Informacje

08.11.2018 09:41 Złożone w Sądzie Okręgowym

Jest odwołanie od decyzji prezydent w sprawie marszu narodowców

SERWISY:

- Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło w czwartek w Sądzie Okręgowym w Warszawie odwołanie od decyzji prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji marszu 11 listopada - poinformował w czwartek PAP prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Jak wskazał Bąkiewicz, orzeczenie sądu w tej sprawie będzie w czwartek lub w piątek. - Jesteśmy pewni, że decyzja sądu będzie pozytywna dla nas, czyli uchyli ten zakaz zgromadzenia. Spotykamy się 11 listopada o godzinie 14 na rondzie Dmowskiego - powiedział.

Jak poinformowała PAP, Sąd Okręgowy w Warszawie rozpozna odwołanie organizatorów marszu jeszcze w czwartek o godz. 18.30.

Prezydent stolicy wydała w środę decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości współtworzone przez między innymi Młodzież Wszechpolską, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy.

Marsz prezydenta i rządu

Po tej decyzji Bąkiewicz ocenił na środowej konferencji prasowej, że nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, żeby organizowany przez jego stowarzyszenie marsz się nie odbył.

Wiceprezes Stowarzyszenia Witold Tumanowicz zapowiedział wówczas, że stowarzyszenie odwoła się do sądu od decyzji prezydent Warszawy. Mówił też, że w ostateczności odbędzie się marsz na zasadzie zgromadzenia spontanicznego.

Również w środę w związku z decyzją prezydent Warszawy o zakazie marszu doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego ustalono - jak poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski - że zostanie zorganizowany "wspólny biało-czerwony marsz", który będzie miał charakter uroczystości państwowej. Organizacją marszu, który będzie objęty patronatem narodowym przez prezydenta Dudę, zajmie się rząd.

"Marsz się odbędzie"

Bąkiewicz zaapelował w środę wieczorem do prezydenta Dudy, "żeby poczekał - i wstrzymał się - na decyzję sądu, na odwołanie (od decyzji prezydent stolicy)". - To jest jedna rzecz, a druga rzecz na pewno bardzo radosna to jest taka, że już wiemy, że na pewno Marsz Niepodległości w 2018 roku przejdzie - podkreślił. - Ktokolwiek wcześniej miał jakieś wątpliwości, to w tej chwili już jesteśmy pewni, że na pewno ten marsz się odbędzie - dodał wówczas Bąkiewicz.

PAP/kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2018 06:56 ~ito

  fakt~fakt

  Gdy rosyjscy kibice przemaszerowali przez Warszawę, łamiąc obowiązuję w Polsce prawo, prezydent Warszawy nie miała żadnych obiekcji.


  Kłamstwo. NIE złamali obowiązującego w Polsce prawa- zostali w asyście policji doprowadzeni na stadion/ ze stadionu. Podobnie jak inne zwarte/zorganizowane grupy kibiców.

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 17:16 ~obserwator

  Swarożyc~Swarożyc

  Podnoszą się głosy, że powinno się bezwzględnie przestrzegać wolności zgromadzeń, a osoby tolerancyjne i pokojowo nastawione mają obowiązek tolerować osoby agresywne, nietolerancyjne, o ksenofobicznych, rasistowskich i innych radykalnych przekonaniach. Ma się je bowiem zwalczać przez edukację, a nie przez zakazy. To fałszywa optyka. Równie dobrze można prosić przestępcę, by więcej nie łamał prawa, ale nie karać go za to.


  Co robi ta wzorcowa EUropa po zamachach, gwałtach i rozbojach imigranckich? Przecież nie kara przestępców!
  Ludzie zbierają się i malują na chodniku straszne rzeczy na przestępców i przeciwko przemocy a rządzący urządzają marsze przeciwko przemocy i na tym się kończy. Do następnego razu.

  Orwell "rok 1984": System totalitarny prowadzi wojnę nie po to by ją zakończyć, wygrać, ale po to by móc kontrolować społeczeństwo w jego poczuciu ciągłego zagrożenia. Ministerstwo Prawdy podaje tylko dobre cenzurowane informacje, a ludzie są jednomyślni. Muszą być. Bo za jakikolwiek sygnał odmiennego zdania czy myślenia człowieka się eliminuje.
  Widzicie analogię z systemem unijnoeuropejskim?
  Czysty faszyszm i nacjonalizm.

 • deli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 14:49 ~deli

  prezydent~prezydent

  Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika. Podejrzany jest o popełnienie 30 przestępstw, w tym wydawanie wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia.


  Pomyliłeś artykuły i watki, pisowcu. Tu rozmawiamy o czym innym.

 • fakt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 14:46 ~fakt

  Gdy rosyjscy kibice przemaszerowali przez Warszawę, łamiąc obowiązuję w Polsce prawo, prezydent Warszawy nie miała żadnych obiekcji.

 • boo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 13:56 ~boo  Olkowski~Olkowski

  Idźta urządzać sobie te wasze marsze nienawiści w Puszczy Kampinoskiej. Albo dookoła willi Prezesa PiS.
  Przytłaczająca większość Polaków i Warszawiaków pragnie świętować w spokoju, uniesieniu i podniosłym nastroju.
  Olkowski~Olkowski

  Jak na jedynie słusznych protestach KODu.
  Pawel~Pawel

  No wiesz, KOD raczej nie maszeruje z falangami łysych małp w kominiarkach na ryjach dźwigających transparenty z hasłami pełnymi nienawiści do drugiego człowieka.
  Taka drobna różnica a jednak robi znaczenie.
  Jak dla mnie marsz niepodległości - jakby go nie nazywać nadaje się do zamknięcia i trzymam kciuki za sąd.
  W demokracji zapamiętaj misiu wolno wiele, ale nie wszystko.

  Pewnie, ze wolno wiele... np. brać lewe faktury.

 • to twój problem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 13:54 ~to twój problem  Wesoły~Wesoły

  W tytule jest błąd. Odwołanie dotyczy Marszu Niepodległości.
  qperNIK~qperNIK

  To nie błąd. To polityka depolonizacyjna prowadzona przez niemieckie media i ugrupowania polityczne w Polsce. Polega ona na walce z polskim patriotyzmem poprzez wytwarzanie skojarzenia z kibicami, bandziorami i zachowaniami skrajnie nacjonalistycznymi.
  Dlatego powinna wejść ustawa o ograniczeniu obcego kapitału w mediach.
  Niewesoły~Niewesoły


  To nie jest wytwarzanie "skojarzeń". Wy po prostu tacy jesteście naprawdę.


  "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" - J. Goebbels.

 • prezydent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 13:04 ~prezydent

  Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika. Podejrzany jest o popełnienie 30 przestępstw, w tym wydawanie wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia.

 • Beksy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 12:55 ~Beksy

  mmm~mmm

  Marsz narodowców? Proszę poprawić tytuł artykułu, bo z treści wynika, że chodzi o marsz niepodległości w którym biorą przecież udział najróżniejsi Polacy, a nie tylko narodowcy.


  Proszę nie poprawiać tego tytułu bo to jest właśnie "marsz narodowców", którzy kamuflują się pod nazwą "niepodległości".
  Nie ma wśród nich "najróżniejszych" Polaków tylko sami "swoi" bo oni własnie nienawidzę jakichkolwiek "różności".

 • wesoły diabeł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 12:53 ~wesoły diabeł

  Niech się narodowcy odwołują ale i tak pokazali swoją prawdziwą twarz zapraszając faszystów i banderowców na swój "pseudo" marsz.

 • lujo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 12:52 ~lujo

  Broadway~Broadway

  Rosyjscy kibole z komunistycznymi emblematami mogli liczyć na większą wyrozumiałość HGW niż polscy patrioci, którzy chcieli świętować rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Już tu nie łżyj, polski kibolu z "celtyckimi" i endeckimi emblematami!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »