Informacje

14.01.2014 19:04 najwięcej na pradze

Jeżdżą na czerwonym przy fotoradarach. 31 tys. kierowców złapanych

SERWISY:


Najpierw policja, a teraz straż miejska prezentuje swoje statystyki dotyczące kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. W ubiegłym roku ich fotoradary złapały 31 tys. kierowców. Blisko 11 tysięcy zdjęć urządzenia zrobiły na skrzyżowaniu Zamienieckiej i Fieldorfa.

Straż miejska o swoich statystykach poinformowała po tym, jak opublikowaliśmy nagranie radiowozu przejeżdżającego na czerwonym świetle.

Strażnicy postanowili podsumować miniony rok. - Za samo wjechanie na skrzyżowanie przy czerwonym świetle ukarali 31 tys. kierowców. Zdecydowana większość mandat przyjęła. W sądach toczy się jeszcze kilkadziesiąt spraw, jednak jest to bardzo mała liczba w porównaniu do kierowców już rozliczonych za wykroczenie – precyzuje Monika Niżniak, rzecznik straży miejskiej.

Najwięcej na Pradze

Gdzie najczęściej kierowcy przejeżdżali na czerwonym świetle? W tym niechlubnym rankingu prym wiedzie skrzyżowanie Zamieniecka / Fieldorfa. Fotoradar zrobił tu 10 881 zdjęć. Kolejne na liście są skrzyżowania: Sobieskiego / Witosa - 10 051 spraw, Grójecka / Dickensa – 8 071 i Batorego / Niepodległości – 2060 spraw.

Statystyki strażników dotyczą także kierunku, w którym kierunku szczególnie lekceważą światło na sygnalizatorze. Na skrzyżowaniu Sobieskiego / Witosa 4431 samochodów zostało złapanych na jezdni w kierunku mostu. Na Grójecka zdecydowana większość łamiących przepisy jedzie w stron Centrum. W al. Niepodległości prym wiedzie kierunek na Mokotów, zaś na skrzyżowaniu Zamieniecka / Fieldorfa wyniki są wyrównane, ale na czoło wysuwa się kierunek do centrum.

W podanych statystykach wjazd na czerwonym świetle stanowi ok. 40 proc. wszystkich zarejestrowanych wykroczeń. - Niektórzy kierowcy popełniają ich kilka jednocześnie. W sumie zarejestrowano ponad 160 tys. wykroczeń – precyzuje Niżniak. Straż miejska ocenia, że spada liczba rejestrowanych wykroczeń, jednak wciąż najpopularniejszym jest wśród nich właśnie wjazd na czerwonym świetle.

Więcej fotoradarów

Straż miejska chce ustawić fotoradary na kolejnych trzech skrzyżowaniach: Jana Pawła / Solidarności, Wołoska / Domaniewska i Płocka / Górczewska. - Mamy nadzieję, że dzięki kontrolom na tych skrzyżowaniach poprawi się bezpieczeństwo, ograniczona zostanie liczba wypadków i kolizji, a co za tym idzie będzie mniej ofiar – mówi Zbigniew Leszczyński Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy

Swoje statystyki przedstawiła też policja. Mundurowi w zeszłym roku wystawili prawie 10 tys mandatów za wjeżdżanie na czerwonym świetle.


Problem ten dotyczy również kierowców autobusów. Jeden z nich omalże nie doprowadził do poważnego wypadku:

wp/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • skafanderek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2014 03:31 ~skafanderek

  miś koralgol~miś koralgol

  dokładnie jestem za !!! niech ZDM ewentualnie straż miejska wprowadzą na tych samych skrzyżowania co są fotoradary, sekundiki zmiany świateł i zobaczym jak rozjedzie się budżet!!!!


  Po pierwsze dlaczego tak cieszy Cię wizja "rozjechania się" budżetu (to raczej niezbyt dobra wiadomość), po drugie bez przesady sekundniki mogą być wygodne ale Ci co wjeżdżają na czerwonym nie robią tego dlatego, że "zaskoczyło ich czerwone po trzecie straż miejska nie może wstawiać sekundników

 • maro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 23:23 ~maro

  same spoko fury. Jak mają kasę to niech płacą. Pan Premier powiedział że cała kasa z mandatów pójdzie na drogi :)

 • miś koralgol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 21:42 ~miś koralgol

  dokładnie jestem za !!! niech ZDM ewentualnie straż miejska wprowadzą na tych samych skrzyżowania co są fotoradary, sekundiki zmiany świateł i zobaczym jak rozjedzie się budżet!!!!

 • jajakobyły

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 21:09 ~jajakobyły

  Dobrze ,że jak nie było fotek autobusów, [bo jak by były to pierwsze by pokazali] ,to by nie zamydlać długo budowanej psychozy dołączyli dwa stare filmiki z autobusami. Bo tak wyszło by ,że co same osobówki? no tak nie może być kierowcy też mają swojego gendera tj. wroga, i winny musi być,więc jak nie było autobusów to dokleili.

 • Vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 20:18 ~Vpw

  jasiek~jasiek

  W Austri rozwiązali to inaczej. Nie montują zegarów tylko przed zapalenim sie żółtego, światło zielone miga 3 razy. To w zupełności wystarczy do tego żeby się zorientować czy uda nam się przejechac przez skrzyżowanie i nie trzeba inwestwac bóg wie le kasy na zegary.

  Aby zrobic migajace zielone trzeba wymienic sterowniki lub je przeprogramowac. To pewnie duzo mniej niz montowanie zegarow, ale wciaz duzy koszt.

 • No123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 12:05 ~No123

  Ciekawe czy naprawili system który z automatu niektórym przypisywał przejazd na czerwonym.
  Po wizycie w SM okazało się, że to pomyłka która by mnie kosztowała około 500zł gdybym nie pojechał i nie wyjaśniał.

 • Jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2014 22:47 ~Jaro

  mix~mix

  Zamiast skupić się na prowadzeniu samochodu to kierowca skupia się na liczniku czy aby nie przekroczył prędkości bo już łapanka zaczęta... masakra!!! ^0km/h w terenie zabudowanym było w 100% wystarczającą i bezpieczną prędkością.

  Zostaje iść pieszo. Bo i rowerzystą potrafią wystawić mandat za przekroczenie prędkości mimo, że to kierowcy mijający ich przekraczają.

 • and

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2014 20:35 ~and

  dzisiaj autobysem 184 na młocinach o 19.19 autobus numer boczny 8770 mało że przejechał na czerwonym to skręcił z pasa do lewoskretu w prawo

 • rafal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2014 17:33 ~rafal

  A jak sami Policjanci dbają o bezpieczeństwo?
  Niestety Komenda Stołeczna do dnia dzisiejszego nie raczyła udzielić na ten temat żadnej informacji. Może Wam się uda.
  http://youtu.be/_Emg5oXGkag
  Kontakt przez YOUTUBA

 • me_gusta_rozpusta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2014 16:49 me_gusta_rozpusta


  me_gusta_rozpustame_gusta_rozpusta

  serdeczna prośba do Redakcji TVN Warszawa - o ustalenie czy/kiedy ZDM w Warszawie ma zamiar wprowadzić urządzenia wskazujące za ile sekund nastąpi zmiana świateł.
  kierowca~kierowca


  Powtórze post bo najpewniej gdzieś zaginął, a nie wierzę, że Moderator go nie puścił - z pewnością też jest kierowcą :).

  "ZDM jest temu bardzo niechętne. Tłumaczy niekompatybilnością, że niby w 80% procentach są tzw. światła akomodacyjne (dostosowujące czas świecenia w zależności od natężenia ruchu ... ciekawe, bo trochę jeżdżę po W-wie i wiem jaki jest układ świateł na kolejnych skrzyżowaniach, więc to raczej w większości bujda). Poza tym, nawet jeśli tak gdzieś jest, to przecież sterownik takiego światła również ustala czas (zmienny) takiego świecenia, więc wystarczy go tylko inteligentnie wyświetlić. ZDM ogłasza przetargi na budowę/zakup superradarów, niech zrobią to samo z sekundnikami - Polak potrafi.
  Ale co wtedy będzie z budżetem ?"  dzięki za odp, czyly do skubania portfeli pierwsi. Do racjonalizacji ruchu - noga :|

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »