Informacje

30.03.2013 08:54 podpiszą umowę na początku 2014 roku?

Jest przetarg
na obwodnicę Marek

SERWISY:

Do 29 kwietnia można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na projekt i budowę 16-kilometrowej obwodnicy Marek - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trasa ma odciążyć podwarszawskie miasto od uciążliwego ruchu tranzytowego.

Rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, że szacunkowy koszt inwestycji to ok. miliard złotych.

Dwie jezdnie po trzy pasy

Droga S8 na odcinku Marki - Radzymin będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu oraz obustronny pas awaryjny. Dojazd do drogi będzie możliwy poprzez cztery węzły drogowe: Zielonka, Kobyłka, Wołomin i Radzymin Południowy.

GDDKiA poinformowała, że zostaną wybudowane także chodniki i ścieżki rowerowe. Postawione będą również zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt czy system odprowadzania i oczyszczania wód opadowych.

Inwestycja w dwóch częściach

Inwestycja będzie realizowana w dwóch częściach. Pierwsza - od węzła Marki (bez węzła) do węzła Kobyłka - zostanie zrealizowana w 32 miesiące od dnia podpisania umowy. Druga - od węzła Kobyłka (bez węzła) do węzła Radzymin Płd. - zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy. W ciągu 32 miesięcy zostanie oddany do ruchu nowy ciąg drogi S8, cztery miesiące przeznaczone będą na remont fragmentu starej DK nr 8 - poinformowała GDDKiA. Wykonawcy mogą złożyć wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu tylko jedno z zadań.

GDDKiA planuje, że umowy z wykonawcami zostaną podpisane na początku 2014 roku.

Ogłoszenie w 2013 r. przetargu na budowę obwodnicy Marek zapowiedział w tzw. drugim expose premier Donald Tusk.

Oddzielić ruch tranzytowy od lokalnego

Nowa droga ma usprawnić ruch, m.in. oddzielając ruch tranzytowy od lokalnego i ułatwić komunikację przez Marki, Ząbki, Zielonkę, Kobyłkę, Wołomin i Radzymin. Obwodnica ma poprawić spójność sieci drogowej. Powstanie jednolity ciąg komunikacyjny - północna obwodnica Warszawy od węzła A2 i S8 w Konotopie do wybudowanej wcześniej obwodnicy Radzymina.

Rząd przyjął Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 w styczniu ub.r. Program zakłada stworzenie do końca 2013 r. sieci autostrad o łącznej długości ok. 810 km i sieci dróg ekspresowych o łącznej długości 782,5 km, wybudowanie 26 obwodnic drogowych, przebudowę odcinków dróg krajowych pod kątem poprawy bezpieczeństwa ruchu oraz poprawę stanu nawierzchni na drogach krajowych.

PAP/bf/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • arczanina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 16:59 ~arczanina

  Marki -ciekawa miejscowość. Ma ciekawą niemal 100-letnią zabudowę (zrówno murowaną jak i drewnianą). Szkoda, że Marki tak straciły na wyglądzie z powodu ogromu tandentych reklam świecących kierowcom w oczy (oraz stylu niektórych -glowa na lyso i bary...).

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2013 23:40 ~Piotr

  całe życie mieszkam w Markach przy trasie na Radzymin blisko mam też do trasy Toruńskiej. To co teraz się tu dzieje to horror ruch tranzytowy jest tak duży że pękają ściany w domu - potwierdzone przez fachowców od budownictwa iż przyczyną jest wzmożony ruch tirów. Przechodzenie przez pasy nawet z sygnalizacją jest bardzo niebezpieczna samochody wjeżdżają na pasy na zielonym świetle dla pieszych szczególnie przy Szpitalnej i przy Wiejszkiej (gdzie ostatnio o mało mnie nie potrącił samochód który zignorował sygnalizację świetlną). Obwodnica to ratunek dla miasta i jego mieszkańców.

 • term

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2013 11:54 ~term

  Gieniu, siedź cicho jak nie znasz skali problemu. Obwodnica jest logcznym ciągiem i powinna być już dawno!!!!

 • gienio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 21:37 ~gienio

  oby powstała jak najpóźniej.są wazniejsze wydatki na drogi niz odwodnica miasta ,ktore ma dwa elegancke pasy ruchu!!!

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 18:53 ~mmm

  Kolejne wylotówki = więcej słoików = więcej spalin na ulicach = większe korki = mniej pieniędzy z podatków

 • Zorro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2013 22:23 ~Zorro

  13:31 AntyPiSuar
  Czyli jednak jeździsz przez jakieś śmieszne miejscowości jak Łomianki.
  Hipokryta.
  A tak w ogóle nie wyjechałeś na święta do mamy? Zawsze w weekend jeździłeś a teraz nie? Bilety ci wykupili?

  AntyPiSuarAntyPiSuar

  To jest serwis Warszawa czy Marek, lub innego Pierdzieszwa?
  Kuba~Kuba

  Coś u ciebie kiepsko z myśleniem, skoro nie rozumiesz, że to jest też udogodnienie dla Warszawiaków. Ty pewnie wolisz całe wakacje, długie weekendy itp. przesiedzieć przed komputerem, sądząc po tym jak często wypisujesz tu brednie, ale dużo ludzi wyjeżdża sobie np. na Mazury odpocząć i właśnie w Markach tworzą się wtedy korki.
  Na Mazury jeżdżę przez Łomianki.

 • jowej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2013 22:20 ~jowej

  max 2 kilometry prostej :
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_i_drogi_ekspresowe_w_Polsce#Parametry_techniczne

 • daikengo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2013 22:00 ~daikengo

  precz z obwodnicą !!!!!!!!!!!!

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2013 21:14 ~WAW

  bezdomny w tramwaju~bezdomny w tramwaju

  - Motornicza linii 20 nie bała się podejść do bezdomnych przeszkadzających pasażerom i poprosić ich o opuszczenie tramwaju - chwali nasza Czytelniczka, która przyglądała się interwencji.
  W piątek motornicza z porannego tramwaju linii 20 zareagowała na obecność bezdomnych, którzy przeszkadzali pasażerom. - Zatrzymała tramwaj, wyszła z kabiny i zapytała, czy w pojeździe są bezdomni. Gdy ich zobaczyła, wróciła do kabiny i podjechała na przystanek. Wtedy podeszła do nich jeszcze raz i poprosiła o szybkie opuszczenie pojazdu, tłumacząc, że nie możemy stać dłużej na przystanku - relacjonuje nasza Czytelniczka. - Bezdomni ani drgnęli, więc zapowiedziała, że wzywa straż miejską i ruszyła w stronę kabiny. Wtedy wyszli w tramwaju.

  Czytelniczka była zaskoczona, że kobieta wykazała się taką stanowczością, bo niejednokrotnie prowadzący pojazdy nie reagują na sygnały pasażerów nalegających na wyproszenie bezdomnych z pojazdu. "Kierowca odpowiedział mi opryskliwie, że on tego nie zrobi i może najwyżej wezwać straż miejską, ale wtedy dalej nie pojedziemy" - takie między innymi wpisy można przeczytać na naszym forum. Czytelnicy często skarżą się na współpasażerów, którzy jeżdżą na gapę, zachowują się uciążliwie i często brzydko pachną.

  Zgodnie z procedurą, motorniczy lub kierowca MPK ma obowiązek poprosić uciążliwych pasażerów o opuszczenie pojazdu, a jeśli ci tego nie zrobią, zawiadomić dyspozytora. Ten z kolei wzywa straż miejską lub policję.

  Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,13651058,Motornicza_zatrzymala_tramwaj_i_wyprosila_uciazliwych.html#Cuk#ixzz2P3FwoMF1


  Wcale nie ... musi

  może zatrzymać pojazd wezwać Policje lub straż miejską a wyprosić to może i wszystkich ....też:):)

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2013 21:12 ~WAW

  No nareszcie super:):)

  Jeszcze niech poszerzą żołnierską:):)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »