Informacje

07.06.2012 21:10 konferencja władz miasta

"Jesteśmy gotowi
na 100 procent"

SERWISY:


- Wszystkie wymogi imprezy masowej zostały spełnione i Warszawa jest w pełni gotowa na Euro - powiedziała w czwartek prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak mówiła, polska strona nie otrzymała stosownych dokumentów od Rosjan, którzy chcą manifestować 12 czerwca.

- Na ten moment czekaliśmy 5 lat, od kiedy została ogłoszona decyzja o przyznaniu Polsce wraz z Ukrainą Euro - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jesteśmy gotowi na 100 proc. - zapewniła.

Służba zdrowia funkcjonuje normalnie

Turniej Euro jak i Strefa Kibica w świetle polskiego prawa traktowane są jako impreza masowa, która wymaga spełnienia wielu rygorystycznych kryteriów. Wymogi zostały spełnione, otrzymaliśmy wszystkie pozwolenia - podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

Bezpieczna będzie Strefa Kibica. Mieszkańcy też nie muszą się obawiać, że np. nie uzyskać pomocy, normalnie będzie funkcjonować służba zdrowia - zaznaczyła Gronkiewicz-Waltz.

Pytana przez dziennikarzy czy władze miejskie otrzymały jakieś  dokumenty od kibiców rosyjskich, którzy chcą 12 czerwca w Dniu Rosji przemaszerować ulicami stolicy, odpowiedziała, że do tej pory nie. Jak podkreśliła, ze względu na przepisy, Rosjanie najpóźniej do piątku mają czas, aby zgłosić taki przemarsz.

Żandarmeria w pogotowiu

Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor podkreśliła, że jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa miasto jest również przygotowane do turnieju. Przypomniała, że porządku w Warszawie będą pilnować policjanci, strażacy, Żandarmeria Wojskowa, wojsko oraz służby miejskie.

Pytana przez dziennikarzy czy służby otrzymują informacje o ewentualnych ustawkach polskich i rosyjskich kibiców, odpowiedziała, że nie ma takiej informacji. Zapewniła również, że odpowiednie służby prowadzą stały monitoring.

Zakaz dla Solidarności

Gawor odniosła się także do odmownej decyzji, jaką podjęły służby miejskie wobec planowanej na 8 czerwca manifestacji Solidarności w Warszawie.

- Powodem wydania naszego zakazu były względy bezpieczeństwa. Organizator planował swoją manifestację w godz. 12-23, przemieszczając się mostem Poniatowskiego, czyli tam gdzie będzie ten duży potok kibiców na Stadion Narodowy. Miał również zamiar chodzić wokół stadionu - tam, gdzie są drogi dojścia, drogi ewakuacyjne i dojazdowe dla służb. Uznalimy, że to był wyjątkowy powód, żeby wydać zakaz - powiedziała.

PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MeloMan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2012 09:14 ~MeloMan

  spec~spec

  ta oj bufetowa nie kłam nie na 100%, a gdzie obiecana 2 linia metra???

  Nikt nie obiecywał, że 2ga linia metra będzie gotowa na Euro. HGW mówiła, że być może nawet będzie gotowa, a kto w to (i wiele innych obietnic) uwierzył jest, delikatnie mówiąc, nierozsądny.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2012 09:14 ~Piotr

  LOL

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2012 09:10 ~abc

  @niks - no właśnie nie na nią - więc mam pełne prawo narzekać.

 • warszaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2012 08:32 ~warszaw

  Pani walz niech przejdzie podziemnym przejsciem od Pl. Defilad do domów Centrum i zobaczy jak wygladają zwłaszcza schody zagrażające bezpieczeństwu. Ciekawe czy tez odmówi kibicom Rosji 12 czerca manifestacji, bo przeciez to zagrozenie jeszcze wieksze. Maja rację internauci ze "jest pani obłudna i kłamliwa, karierowiczka"

 • wertyj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2012 08:27 ~wertyj

  Zrobiła może max 10 proc. tego co obiecywała... ludzie nie są Lemingami proszę Pani i pamiętają Pani konferencje nie jedną z obietnicami na euro. Polityka Tonie w kłamstwach.........

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2012 01:21 ~Olo

  Zrobiła z 10% tego co obiecywała, ale jest gotowa. Kłamliwe babsko.

 • niks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2012 23:42 ~niks

  No dobra. Narzekacie. A ja się pytam: na kogo głosowaliście w wyborach???

 • nestor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2012 23:28 ~nestor

  Gdzie druga linia metra? Gdzie obwodnica Śródmieścia? Co z ulicą Tysiąclecia, trasą Świętokrzyską, św. Wincentego? Gdzie obiecane linie tramwajowe na Tarchomin, do Wilanowa, na Zachodnią, do Ząbek?

 • spec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2012 22:57 ~spec

  ta oj bufetowa nie kłam nie na 100%, a gdzie obiecana 2 linia metra???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »