Informacje

12.12.2017 11:51 płocka prokuratura

Jest śledztwo w sprawie molestowania i mobbingu w stołecznej komendzie

SERWISY:

Śledztwo, dotyczące molestowania seksualnego oraz mobbingu w Komendzie Stołecznej Policji, wszczęła Prokuratura Okręgowa w Płocku. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła jedna z policjantek: według niej molestowania i mobbingu miał dopuścić się jej przełożony.

- Pokrzywdzona została przesłuchana w charakterze świadka, a postępowanie prowadzone jest w sprawie. Na obecnym etapie nikomu nie przedstawiono zarzutów – poinformowała we wtorek PAP prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka płockiej prokuratury okręgowej.

- Wstępna, robocza kwalifikacja czynów przy wszczęciu śledztwa, dotyczy doprowadzenia pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej przez nadużycie stosunku zależności – dodała.

Prokuratura wyjaśnia sprawę

W listopadzie Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji, poinformował, że Biuro Spraw Wewnętrznych KGP uzyskało informację, iż jeden z zastępców komendanta stołecznego "mógł dopuścić się czynów o znamionach przestępstwa". Według niego, materiały w sprawie zostały "niezwłocznie" przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Ostatecznie materiały BSW KGP zostały skierowane do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która do wyjaśnienia sprawy wyznaczyła płocką prokuraturę okręgową.

- Prokurator zwrócił się o nadesłanie teczki osobowej, opinii i zakresu obowiązków zarówno pokrzywdzonej, jak i osoby, wobec której złożono zawiadomienie. Zlecono też ustalenie adresów świadków, którzy zostali wskazani w zawiadomieniu. Planowane jest przesłuchanie tych osób – dodała rzeczniczka płockiej prokuratury okręgowej.

Odwołania w Komendzie Stołecznej Policji

Wcześniej media podawały, iż z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawa dotyczy jednej z naczelniczek Stołecznej Komendy Policji, która złożyła zawiadomienie przeciwko jednemu z byłych już wiceszefów tej jednostki.

W połowie listopada trzech wiceszefów Komendy Stołecznej Policji zostało odwołanych ze stanowisk. Do komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka zwrócił się o to nadinsp. Paweł Dobrodziej, który w połowie listopada objął obowiązki komendanta stołecznego. Nowy szef stołecznych policjantów argumentował swój wniosek chęcią samodzielnego doboru zastępców.

- To wszystko zostanie wyjaśnione przez prokuraturę, czekamy na wyjaśnienia prokuratury w tej sprawie. Nie będę rozsądzał (...). Sprawę rozsądzi wymiar sprawiedliwości – mówił w listopadzie szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, pytany o odwołania wiceszefów Komendy Stołecznej Policji, z których jeden mógł popełnić czyny o znamionach przestępstwa.

Błaszczak przypomniał wówczas, że Sejm dwa tygodnie wcześniej uchwalił ustawę o Biurze Nadzoru Wewnętrznego, które zajmować się ma nieprawidłowościami w pracy służb podległych MSWiA, czyli Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biura Ochrony Rządu. Po głosowaniu w Senacie w ubiegłym tygodniu ustawa czeka na podpis prezydenta.

Zobacz materiały o odwołaniu poprzedniego komendanta stołecznej policji:

PAP/kk/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • chesterdb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2017 19:24 ~chesterdb

  Cała ta sprawa wygląda na jedną wielką ściemę by uwalić tego pomawianego zastępcę. Dziwnym trafem wszystko szybciutko wyciekło do mediów, by nie mógł on zostać komendantem. Nagle dobrze poinformowane źródła zaczęły przekazywać informacje. Fakt jest niestety taki, że aby udupić przełożonego wystarczy oskarżyć go o molestowanie, a aby udupić partnera, który porzuca kobietę wystarczy oskarżyć go o pedofilię. Oskarżenie idzie w świat i pomimo, że po kilku miesiącach prokuratura sprawę umarza to pomówiony już się nie podniesie po takiej sprawie. Pomimo oczyszczenia z zarzutów smród zawsze zostaje.

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2017 13:19 ~mmm

  z trzech osobników widocznych na filmie tylko jednemu dobrze z oczu patrzy

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »