyczne
 odbędą się w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina przy ul. Okólnik 2. Będzie można tam oglądać instalacje multimedialne stworzone przez studentów z Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej. Od godziny 18.00 w salach i audytoriach Uniwersytetu Muzycznego mają odbywać się koncerty i przedstawienia muzyczne. O godzinie 19.00 rozpocznie się koncert WARSAW ACADEMIC BIGBAND, który zaprezentuje muzykę big-bandową "we wszystkich jej kolorach".
będzie można oglądać instalacje multimedialne stworzone przez studentów z Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej.

Wielka Parada Studentów po raz czternasty ruszy z Placu Defilad, przejdzie ulicą Marszałkowską, przez Plac Konstytucji, następnie ulicą Waryńskiego aż na Stadion Syrenki. #WPS2016 - wstęp wolny.

20 maja (piątek) – Juwenalia UKSW, na których na Agrykoli od 17.30 zagrają m.in. Sokół i Marysia Starosta, Łąki Łan i Strachy Na Lachy. Na imprezę zaprasza nie tylko Samorząd Studentów UKSW, ale i Samorząd Studentów Uczelni Łazarskiego, Wszechnica Polska, Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie oraz Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki. Wstęp wolny.

21 maja (sobota) – na jUWenaliach na Agrykoli usłyszymy od 17:30: Funkologię, Natalię Przybysz, Mroza i HEY. Wstęp wolny.

3-4 czerwca (piątek, sobota) odbędą się Ursynalia, czyli juwenalia na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, którego samorząd jeszcze nie ogłosił listy występujących artystów. W tym roku wstęp ma być wyjątkowo bezpłatny, za okazaniem kodu OR generowanego po poprawnym wypełnieniu formularza na stronie festiwalu, który należy potem okazać wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość w specjalnym punkcie na Kampusie SGGW.

ms/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ursyman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2016 11:40 ~ursyman

  "Darmowe" ursynalia znów sfinansuje Lech i Żywiec a mieszkańcy mogą się wyprowadzić na wieś bo wieś bawi się w stolicy!

 • Student

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2016 19:25 ~Student

  Witam,
  Prosiłbym o poprawkę w tekście.
  Juwenalia 12-ego są organizowane przez AON i Uniwersytet SWPS . Czyli " Majowe Wibracje AON& Uniwersytet SWPS. Z kolei wydarzenie jest tworzone na mocy porozumienia miedzy Samorządem Studentów Akademii Obrony Narodowej i Samorządem Studentów Uniwersytetu SWPS.
  Pozdrawiam.

 • stud

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2016 19:15 ~stud

  kokos~kokos

  do roboty się brać a nie balować - PGR się wali!

  po zawodówce?

 • bekonek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2016 18:43 ~bekonek

  Może ta akademia wychowywac ma akademików pedagogicznych specjalnej troski? I może niespecyjalnie jej się to udaje,jeśli troszczyć się o tych biedaków nie ma komu,w tym państwie prawa ...do pobierania nielegalnej akcyzy?

 • mariusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2016 18:26 ~mariusz

  rozpalony~rozpalony

  A termin juwenaliów UKSW to gdzie?


  Pewnie w kościele. Kadzidła i odmawianie różańca.

 • kokos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2016 16:23 ~kokos

  do roboty się brać a nie balować - PGR się wali!

 • Jakub

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2016 14:14 ~Jakub

  Ciekawe czy umiesz pisac dzięki nauczycielowi ktory sie kształcil wlasnie w tej szkole. Bo ta "mało ważna szkoła" to miejsce w którym ksztalci sie między innymi specjalistów nauczania na wszystkich szczeblach. A ci którzy kształcą ich gdzie indziej prawdopodobnie w duzej mierze korzystają z osiagniec wlasnie Akademii Pedagogiki Specjalnej.

  Ciekawe czy masz w rodzinie lub wsrod znajomych osoby ktore potrzebuja pomocy, np. Społecznej. Bo ta "mało ważna" szkola szkoli specjalistów którzy skutecznie pracują potem np. w pomocy spolecznej.

  Ciekawe ile razy - nawet o tym nie wiedzac -skorzystales z dorobku tej Szkoły i pedagogicznego podejścia osób które sie w niej ksztalcily.

 • piesel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2016 12:16 ~piesel

  Mało ważna szkoła to i błędy można popełniać, społeczna czy specjalna jeden pies :D to nie UW czy PW żeby zwracać uwagę na nazwę jakiejś tam społecznej szkoły:D

  Apsik~Apsik

  Akademii Pedagogiki SPECJALNEJ!

 • piesel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2016 12:16 ~piesel

  Mało ważna szkoła to i błędy można popełniać, społeczna czy specjalna jeden pies :D to nie UW czy PW żeby zwracać uwagę :D


  Student ~Student

  Akademia pedagogiki specjalnej nie społecznej

 • piesel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2016 12:15 ~piesel

  Mało ważna szkoła to i błędy można popełniać, społeczna czy specjalna jeden pies :D to nie UW czy PW żeby zwracać uwagę :D

  megi~megi

  AKADEMIA PEDAGOGIKI SPECJALNEJ!!
  nie społecznej...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »