Informacje

19.04.2016 10:10 60 miesięcy gwarancji

Jest umowa na bulwary.
Mają być gotowe za rok

SERWISY:


Podpisano umowę na dokończenie budowy bulwarów od mostu Świętokrzyskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego.
Ponad kilometrowej długości odcinek ma być gotowy za niespełna rok.

– Bulwary to inwestycja, na którą czekają tysiące warszawiaków. Nie możemy ich zawieść. Traktujemy ten projekt priorytetowo, dlatego bacznie będziemy obserwować postęp prac. Mam nadzieję, że wykonawca nas nie zawiedzie i już latem przyszłego roku będziemy przechadzać się kolejnym fragmentem nadwiślańskiej promenady – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

We wtorek rano prezydent Warszawy podpisała umowę z firmą Skanska. – Startowaliśmy w pierwotnym przetargu na wykonanie tych prac i zajęliśmy w nim drugie miejsce, znamy więc doskonale ten projekt  – stwierdził Krzysztof Andrulewicz, prezes Skanski.

Prawie rok na budowę

Firma zadeklarowała realizację zadania w ciągu 11 i pół miesiąca, choć jak zastrzegał Gronkiewicz-Waltz umowa pozwala wydłużyć ten termin jeśli poziom wody będzie zbyt wysoki, żeby prowadzić prace. Skanska Zaoferowała najniższą cenę - 65,8 mln zł. Dała też 60 miesięcy gwarancji na swoją pracę. Jej oferta została uznana za najlepszą z 15, które wpłynęły.

W ramach inwestycji, poza przebudową nabrzeża rzeki, zbudowana zostanie promenady spacerowa ze ścieżką rowerową. Na bulwarze powstaną również place i dziewięć pawilonów usługowych.

Wiceprezydent stolicy Michał Olszewski za najtrudniejszą część inwestycji uznał budowę przejścia w osi ul. Bednarskiej. – To będzie trudne technicznie, bo oznacza konieczność przebudowy infrastruktury znajdującej się pod Wisłostradą – stwierdził.

Bankructwo wykonawcy

Prace nad projektem zagospodarowania lewobrzeżnego bulwaru rozpoczęły się w 2009 r. od konkursu architektonicznego. Złożono w nim 31 prac, a zwycięska koncepcja, wykonana przez grupę RS Architektura, stanowi założenia projektu budowlanego obecnie realizowanej inwestycji.

Północną część bulwarów, na wysokości Starego Miasta, zrealizowała Hydrobudowa Gdańsk. Pod koniec prac firma zbankrutowała i zeszła z placu budowy. Prace wykończeniowe powierzono miejskiemu Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.

Odcinek pomiędzy mostami Śląsko-Dąbrowskim i Świętokrzyskim, który pierwotnie miał być gotowy w 2015 roku, pozostał rozkopany. Ratusz zdecydował, że poszuka nowego wykonawcy w przetargu.

Konkurs na kolejną część

W przyszłości planowana jest przebudowana kolejnego odcinka promenady na południe. - Jeszcze w tym roku będziemy ogłaszali konkurs na realizację kolejnego odcinka od mostu Świętokrzyskiego do mostu Poniatowskiego i koncepcyjną część do końca tego bulwaru, który kończy się na Procie Czerniakowskim - zapowiedział Olszewski.

Zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz dodał, że wszystkie realizacje będą zgodne z szerszym planem jaki na okolicę Wisły mają obecne władze Warszawy. - Staramy się utrzymać pewną równowagę między dwoma brzegami Wisły: prawy jest naturalny - tam realizujemy projekty m.in. dotyczące ochrony ptaków, natomiast po lewej stronie ma się koncentrować miejskie życie - podsumował.

ło/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • vistulastrada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2016 14:40 ~vistulastrada

  jaka autostrada? ograniczenie do 60km/h. to zwykła ulica :P

 • WisłaDlaNas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2016 17:09 ~WisłaDlaNas

  HGW powinna pójść za ciosem i przebudować jeszcze po 1,5 km za gdański i za łazienkowski:) do kopca:)

 • proTunelowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2016 15:22 ~proTunelowiec

  Zakopać Wisłostradę od Spójni (Centrum Olipmijskiego) aż do tunelu wisłostrady. To kpina, że Zamek Królewski i Ogrody Królewskie odcina od rzeki 7 pasów jezdni (prawoskręt na most). Co to za rekreacja, jak na Cytadeli nad popularnym bajorkiej jest bardzo głośno, ludzie biegają chodnikami i rowerami wzdłóż trasy szybkiego ruchu. To wszystko kuriozum. Tymczasem słyszy się pomysły o zakopaniu Wisłostrady ze strony mostu Poniatowskiego...

 • oko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2016 10:48 ~oko

  dario~dario

  fajne bulwary - smród spalin i hałas silników z wisłostrady 10 metrów dalej, lepiej by było zakopać tę całą ulicę lub przynajmniej odgrodzić żeby człowiek mógł spokojnie nad wodą posiedzieć

  Racja. Wisłostrada - akurat na tym odcinku przy starówce - powinna być w tunelu. Komunistyczny wynalazek - autostrada przez środek miasta - kuriozum.

 • dario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2016 21:26 ~dario

  fajne bulwary - smród spalin i hałas silników z wisłostrady 10 metrów dalej, lepiej by było zakopać tę całą ulicę lub przynajmniej odgrodzić żeby człowiek mógł spokojnie nad wodą posiedzieć

 • cementownia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2016 20:57 ~cementownia

  Więcej betonu nie było?

 • puk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2016 16:34 ~puk

  ha, ha, ha za rok :)
  jeśli za dwa lata będą gotowe to będzie cud.

 • bulwar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2016 15:51 ~bulwar

  Wody w Wiśle przybędzie i po Bulwarach...

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2016 15:49 ~lol

  a za rok przedłuzenie o kolejne 2 lata

 • Jarek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2016 13:55 ~Jarek

  najlepsze te jachty na wizualizacji :D powinny pływać stare palety, kawałki krzewów :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »