Informacje

04.11.2013 06:25 prace na bielanach, mokotowie i w wawrze

Jesień pod znakiem
drogowych remontów

SERWISY:

Ładna pogoda zatrzymała drogowców na ulicach. Remonty się jeszcze nie kończą, a na Bielanach, w Wawrze i na Mokotowie kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia.

Rozpędza się remont Trasy AK i mostu Grota. Najbardziej "korkogenny" etap ruszy w piątek 8 listopada. Od godziny 22 tego dnia robotnicy odbiorą kierowcom kolejne estakady i północną część mostu.

Zwężony też zostanie odcinek Trasy od Gwiaździstej do Powązkowskiej.

Do zmiany organizacji ruchu trzeba się jednak przygotować. Od poniedziałku do środy (4–6 listopada) w godzinach 22.00 - 05.00 obydwie jezdnie Trasy AK będą zwężane o skrajne lewe pasy, na ok. 100 m przy węźle z Wisłostradą oraz przy węźle z ul. Modlińską. W tym samym czasie zwężane będą obydwa lewe pasy Wisłostrady, pod Trasą AK.

Zwężenia w tym rejonie już miały miejsce:

Otworzą niecałą Wólczyńską

Zarząd Dróg Miejskich ma w planach modernizację odcinka ul. Wólczyńskiej od Conrada do Arkuszowej. Wybudowane zostanie odwodnienie, położona nowa nawierzchnia oraz, co najważniejsze, przebudowane skrzyżowanie z ul. Nocznickiego. Powstanie tu dodatkowy pas do skrętu w lewo. Modernizacja tego skrzyżowania będzie ułatwieniem dla kierowców, które szczególnie przyda się podczas remontu Trasy AK. To tu dojada kierowcy, którzy zdecyduję się przekroczyć Wisłę mostem Północnym.

Od niedzielnego wieczora możliwy ma być przejazd tymczasową jezdnią z ul. Wólczyńskiej z kierunku Izabelina (tylko pojazdy osobowe) w ul. T. Nocznickiego w kierunku Młocin. Przejezdne będzie także skrzyżowanie z ul. J. Conrada. Niemożliwy będzie jedynie wjazd w ul. Wólczyńską w stronę ul. Arkuszowej.

Remont skrzyżowania jest zaplanowany na weekend 8-12 listopada, w te dni całe skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu. Od 12 listopada ok. godz. 6 rano przywrócony zostanie ruch na odcinku Nocznickiego – Conrada. Drogowcy przejdą na odcinek ul. Wólczyńskiej pomiędzy ul. Nocznickiego a Arkuszową. Termin zakończenia prac to 30 listopada.

Autobusy na objazdach

W związku z pracami na objazdy muszą zostać skierowane autobusy. Do 8 listopada pojazdy linii 110 od skrzyżowania ul. Arkuszowej i Wólczyńskiej pojadą – w obu kierunkach - ulicami: Wólczyńską, Opłotek, Palisadową, Wóycickiego, Żubrową, Dzierżoniowską, Pułkową, Trasą Mostu M. Skłodowskiej-Curie, Nocznickiego, Kasprowicza, Sokratesa i Wólczyńską.

Linia 701 od skrzyżowania ul. Wóycickiego z ul. Palisadową pojedzie ulicami: Wóycickiego, Żubrową, Dzierżoniowską, Pułkową, Trasą Mostu M. Skłodowskiej-Curie i Nocznickiego, a linie 708, 712 od skrzyżowania 3 Maja/Estrady/Arkuszowa pojadą, w obu kierunkach, ulicami: Estrady, Wólczyńską, Wóycickiego, Żubrową, Dzierżoniowską, Pułkową, Trasą Mostu M. Skłodowskiej-Curie i Nocznickiego.

Linia N91, od skrzyżowania Wólczyńska/Sokratesa pojedzie ulicami Sokratesa, Kasprowicza, Nocznickiego do pętli METRO MŁOCINY, natomiast linia N41 ulicami: Sokratesa i Przy Agorze, po czym wróci na swoją trasę.

Zostanie uruchomiona nocna linia zastępczą Z91 kursująca na trasie: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Trasa Mostu M. Skłodowskiej-Curie – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Wólczyńska – Estrady – Dziekanowska – CM.PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. – Dziekanowska – Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Wóycickiego – Pułkowa – Trasa Mostu M. Skłodowskiej-Curie – Nocznickiego – METRO MŁOCINY.

Budowa w Wawrze...

Po przeciwnej stronie Warszawy, w Wawrze, trwa budowa ulicy Panny Wodnej, która połączy ul. Patriotów i Trakt Lubelski. Przedsięwzięcie obejmuje remont istniejącego odcinka, oraz budowę "od zera" drogi pomiędzy ul. Zasadową a Traktem Lubelskim.

Od poniedziałku przez ok. tydzień ul. Panny Wodnej od ul. Zasadowej do Mrówczej będzie nieprzejezdna, możliwy będzie tylko dojazd od posesji.

Objazdem pojadą autobusy linii N22 - ulicami: Bysławską, Patriotów, następnie Szpotańskiego i Widoczną, 213 - ulicą Izbicką, Patriotów i Lucerny. Trasa linii 161 zostanie skrócona do odcinka Zasadowa- Olecka. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia Z61 jeżdżąca na trasie: Podmokła-Cygańska-Izbicka-Patriotów-Mrówcza.

...i na Mokotowie

Z kolei na Mokotowie dzielnica buduje połączenie al. Wilanowskiej z Domaniewską. Z tego powodu w poniedziałek zamknięta dla ruchu zostanie ul. Bukowińska w rejonie budowanego przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej. Nie będzie dojazdu do Idzikowskiego.

Wyjazd z ul. Bukowińskiej będzie możliwy przez parking przy Supersamie do ul. Puławskiej. Kierowcom wyjątkowo nie zagrodzą tu miejsca szlabany. Wszystkie prace budowlane zakończą się do końca listopada.

wp/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • chybakilkadziesiąt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2013 03:50 ~chybakilka…

  Dziuś~Dziuś

  Od kilku dni na ul. Wólczyńskiej toczą się, choć dość ospale prace przy przebudowie skrzyżowania z ul. Nocznickiego. Szkoda, że nikt nie pomyślała o pieszych - nie zorganizowano przejścia przez wykopy, dojścia do przystanku Popiela. Władze dzielnicy widać mają za nic setki mieszkańców podążających z osiedla Chomiczówka na przystanek tramwajowy.

  To rusz tyłek i idź do przystanku Bogusławskiego. Chyba, że za często wtedy dochodzisz tylko do McDonalda.

 • skbart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 17:50 ~skbart

  Droga redakcjo, proszę nie powielać błędów językowych po wykonawcy i Gdace. Most północny nie ma nitki północnej, jest wschodnia (kierunek Marki) i zachodnia (kierunek Konotopa). Rozumiem że 8 listopada będzie wyłączona nitka zachodnia ponieważ wg wykonawcy jest bliżej północy niż ta druga.

 • REM23

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 11:38 ~REM23

  OJ REMONT TROCHĘ POTRWA , BO ROBIĄ GO NAJWIĘKSI PARTACZE W MIEŚCIE KTÓRZY PRACUJĄ OD 7-15 . NIE WSPOMINAM O CENIE BO SĄ DRODZY O JAKIEŚ 30%. ALE BUFETOWA MUSI UTRZYMYWAĆ ZNAJOMKÓW.

 • galant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 11:10 ~galant
  Wiesiek~Wiesiek

  Cała przebudowa na Wólczyńskiej nic nie da, ponieważ żeby udrożnić ruch na Wólczyńskiej powinno się zrobić lewoskręt z Wólczyńskiej w Nocznickiego a nie z Nocznickiego w Wólczyńską, ale jak zwykle ktoś pomyślał. Wystarczy postać 30 min w czasie szczytu porannego i popołudniowego żeby zobaczyć co jest nie tak
  jozo~jozo

  To też właśnie robią kewoskręt z Wólczyńskiej w Nocznickiego od strony Izabelina.
  Wiesiek~Wiesiek

  Chyba odwrotnie
  Info ze strony UM
  Informacje o utrudnieniach w ruchu
  Od niedzieli, 3 listopada (ok. godz. 23.00) wyłączona z ruchu będzie ul. Wólczyńśka na odcinku od ul. J. Conrada do T. Nocznickiego.
  Wybudowane zostanie odwodnienie, położona nowa nawierzchnia oraz przebudowane skrzyżowanie z ul. T. Nocznickiego. Powstanie tu dodatkowy, wydzielony pas do skrętu w lewo z ul. T. Nocznickiego w Wólczyńską.

  szop~szop


  Ktoś tu czytać ze zrozumieniem nie potrafi albo poprawili to już na stronie miasta... Ma być lewoskręt z Wólczyńskiej w Nocznickiego czyli tak jak wcześniej już zapowiadali. Problem pewnie będzie taki że ten lewoskręt w godzinach szczytu i tak nic nie da bo za pewne pomieści trzy samochody a skręcić chce zawsze DUUUŻO więcej...


  Dziś jest już poprawione, wczoraj faktycznie było odwrotnie napisane na stronie UM

 • Dziuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 08:34 ~Dziuś

  Od kilku dni na ul. Wólczyńskiej toczą się, choć dość ospale prace przy przebudowie skrzyżowania z ul. Nocznickiego. Szkoda, że nikt nie pomyślała o pieszych - nie zorganizowano przejścia przez wykopy, dojścia do przystanku Popiela. Władze dzielnicy widać mają za nic setki mieszkańców podążających z osiedla Chomiczówka na przystanek tramwajowy.

 • szop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 21:30 ~szop  Wiesiek~Wiesiek

  Cała przebudowa na Wólczyńskiej nic nie da, ponieważ żeby udrożnić ruch na Wólczyńskiej powinno się zrobić lewoskręt z Wólczyńskiej w Nocznickiego a nie z Nocznickiego w Wólczyńską, ale jak zwykle ktoś pomyślał. Wystarczy postać 30 min w czasie szczytu porannego i popołudniowego żeby zobaczyć co jest nie tak
  jozo~jozo

  To też właśnie robią kewoskręt z Wólczyńskiej w Nocznickiego od strony Izabelina.
  Wiesiek~Wiesiek

  Chyba odwrotnie
  Info ze strony UM
  Informacje o utrudnieniach w ruchu
  Od niedzieli, 3 listopada (ok. godz. 23.00) wyłączona z ruchu będzie ul. Wólczyńśka na odcinku od ul. J. Conrada do T. Nocznickiego.
  Wybudowane zostanie odwodnienie, położona nowa nawierzchnia oraz przebudowane skrzyżowanie z ul. T. Nocznickiego. Powstanie tu dodatkowy, wydzielony pas do skrętu w lewo z ul. T. Nocznickiego w Wólczyńską.  Ktoś tu czytać ze zrozumieniem nie potrafi albo poprawili to już na stronie miasta... Ma być lewoskręt z Wólczyńskiej w Nocznickiego czyli tak jak wcześniej już zapowiadali. Problem pewnie będzie taki że ten lewoskręt w godzinach szczytu i tak nic nie da bo za pewne pomieści trzy samochody a skręcić chce zawsze DUUUŻO więcej...

 • antywsiur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 19:47 ~antywsiur

  "Od niedzielnego wieczora możliwy ma być przejazd tymczasową jezdnią z ul. ". pismak pewnie napływowy z południa(kraków, tarnów?). Pisze się "wieczoru" a nie "wieczora".

 • meduza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 18:14 ~meduza

  Dramat. Zakorkowali okolice. Z Przy Agorze nie da sie jechac prosto, w lewo w prawo.Autobusy na sile wjezdzaja na skrzyzowanie blokujac dokladnie ruch w kazdym kierunku.

 • vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 11:59 ~vpw

  SEBBAXSEBBAX

  i znowu spadnie śnieg /jak to w listopadzie się czasem zdarza/ i rozkopane ulice będą zamknięte przez pół roku !!! czy władze zaczną w końcu mysleć o mieszkańcach a nie tylko o swoich tłustych pensyjkach ?!?!?!

  A Ty byś myślał o swojej pensji (a raczej premii) czy o robocie? Nie należy się dziwić, że administracja to najgorszy rodzaj pracy. Po prostu oni nie produkują wartości dodanej a jedynie odwalają papiery więc nie dziwne że nie maja się ochoty przepracowywać.

  Zimy nie przeskoczą. Remont musi się zacząć bo tak jest napisane i pieniądze trzeba w tym roku wydać. A nie można było wcześniej bo zrobiliśmy referendum i bałagan w mieście nie mógł wtedy mieć miejsca.

  No niestety sami sobie tym referendum zaszkodziliśmy. Teraz trzeba wszystko na chybcika odgrzebać i pozaczynać a tych dwóch miesięcy pogody nikt nam nie zwróci.

 • Wiesiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 10:37 ~Wiesiek


  Wiesiek~Wiesiek

  Cała przebudowa na Wólczyńskiej nic nie da, ponieważ żeby udrożnić ruch na Wólczyńskiej powinno się zrobić lewoskręt z Wólczyńskiej w Nocznickiego a nie z Nocznickiego w Wólczyńską, ale jak zwykle ktoś pomyślał. Wystarczy postać 30 min w czasie szczytu porannego i popołudniowego żeby zobaczyć co jest nie tak
  jozo~jozo

  To też właśnie robią kewoskręt z Wólczyńskiej w Nocznickiego od strony Izabelina.

  Chyba odwrotnie. Info ze strony UM
  cytat: Informacje o utrudnieniach w ruchu
  Od niedzieli, 3 listopada (ok. godz. 23.00) wyłączona z ruchu będzie ul. Wólczyńśka na odcinku od ul. J. Conrada do T. Nocznickiego.
  Wybudowane zostanie odwodnienie, położona nowa nawierzchnia oraz przebudowane skrzyżowanie z ul. T. Nocznickiego. Powstanie tu dodatkowy, wydzielony pas do skrętu w lewo z ul. T. Nocznickiego w Wólczyńską.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »