Informacje

27.02.2013 13:40 utrudnienia dla kierowców

Jerozolimskie węższe
o jeden pas

SERWISY:

To będzie bardzo ciężki miesiąc dla kierowców dojeżdżających do Warszawy od strony Pruszkowa. Przed południem drogowcy zwęzili Al. Jerozolimskie o jeden pas.

W środę przed godz. 12.00 drogowcy zwęzili Aleje Jerozolimskie. Na odcinku około 130 metrów, między ulicami Ogrodową a Spisaka, w stronę centrum kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas jezdni.

Żółte tablice

O planowanych utrudnieniach poinformował nas internauta. - Jakoś bez echa przeszedł fakt, że od jutra na ponad miesiąc jest zamykany jeden z pasów ruchu Alei Jerozolimskich na kierunku Pruszków – Warszawa. Biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek informacji (oprócz niewielkiej tablicy informacyjnej ustawionej kilka dni temu) udało mi się ją przeczytać dopiero za 3 razem - napisał we wtorek na skrzynkę warszawa@tvn.pl.

Na jezdniach pojawiły się żółte strzałki ostrzegające o zwężeniu i tablice informacyjne. Nikt się nie chciał jednak do nich przyznać.

Nikt nie chciał się przyznać

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która prowadzi dwie ważne inwestycje wzdłuż Al. Jerozolimskich oraz do Zarządu Dróg Miejskich nic o utrudnieniach nie wiedziały.

– Może trzeba zapytać GDDKiA - powiedziała Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.  –Żadnych zmian w organizacji ruchu w Jerozolimskich nie wprowadzamy, ale jeszcze to sprawdzę- odpowiedziała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA i dodała:- Może coś robi Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Ale w MZDW też nikt nie słyszał o pracach na trasie wjazdowej do stolicy.

Jednak Generalna

Dopiero w gminie Michałowice, na której terenie prowadzone mają być prace, usłyszeliśmy kto jest odpowiedzialny za utrudnienia.– Planowana przebudowa kanalizacji jest inwestycją, którą zajmie się GDDKiA. Wiem, że prace mają potrwać przez trzy tygodnie - powiedział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

- Dopiero dzisiaj dostałam informacje, że będzie budowany kanał deszczowy - tłumaczyła się rzeczniczka GDDKiA. - Prace mają związek z budową Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku pomiędzy węzłem Konotopa a węzłem Lotnisko. Kanał ten będzie stanowić odwodnienie jezdni głównej i obiektów mostowych w węźle Al. Jerozolimskie - poinformowała Małgorzata Tarnowska.

Utrudnienia potrwają około miesiąca. W tym czasie drogowcy radzą korzystać z alternatywnych tras.

su//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • maxior

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 23:12 ~maxior

  "i bardzo dobrze. Podatki to się placi w Pruszkowie i Grodzisku a drogi to sie psuje w Warszawie. powinniy być winiety dla takich"


  i vice versa, opłaty za wyjazd z Warszawy dla takich jak ty, bo tam drogi też się psują. A najlepiej lataj sobie samolotem.

 • maxior

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 23:03 ~maxior

  "i bardzo dobrze. Podatki to się placi w Pruszkowie i Grodzisku a drogi to sie psuje w Warszawie. powinniy być winiety dla takich"

  "Dzięki temu mniej WPR wjedzie rano do miasta :) Powinni tylko jeden pas zostawić na stałe."


  To już bezczelność tym bardziej że ZTM rząda cholendarnych stawek za skm od okolicznych gmin, które właśnie idą do budżetu twojej Warszawy, a ty chcesz jeszcze rządać winiet za wjazd samochodem, może zrobić tak na każdej wylotówce? A jeśli myślisz że z powodu jednego pasa, mniej wpr wjedzie do Wawy to jesteś w błędzie. Znajdą się wszędzie luki objazdowe nawet dróżkami osiedlowymi gdzie ludzie się wepchną do miasta, ale wtedy całe miesto będzie zablokowane, więc gratuluje yntelygencji pajacu.

 • Etnograf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 21:16 ~Etnograf

  lol~lol

  i bardzo dobrze. Podatki to się placi w Pruszkowie i Grodzisku a drogi to sie psuje w Warszawie. powinniy być winiety dla takich

  Spadaj dupku z Głupawki Wyliniałej.

 • Bywalec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 20:43 ~Bywalec

  lol~lol

  i bardzo dobrze. Podatki to się placi w Pruszkowie i Grodzisku a drogi to sie psuje w Warszawie. powinniy być winiety dla takich

  Jesteś prymitywnym dupkiem. W dodatku nie umiejącym poskładać myśli w języku polskim, który kaleczysz jak nosorożec kaktus. Kiedy wyjeżdżasz do swoich łojców eleganckim wieśwagenem do Pierdziszewa Dolnego, psujesz powietrze na całej trasie. Opodatkuj się od zużycia dróg, powietrza i lasów przydrożnych w miejscu twoich postojów na siku i kaku.

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 19:40 ~lol

  i bardzo dobrze. Podatki to się placi w Pruszkowie i Grodzisku a drogi to sie psuje w Warszawie. powinniy być winiety dla takich

 • maja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 18:13 ~maja

  Tylko parrzyć jak "specjaliści" od awarii
  popsują wodociąg.
  Oni tak już mają, że jak kopary idą w ruch to zaraz wykopią to co nie trzeba.

 • Behemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 16:13 ~Behemot

  Polecam objazd ulicami po wschodniej stronie Alej Jerozolimskich, do ulicy Pruszkowskiej w Raszynie. Jechałem dziś rano - Aleje zakorkowane, a tam gdzie jechałem - droga wolna, aż do Alei Krakowskiej.

 • Boniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 14:43 ~Boniek

  Pawloo~Pawloo

  Dzięki temu mniej WPR wjedzie rano do miasta :) Powinni tylko jeden pas zostawić na stałe.


  Płakać się chce jak widzi się takie posty. Kolejny wyznawca zasady "Warszawa dla Warszawiaków a ziemia dla ziemniaków". Aż cisną się niemiłe słowa... Idąc tym tropem co do rzekomego stylu jazdy to do Warszawy nie powinni wjeżdżać WB,WE,WJ i inni.

  A powiedz mi skąd Ty jesteś? Może "Warszawiak" z Zamościa? Miejsce nie ma znaczenia bo jesteśmy tam gdzie mieszkamy, pracujemy i płacimy podatki. Nienawidzę tak ograniczonego myślenia.

  I aż nie wierzę ze dałem się sprowokować...

 • taKITAM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 14:34 ~taKITAM

  Stasio~Stasio

  Wiecie że nazwa Aleje Jerozolimskie pochodzi od żydów mieszkających na tej ulicy w 18 wieku kiedy to jeszcze miały nazwę Mała Jerozolima, bo domostwa żydowskie były drewniane i stały tam do chwili wielkiego pożaru który to strawił prawie wszystkie domy.
  To była zemsta ludności Warszawy na żydach za pobieranie lichwy.

  Wiadomość przeczytałem w książce o Historii dawnej Warszawy


  To ty Stasiu umiesz już czytać? Duży chłopiec. Szkoda tylko, że tę twoją "rewelację" dawno zna każdy Warszawiak.

 • nickto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 12:43 ~nickto


  markiz~markiz

  Wystarczy zakaz poruszania sie WPR po Warszawie i problem rozwiazany. Przy okazji po mieście będzie się jeździć o wiele przyjemniej i bezpieczniej.
  WPR~WPR
  To co? Twoj szef ma jechac WKD? Zaraz wrocisz do swojego TK, WR, WRA, TKI, sripidi tipidi itp. ale bezrobotny!  I WGM przede wszystkim.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »