Informacje

31.08.2016 12:20 WIRAŻOWA

Joanna Lichocka bez prawa jazdy.
"Czy tu nie można zrobić 80 km/h?"

SERWISY:

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości dostała mandat za przekroczenie prędkości na Wirażowej. Karę za jazdę ponad 50 km/h szybko przyjęła, ale pokazała też zdjęcia ulicy, na której wieje pustką i pyta: czy ta trasa zasługuje na takie ograniczenie?

Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, o swoim przewinieniu poinformowała na Facebooku we wtorek. Przejeżdżała ulicą Wirażową, między lotniskiem Chopina a drogą S79. Przyznaje, że nie ma tam znaku ograniczenia prędkości, więc nie można jechać więcej niż 50 km/h.

"Nie zasłaniałam się immunitetem"

"Zdarzyło mi się o tym niestety zapomnieć. I tam właśnie, onegdaj, miły pan policjant bardzo uprzejmie, niemniej dobitnie mi ten fakt przypomniał oraz... zatrzymał moje prawo jazdy. Udało mi się bowiem w to niedzielne popołudnie na pustej prostej trasie rozpędzić do 101" – relacjonuje Lichocka.

Policjant zatrzymał posłance prawo jazdy, wystawił mandat. "No i 10 punktów! Mandat oczywiście przyjęłam, nie zasłaniałam się immunitetem, bo nic moje poczynania na tej słonecznej drodze z pełnieniem obowiązków poselskich nie miały wspólnego. Teraz przez jakiś czas będę jeździć rowerem, autobusami i koleją" – zaznacza posłanka.

Za swoje zachowanie przeprosiła wyborców i obiecała, że będzie tą drogą jeździć wolniej.

Przesadne ograniczenie?

Przekraczania prędkości nie pochwalamy. Ale i nam wydaje się zasadne pytanie, która Lichocka stawia dalej. "Czy ta pusta ulica (zdjęcie zrobiłam tuż po) czy ta trasa zasługuje na takie ograniczenie? Czy nie można by było zrobić tu ograniczenia do 80 km/h?" – zastanawia się.

Rzeczywiście, ulica Wirażowa na tym odcinku jest zwykle pusta, ma dwa pasy i na długim prostym odcinku nie ma tu przejść dla pieszych. Wydaje się, że to jedno z miejsc, gdzie można dopuścić nieco wyższą prędkość, jak dzieje się np. na Wisłostradzie czy Trasie Łazienkowskiej.

Szukają zarządcy drogi

Czy są jakieś przeciwwskazania? O to zapytaliśmy drogowców. Ci, jak na razie, mają jednak problem z ustaleniem, kto zarządza ulicą Wirażową.

"Ulica Wirażowa jest w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ta instytucja wybudowała tę drogę i jak dotąd nie przekazała nam jej w utrzymanie" - poinformował nas Mikołaj Pieńkos z biura prasowego Zarządu Dróg Miejskich.

A Małgorzata Tarnowska z GDDKiA odpowiedziała jednak: "Zarządcą ruchu ul. Wirażowej jest Inżynier m. st. Warszawy, w związku z tym pytania proszę skierować do miasta".

Co na to inżynier ruchu? "Zarządcą tego odcinka ul. Wirażowej jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i to do niej należy decyzja, czy chce zmienić obowiązującą organizację ruchu" - poinformował Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

 

 

 

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • YES

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2016 22:41 ~YES

  Na pewno policjant już stracił pracę !!! Zapomniał że teraz co poniektórzy są nietykalni ?

 • Posel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2016 02:00 ~Posel

  Dopadlo panią prawo i sprawiedliwość :-)

 • ops

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2016 16:35 ~ops

  Ryjq~Ryjq

  Podobna sytuacja jest w Al. Jerozolimskich, na odcinku od węzła Opacz do Leroy Merlin'a w stronę Pruszkowa. Dlaczego policja stoi tam prawie codziennie w obydwu stronach? Bo tam również jest ograniczenie do 50 km/h

  Bo jakby nie stała to byś trąbił, że za szybko jeżdżą inni, że niebezpiecznie, że gdzie policja!

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2016 16:19 ~qwerty

  kierowca~kierowca

  Kobieta ma rację z tym ograniczeniem.
  I dziwnym trafem - jeżdżę tam codziennie do pracy - o ile nie pada deszcz częściej niż co drugi dzień w zatoczce koło lotniska stoją policjanci i łapią tych co jadą powyżej 50km/h
  Póki to ograniczenie jest to trzeba jeździć max 50. Ale to ograniczenie jest bez sensu, bo przejścia dla pieszych są na początku i końcu tej prostej i spokojnie można dopuścić 80 km/h W ŚRODKOWEJ CZĘŚCI tej prostej. A tam gdzie zazwyczaj policja stoi postawić ograniczenie do 50 km/h aby kierujący spokojnie wytracił prędkość do skrzyżowania ze światłami przy Cargo.


  i przejazd tego odcinka o minutę dłużej to taki wielki cel?

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2016 16:05 ~abc

  mirol~mirol

  Kolejna warszawska paranoja...niech może zrobią tam ograniczenie do 30! Mam nadzieję, że pani posłance uda się coś wywalczyć w zmianach na plus!

  Nawet gdyby było tam 80 km/h to posłanka przekroczyłaby prędkość, więc o co tu bić pianę? Nie mówiąc już o tym, że skoro ma taki problem to niech napisze kwit do zarządcy drogi, a nie robi sceny. Zresztą jak większość krzykaczy co to zamiast coś zrobić to siedzą i marudzą.

 • Kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2016 13:50 ~Kolo

  z11~z11

  W W-wie jest wiele miejsc w których ustawione są absurdalne ograniczenia prędkości. Wirażowa to jedno z nich.

  Na wiejskich, wąskich, dziurawych szosach dozwolone jest 90, a na takiej trasie bezpieczna jest tylko 50. Ot Warszawa.

 • MaD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2016 10:38 ~MaD

  XXL~XXL

  bardzo PiSowskie tłumaczenie, "Kalemu ukraść krowę"


  :) ototototoo

 • proste

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2016 10:36 ~proste
  Stanley~Stanley

  Szanowna Pani Poseł - takich absurdalnych ograniczeń w Polsce jest cała masa. Gdyby bezmózgowcy chcieli ruszyć łepetyną to doprowadziliby do urealnienia znaków drogowych. Ale tu przecież chodzi tylko i wyłącznie o kasę do budżetu a nie poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach. To dobrze, że ta przykrość spotkała posłankę, bo może zacznie działać w kierunku uzdrowienia sytuacji na wszystkich polskich drogach.
  satan~satan


  Przecież jest urealnione. Na 50 jedzie się 70. Każdy wie. Ale 110 to już jest delikatne przegięcie.
  ddd~ddd

  ... zwłaszcza, że na równoległej jezdni, obok, jest 120
  Faktycznie straszne :)
  Tadeusz~Tadeusz

  Na równoległej jezdni nie ma skrzyżowań z sygnalizacją. A na Wirażowej są. Taka subtelna różniczka...

  No to np. przed skrzyżowaniami postawić 50, taka jak się robi na trasach. No ale skąd możesz wiedzieć, nie masz przecież prawa jazdy i nigdzie nie jeździsz.

 • z11

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2016 10:34 ~z11

  W W-wie jest wiele miejsc w których ustawione są absurdalne ograniczenia prędkości. Wirażowa to jedno z nich.

 • gfds

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2016 10:14 ~gfds
  jarosa~jarosa

  ja już zapłaciłem w tym miejscu mandat, policja ewidentnie łapie tam w chamski sposób, na tej trasie jest chodnik oddzielony pasem zieleni, brak przejść dla pieszych, 2 pasy i brak zabudowań ABSURD!!
  voutzoque~voutzoque

  Skoro kierowca w chamski sposób przekracza dozwolone limity, to cieszę się, że POLICJA przykładnie - czyli również w bezpardonowy sposób - nakłada kary. Brawo POLICJA!
  viktigingen~viktigingen

  Brawo POLICJA!!!

  byq~byq

  Najlepiej niech postawią 40 km/h na S8 i zaczną zbierać prawa jazdy. To jest policja, jakiej potrzebujemy i jaka da nam poczucie bezpieczeństwa.


  skoro jest ograniczenie (nieważne do ilu, słuszne czy niesłuszne) to obowiązkiem kierowcy jest do niego się stosować, a nie jęczęć na policję, że stoi i łapie "ograniczonych" kierowców co mają przepisy w d....

  ps. sam jestem kierowcą i owszem, nie zgadzam się z niektórymi ograniczeniami, ale nie przkraczam ich na bezczela płacząć później, że policja się uwzięła i mnie za to karze

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »