Informacje

21.12.2017 09:10 połączyło Ursynów z Wilanowem

Jest połączenie Wilanowa z Ursynowem. Jechaliśmy Rosnowskiego po otwarciu

SERWISY:


Ulica Rosnowskiego, długo wyczekiwane połączenie Ursynowa z Wilanowem, została otwarta w czwartek rano. Władze zapowiadały, że ulica będzie przejezdna od 6 rano. Ale nie dla każdego.

W czwartek rano po nowej ulicy jechał nasz reporter. - Drogowcy otworzyli drogę, ale zapomnieli o jej posypaniu. Jezdnia jest bardzo śliska, dlatego radziłbym zachować szczególną ostrożność - mówił Tomasz Zieliński.

Jak dodał, nowa droga cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców i mieszkańców Ursynowa oraz Wilanowa.

- Ulica zostanie otwarta dla pojazdów osobowych z ograniczeniem do 3,5 tony - zapowiadał wcześniej Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

I wyjaśniał, że przejazd dla cięższych samochodów oraz komunikacji miejskiej będzie na razie niemożliwy, ponieważ wiosną, na około trzy tygodnie, zamknięta zostanie Relaksowa (prostopadła do Rosnowskiego). - Wtedy na Rosnowskiego będzie objazd tylko dla osobowych, dlatego nie puszczamy tam cięższych pojazdów, ponieważ za chwilę i tak trzeba by im zakazać przejazdu - przekazał burmistrz.

Cztery jezdnie, dwa chodniki, ścieżka

Docelowo nową ulicą mają kursować autobusy linii 710, 724, 742 oraz dodatkowa linia miejska. Droga ma rozdzielone jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku, z dwustronnym chodnikiem o szerokości dwóch metrów. Ścieżka rowerowa, szeroka na 2,5 metra, biegnie po jednej stronie. Od hałasu chronią ekrany akustyczne.

Co ważne, po zakończeniu budowy Rosnowskiego, dotychczasowe prowizoryczne połączenie Wilanowa z Ursynowem ulicą Podgrzybków zostanie zlikwidowane.

Wyczekiwane połączenie

Na dogodne połączenie Ursynowa i Wilanowa mieszkańcy czekali od lat. Wniosek o pozwolenie na budowę Rosnowskiego, czyli niezbędnego przedłużenia Nowokabackiej, złożony został 14 października w zeszłym roku - podawał wtedy ursynowski urząd dzielnicy.

Nie obyło się bez opóźnień, bowiem jak informowała w zeszłym roku Barbara Mąkosa–Stępkowska, rzeczniczka urzędu dzielnicy Ursynów, cały przejazd miał być gotowy latem 2017.

- Z chwilą oddania ulicy nastąpi nowy "etap cywilizacyjny w komunikacji" pomiędzy dwiema sąsiadującymi dzielnicami - zapowiadali urzędnicy, którzy liczą, że po oddaniu jej do użytkowania zakończy się gehenna kierowców, którzy korzystali z możliwości przejazdu z Ursynowa na Wilanów (i odwrotnie) prowizorycznym połączeniem ulicą Podgrzybków.

Nowokabacka od strony Wilanowa:

mp/md/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • a i to

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2017 10:41 ~a i to

  spokojnie można przedłużyć Metro do drogi 721 w Konstancinie a potem do drogi 79 w Żabieńcu (brak zabudowy). Zrobić na 79 P+R i problem zakorkowanej Puławskiej będzie mniejszy.

 • jot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2017 18:00 ~jot

  Co do tego, komu ma służyć ta droga: na jej końcu jak się jedzie od strony Ursynowa, są 2 pasy do skrętu w prawo (kierunek na Konstancin) i 1 pas do skrętu w lewo (kierunek na Wilanów). Chyba to wyjaśnia wszystko. Nie chodzi o połączenie Ursynowa z Wilanowem.
  A ktoś może wie, po co w połowie drogi są te idiotyczne światła? I w dodatku działające? W zasięgu wzroku żadnego człowieka, samochodów z drogi poprzecznej też nie ma, bo coś, co kiedyś pewnie będzie drogą, w tej chwili jest zagrodzone barierkami, a na światłach stoi bez sensu kilka samochodów w obie strony.

 • KtoTam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2017 16:35 ~KtoTam

  Czy naprawdę nikt nie zwrócił uwagi na to, że nawierzchnia jest na dużym odcinku nierówna, nie gładka, jak można by się spodziewać, ale "harmonijkowa" i nie jedzie się jak po nowej jezdni, ale jak po wysłużonej? Zwyczajnie trzęsie w czasie jazdy!!!

 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2017 09:59 ~Bielańczyk

  Okrzeszyn~Okrzeszyn

  No nareszcie mam jak dojechać do metra. Tylko gdzie zaparkować, jak wszystko zajęte... Jak powiedziałem sąsiadom z Bielawy, nikt nie chciał uwierzyć, że już możemy jeździć.  Jak już przyjechaliście, to trudno się dziwić, że miejsc brakuje:(
  Wyrazy współczucia dla mieszkańców Kabat.

 • nemesis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2017 08:43 ~nemesis


  wwwww~wwwww

  Masz racje - nie chodzi tu o tworzenie konfliktów. Jest to droga miejska, gminna, a nie powiatowa, czy wojewódzka - została sfinansowana z lokalnych budżetów Ursynowa i Wilanowa. Pytanie jest proste - dlaczego władze tych gmin w pierwszej kolejności poprawiają życie mieszkańcom Konstancina i dalszych gmin, zamiast zadbać o realne interesy swoich mieszkańców. Drogi łączącej Wilanów z Ursynowem w odpowiednim miejscu nadal brakuje, a miliony złotych poszły na połączenie tranzytowe dla mieszkańców Konstancina. Uzasadnienie?
  aleut~aleut


  Może rozwiązanie jest bardziej ukryte? Typu im więcej Konstanciniaków pojedzie do metra Kabaty tym mniejsze będą korki w Dolince Służewieckiej i na Puławskiej i tym lepiej dla Ursynowian? :) Pozostaje mimo wszystko pytanie o niegospodarność - dlaczego wybudowano drogę o standardzie krajowej drogi ekspresowej - a nie taką, zwyczajną, miejską ulicę, po której się po prostu zwyczajnie jedzie 50 km/h - taką jak ,np: Idzikowskiego. W tej cenie co ten oddany właśnie kawałek drogi ekspresowej mielibyśmy co najmniej trzy takie "Idzikowskiego" między Ursynowem a Wilanowem i to byłoby moim zdaniem lepsze.

  doskonale powiedziane, aleut

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2017 08:15 ~xyz

  maro~maro

  Największa wioska w Warszawie się oburza i największe słoikowo.


  Nie wszyscy. Tylko część egoistycznych ormowców, ot takie hrabiostwo przekonane o własnej wyższości. Wystarczy wejść na lokalne fora... to jest stan umysłu, niestety. No ale faktycznie robią opinię wszystkim mieszkańcom tych dzielnic.

 • KtoTam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2017 00:19 ~KtoTam

  A czy naprawdę nikt nie zwrócił uwagi na to, że nawierzchnia jest na dużym odcinku nierówna, nie gładka, jak można by się spodziewać, ale "harmonijkowa" i nie jedzie się jak po nowej jezdni, ale jak po wysłużonej? Zwyczajnie trzęsie w czasie jazdy!!!

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2017 23:30 ~Marek

  Po 1
  Droga niebyła otwarta o 6, tylko ok 6:30
  nie można było zrobić komisji wczoraj?
  po 2
  dziś godzina 19:10 wjeżdzając w ul. drewny po 50m korek do mrówki- ekstra.
  po 3
  brawo dla projektanta który wytyczył dwa niebezpieczne zakręty z których można wylecieć bokiem--stłuczki gwarantowane.
  po 4
  w kilku miejscach nawierzchnia jest tragiczna- jedzie się jak po tarce, zwłaszcza na krzyżówce drewny z nowokabacką - nowa droga i takie rzeczy? sorry ale taki bubel?
  po 5
  pas do skrętu w lewo z ul. drewny jest za krótki!! czy ktoś jechał rano z kabat w stronę konstancnia?? masakra korek dla chcących jechać na kabaty zaczyna się przy salonie audi!!! a lewoskręt w nowokabacką jest dwukrotnie krótszy-co się stanie? ano to że będą mega korki bo są 2 pasy z czego z lewego robi się 3-ci za krótki i de facto do wilanowa zostanie tylko prawy pas, bo lewy zajmą osoby skrecające w odległy lewoskręt a prawy zablokują ci co się będą wpychać żeby wjechać w nowokabacką. stłuczki i wkurw gwarantowane! a ogólnie to jestem zadowolony;) czekam na autobusy i się przesiadam w komunikacje;))

 • miecio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2017 23:18 ~miecio

  Cztery jezdnie, dwa chodniki, ścieżka

  cztery jezdnie- skandal powinna być jedna a reszta na autostradę rowerową, jak rowerzyści maja się zmieścić na jednej ścieżce, chodniki tez zbyteczne

 • tommas_SV650

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2017 22:24 ~tommas_SV650

  soth~soth

  Przecież to jest na końcu świata. To raczej połączy Kabaty z Powsinem i wpłynie na zwiększenie ruchu na Kenie. Mieszkańcy Ursynowa i Wilanowa skorzystają na tym tak jak mieszkańcy Pragi Południe na metrze.

  Kabaty to dzielnica Ursynów, a Powsin, to dzielnica Wilanów, więc mieszkańcy jakich części miasta skorzystają?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »