Informacje

01.04.2011 19:42 Kampania Ratusza: "To do Ciebie wróci!"

Jeśli płacić,
to tylko w Warszawie

 

Miliardy na transport, komunikację, edukację, setki milionów złotych na kulturę i ochronę środowiska - Ratusz informuje, na co idą pieniądze, między innymi z Waszych podatków. Płaćcie je w stolicy - możecie wiele zyskać: zachęca tych, którzy nie urodzili się w Warszawie, ale tu mieszkają.

Jeżeli płacisz podatek tam gdzie mieszkasz, wraca on do ciebie w postaci lepszych dróg i skrzyżowań, ścieżek rowerowych, nowych autobusów, tramwajów i wagonów metra, wydarzeń kulturalnych - zachęca warszawski urząd miasta.

15 tysięcy ulotek w autobusach, prawie 500 plakatów w tramwajach i 20 citylightów z hasłem "To do Ciebie wróci!" ma przekonać nieprzekonanych do rozliczania się w Warszawie.

Na ulotkach można przeczytać między innymi informacje o kwotach, przeznaczanych na konkretne wydatki. Dodatkowym elementem kampanii jest animacja, którą można zobaczyć na ekranach w autobusach, tramwajach, pociągach SKM i metrze.

JAK PŁACIĆ W WARSZAWIE?

Chcesz płacić podatek w Warszawie? To bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz NIP-3, dostępny na stronie internetowej urzędu miasta. Należy wskazać w formularzu odpowiednie miejsce zamieszkania i przesłać go do urzędu skarbowego właściwego dla dzielnicy Warszawy, w której mieszkasz. Formularz aktualizujący można wysłać do końca kwietnia, razem z zeznaniem podatkowym.

Miliardy z naszych pieniędzy

Dochody m.st. Warszawy w 1/3 pochodzą z podatków dochodowych (PIT), płaconych przez mieszkańców miasta i w 2010 r. wyniosły 3,36 mld zł.

Średni roczny dochód, trafiający do budżetu Warszawy z tytułu podatku od 1 mieszkańca stolicy, to 3 tys. złotych.

Obecnie w stolicy zameldowanych jest 1,46 mln osób zdolnych do pracy i na emeryturze, z których 1,21 mln płaci tu podatek dochodowy.

aq/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Bobby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2011 08:46 ~Bobby

  A co władze powiedzą warszawiakom którzy od zawsze płacą podatki w Warszawie? Z publicznej służby zdrowia nie korzystam (płacę ciężkie pieniądze na prywatną sieć) z komunikacji miejskiej również...a teraz za przedszkole przyjdzie mi pewnie też płacić prywatnie bo pierwszeństwo mają "samotne matki" nawet jeżeli są z Łukowa czy innego Ciechanowa.

 • ObywatelX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2011 00:08 ~ObywatelX

  kasa na komunalne ok

  ale pozabierajcie tym baranom których stac na normalne mieszkania .. ale komunalne traktują jako dojną krowe i sobie je wynajmują!!!!!

 • chris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2011 21:24 ~chris

  domagam sie likwiadacji podatku dochodowego akcyzy belki i zmiejszenia vatu o 20 % mam w dupie przedszkola szkoly komunikacje miejska teatry i inne gowna i niechce na to placic!!!!!!!! od pol roku jestem bezroobotny a ten socjalistyczno faszystowski stan okrada mnei na kazdym kroku

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2011 20:58 ~wawa

  Najpierw płaćcie podatki w Warszawie a potem narzekajcie a jak nie wracajcie do siebie.

 • PRZYJEZDNY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2011 15:10 ~PRZYJEZDNY

  1,1 MILIARDA NA MIESZKANIA KOMUNALNE? JESZCZE CZEGO, W TAKIM RAZIE NIGDY NIE BĘDĘ PŁACIŁ TUTAJ!!!!

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2011 13:56 ~ja

  dobra inicjatywa - w mojej firmie 60% osób nie jest z Warszawy - większość podatki płaci "u siebie" - może się przekonają, że warto płacić tam, gdzie zarabiają.

 • CMON

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2011 13:03 ~CMON

  Myślę że ponad 500 tysięcy osób nie płaci w Warszawie podatków a tu pracują. I to może tylko denerwować warszawiaków.

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2011 11:33 ~jan

  ja płacę podatki w Warszawie ale zameldowany jestem poza Warszawą, ostatnio poszedłem do urzędu zarejestrować samochód a tam mi odmówiono, kazali mi rejestrować tam gdzie jestem zameldowany chociaż w przepisach jest wyraźnie napisane ze samochód rejestruje się w miejscu zamieszkania a ja mieszkam w stolicy - wkurzyłem się i zamierzam płacić znowu podatki w miejscu zameldowania

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2011 08:31 ~marta2

  Płacę w Warszawie- i co mi z tego . Właściwie to płacę na niekompetentnych urzędników , którzy traktują to miasto jak dojną krowę . Jak nie zapłacę to i tak wezmą sobie siłą- zadłużą miasto , rozpiją by mieć dochód z alkoholu. Jakoś nikt nie odpowiada za to , że jest brud , brakuje sprawnej policji , nowe chodniki są gorsze od starych , rozsypują się zabytki . Buduje się bez składu i składu a nawet nowe domy komunalne są ogrodzone , żeby plebs z okolicznych "komunistycznych" bloków tam się nie pałętał- dla kogo te mieszkania? Nikt nawet nie zatroszczył się o uporządkowanie spraw własnościowych w Warszawie . Z radością jak zwykle zajęto się tylko własnymi , prywatnymi sprawami. Takich spraw jest mnóstwo.

 • kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2011 07:47 ~kuba

  Ty podemną, ciemnoto i tak płacisz podatki na jakieś miasto, zależy od tego gdzie jesteś zarejestrowany... A jak mieszkasz w Wawie i nie płacisz tutaj podatków to wypad.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »