Informacje

15.02.2019 08:50 działali na Mazowszu

"Joker" i "Młody" zatrzymani. Podejrzani o handel bronią i narkotykami

SERWISY:

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 14 osób podejrzanych między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel bronią i narkotykami wartymi 2,6 miliona złotych. Wśród zatrzymanych są domniemani szefowie gangu o pseudonimach "Joker" i "Młody".

Śledztwo w tej sprawie nadzorują prokuratorzy z lubelskiego wydziału Prokuratury Krajowej. O zatrzymaniach członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym poinformowała w piątek komendant Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

- Na podstawie zebranych informacji policjanci przygotowali akcję. Działania prowadzone były na terenie województwa mazowieckiego. Przeszukano wiele mieszkań, pomieszczeń gospodarczych, samochodów. Zatrzymanych zostało w sumie 14 osób - podała Jurkiewicz.

Narkotyki, broń, papierosy

Na posesjach podejrzanych policja zabezpieczyła narkotyki o łącznej wadze prawie 62 kilogramów, w tym amfetaminę, kokainę, oraz marihuanę.

Zabezpieczono także sześć jednostek broni palnej, elementy broni i ponad 350 sztuk amunicji, w tym także przeciwlotniczej oraz trotyl i zapalniki. Na posesji jednego z przestępców ukryte były papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz krajanka tytoniowa.

Areszt dla 13 osób

Prokurator przedstawił "Jokerowi" i "Młodemu" zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Pozostałym zatrzymanym zarzuca się udział w tej grupie oraz wprowadzenia do obrotu narkotyków o czarnorynkowej wartości 2,6 mln złotych.

- Zatrzymanym przedstawiono również zarzuty wytwarzania i posiadania substancji wybuchowych, a także posiadanie, handel bronią i amunicją - poinformował prokurator Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej. Broń, którą handlowała grupa, pochodziła między innymi z "wykopków" sprzętu z czasów II Wojny Światowej.

Prokuratura skierowała 14 wniosków o areszt dla podejrzanych, z czego 13 zostało uwzględnionych przed Sąd Rejonowy Lublin-Zachód, a jedna osoba została objęta dozorem.

Mają 23 do 61 lat

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła działać na terenie województwa mazowieckiego od 2017 roku. Ich głównym obszarem działania były okolice Radomia, Grójca i Białobrzegów.

Osoby wchodzące w skład gangu są w wieku do 23 do 61 lat. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

PAP/mp/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »