Informacje

06.02.2013 06:52 "Doroszewskiego zamknięto dla samochodów osobowych"

Jest autobus, nie ma ulicy.
Problemy na Bemowie

SERWISY:

Nowa organizacja ruchu na Bemowie wzbudza kontrowersje. Mieszkańcy dostali zastępczy autobus, ale stracili przejazd ulicą Doroszewskiego. Nie wszyscy są zadowoleni.

Zmiany związane są z przebudową skrzyżowania Lazurowej z Górczewską. Odcięci od komunikacji miejskiej mieszkańcy ulicy Batalionów Chłopskich dostali linię dowozową Z-9. Kursuje ona wąską, osiedlową ulicą Doroszewskiego, która w związku z tym została zamknięta dla wszystkich, poza komunikacją miejską i mieszkańcami.

- To była jedyna ulica, która umożliwiała mi dojazd z dzieckiem do żłobka na Batalionów Chłopskich - pisze tymczasem na skrzynkę warszawa@tvn.pl Grażyna.

Rzecznik dzielnicy Bemowo tłumaczy, że zamknięcie ulicy Doroszewskiego było najlepszym rozwiązaniem. - Chodzi o to, żeby ta ulica nie stała się przelotowa od ul. Lazurowej do ul. Górczewskiej, i żeby ruch był jak najmniejszy. Musieliśmy zdemontować progi zwalniające, żeby mogły kursować nią autobusy  - mówi Mariusz Gruza, rzecznik Bemowa.

I dodaje: - Puszczenie autobusu, gdy będzie korkował się ruch, nie miało by sensu, bo autobus dłużej by stał w korku niż jechał całą trasę.

Mieszkańcy walczyli o autobus

Autobus Z-9 został uruchomiony po apelach mieszkańców Bemowa. Od paru miesięcy musieli pokonywać kilometrowe trasy, by dostać się do najbliższych przystanków autobusowych. Zmiany w komunikacji miejskiej wynikały z zamknięcia skrzyżowania ulic Lazurowej i Górczewskiej, gdzie przedłużają się prace przy budowie ronda. O problemie pisaliśmy w styczniu.

Jak informuje Gruza, autobus będzie jeździł do momentu, kiedy komunikacja nie powróci do normalnego układu, czyli mniej więcej do przełomu marca i kwietnia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ksia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2013 20:55 ~ksia

  fikcją jest autobus zastępczy - niezależnie od pory dnia jeździ PUSTY
  rozwalono progi, z Doroszewskiego zrobiono przelotową "autostradę" dla idiotów którzy gnają nią bez opamiętania; ulica zniszczona, cała w dziurach (łatana średnio raz na dwa tygodnie ze względu na zwiększony ruch)...

 • antyImbecyl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2013 01:14 ~antyImbecyl

  Dodam tylko ze jak jeszcze byl remont i Doroszewskiego bylo zamkniete, to wszyscy jezdzili uliczkami osiedlowymi. Jeden pas a ruch był taki że w jedna i drugą stronę tworzyły się non stop zatory. Więc jakiś imbec.. w końcu odblokował przejazd ulicą Doroszewskiego. Teraz teroretycznie ulica znowu została zamknięta. Także w momencie gdy postawiją tam straż miejską ZAPRASZAM WSZYSTKICH do jazdy osiedlową uliczką tak jak wcześniej aż kolejny imbec... umożliwi kierwcom jazdę ww. ulicą i znak zakaz wjazdu zostanie usunięty. Jadąc ulicą Lazurową skręcamy w strone Biedronki i pierwsza uliczka za Biedronka w lewo. Jadąc od strony Tesco, następna za Doroszewskiego w prawo !!

 • grazka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2013 09:10 ~grazka

  Drodzy Państwo, to ja napisałam do redakcji i szkoda że nie dopisano że jest jeszcze jedna możliwośc dojazdu do Lazurowej. Jest pewna mała uliczka na Szobera (gdzie jest szkoła/przedszkole) tam zakazu nie ma. Pan Rzecznik bezmyslnie mówi że zamknięcie Doroszewskiego było konieczne dla bezpieczeństwa mieszkańców... bezmyślne!!! teraz na Szobera za to jest mega niebezpiecznie, bo samochody jeżdzą tuż przy klatkach i jest mega mega niebezpiecznie dla mieszkańców i dzieciaków!!!!
  Jedyna rada weźcie się wreszcie do roboty ronda!! Dziś jak tam jechałam 5 debatowało nad łopatą!!! A jeden z napisem "Kierownie ruchem" leciał do sklepiku! Pewnie po pączki!!!

 • J33

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2013 07:01 ~J33

  Czy wladze bemowa nie potrafia przeprowadzic poprawnie zadnej inwestycji. Kazda inwestycja musi zakonczyc sie wielkim balaganem i utrudnieniem zycia dla mieszkancow. Niech dla obrony pokaza jedna inwestyce ktora konczye sie w terminie i bez problemow. Nawet slomianego misia postawic dobrze nie potrafia. Kiedy odejda ze stolkow ci nieudacznicy z duzymi plecami.

 • Henio_z_Tesco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2013 06:20 ~Henio_z_Tesco

  Red~Red

  Wjechać do orlenu i fastfooda to jedno - zgodnie z prawem da się tylko jadąc od strony Babic, od górczewskiej łącznikiem przez plac budowy, ale jak WYJECHAĆ ze stacji skoro ten łącznik jest jednokierunkowy a doroszewskiego zamknięta dla ruchu?

  Od strony stacji nie ma znaku zakazu ruchu więc można.

 • min

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2013 23:24 ~min

  W takim razie ze stacji nie ma wyjazdu.Brawo dla pomysłodawcy!A i tak samochody jak jeździły tak jeżdżą.

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2013 21:23 ~Rafał

  jkk ma rację
  to przykład rażącej niegospodarności i dziwię się że nie ma jeszcze siły która ukróciłaby takie działania

 • jkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2013 19:37 ~jkk

  Po różnorodnych komentarzach widać jak potężnie narozrabiali organizatorzy i wykonawcy robót na skrzyzowaniu Lazurowej i Górczewskiej. Roboty, których zakończenie przewidywano pierwotnie na wrzesień, później październik a następnie grudzień 2012 roku a do których zakończenia zabrakło wykonawcom zaledwie parę tygodni dokończone zostaną wiosną i potrwają jeszcze pół roku. Ile dodatkowo kosztuje to nas, podatników? Czy ktoś z organizatorów straci chociaż swój stołek? Dla mnie dziwne jest, że prokuratura jeszcze nie zajęła się sprawą całego tego bałaganu, podobnie zresztą z powodu zamknięcia kluczowego dla całej okolicy skrzyżowania tuż przed zimą. Władze miasta próbowały, po skutecznej interwencji mieszkańców w mediach, jakoś załagodzić skutki - stąd zastępczy autobus, który połowicznie (w jedną stronę) załagodził sprawę, po blisko czterech zimowych miesiącach bezczynności. Robione to było na łapu capu, stąd kolejny bałagan. Jedynym rozwiązaniem jest natychmiastowe wznowienie robót na skrzyżowaniu Lazurowa- Górczewska tak, aby było ono przejezdne jak najprędzej. I uwaga dla wykonawców tego rodzaju inwestycji - od momentu jej rozpoczęcia winno się ją wykonywać non stop,24 godziny na dobę, aż do zakończenia prac. Tymczasem jest tak - rozpoczynamy symulację roboty w dowolnym momencie, szukamy sobie problemów o których zresztą doskonale wiedzieliśmy przed rozpoczęciem robót,rozgrzebujemy prace w kluczowym punkcie a następnie czekamy na, najlepiej, atak zimy. Pokorny lud nie będzie protestował, władze miasta wręczą wykonawcom nagrody po zakończeniu tak skomplikowanych prac i można będzie zabrać się za następną fuchę.Kółko się zamknie.

 • Red

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2013 15:38 ~Red

  gosha~gosha

  do kurz:
  "Do fasfooda i Orlenu można teraz skręcać z Górczewskiej (jezdnia w kierunku ratusza)." A jak mam się tam dostać mieszkając na ul. Szobera?

  Wjechać do orlenu i fastfooda to jedno - zgodnie z prawem da się tylko jadąc od strony Babic, od górczewskiej łącznikiem przez plac budowy, ale jak WYJECHAĆ ze stacji skoro ten łącznik jest jednokierunkowy a doroszewskiego zamknięta dla ruchu?

 • Mar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2013 14:06 ~Mar

  kurz~kurz

  Do fasfooda i Orlenu można teraz skręcać z Górczewskiej (jezdnia w kierunku ratusza).

  Można, ale zgodnie z przepisami wyjechać już sie nie da

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »