Informacje

21.09.2011 11:44 Węzeł Łopuszańska

Jedni jadą, drudzy narzekają

SERWISY:

Nie da się dogodzić wszystkim - o słuszności tego powiedzenia musieli przekonać się kierowcy, jeżdżący przez nowe rondo na węźle Łopuszańska. Po tym, jak inżynier ruchu zlecił zmianę organizacji ruchu i wydłużył zielone światło w Jerozolimskich, na korki zaczęli narzekać kierowcy podróżujący ulicami Łopuszańską i Kleszczową.

- Jest przed 8.00 a ja, zamiast stać w gigantycznym korku w Alejach, jadę - informuje internautka Ula. - Jest super - dodaje.

- W nosie mam Aleje i mieszkańców Pruszkowa, rondo miało rozładować korki na Kleszczowej i Łopuszańskiej - żali się z kolei na forum tvnwarszawa.pl internuta M. To niejedyny wpis, który sugeruje, że zmiana świateł znacznie pogorszyła sytuację na tych ulicach.

"Jest lepiej"

W porannym szczycie, tuż po godzinie 8.00, sprawdziliśmy jak wygląda przejazd.

- Sytuacja na rondzie jest znacznie lepsza niż we wtorek rano - informuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - Również Łopuszańska i Kleszczowa nie są zakorkowane. Oczywiście trzeba chwilę poczekać, ale nie są to korki sięgające kilku kilometrów. Dzisiaj jest naprawdę zdecydowanie lepiej - podkreśla, porównując do sytuacji we wtorek rano.

3 razy krótsze zielone

W zeszłym tygodniu Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował o otwarciu ronda na węźle Łopuszańska. Wszyscy liczyli na to, że poprawi to chociaż trochę przejazd. Było jednak zupełnie inaczej. Korki w Al. Jerozolimskich sięgały Pruszkowa. Nie lepiej było od strony centrum. W dniu otwarcia ronda nawet ulica Bitwy Warszawskiej 1920 była zakorkowana.

Okazało się, że to krótkie zielone świało w Alejach powoduje korki. - Zielone jest 3 razy krótsze niż czerowne - informował we wtorek rano Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Tego samego dnia konserwator świateł na polecenie inżyniera ruchu wydłużył zielone. Obecnie świeci się ono prawie minutę.

Będzie lepiej

Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliowść. Dopiero oddanie całego węzła umożliwi sprawniejszy i szybszy przejazd w tym rejonie miasta.

W skład inwestycji wejdą dwie estakady, dzięki którym znacznie łatwiej kierowcy będą mogli podróżować z Mokotowa w stronę Pruszkowa i w odwrotnie. Dodatkowo jezdnia na poziomie -1 (tzw. "wanna") sprawi, że kierowcy jadący Alejami Jerozolimskimi w stronę Pruszkowa nie będą musieli zatrzymywać się na światłach.

Jak zapowiada Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, jeszcze w tym roku cały węzeł ma zostać oddany do użytku.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wojtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 11:24 ~Wojtek

  Ustawcie znów światła, by dało się wyjechać z Kleszczowej!
  Węzeł otwarty a na Kleszczowej korek jak zawsze!

 • doc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2011 00:37 ~doc

  Ja też mieszkam na Skoroszach, problem Kleszczowej nie jest tylko zwiazany z długością świateł w Alejach. Problem jest zwiazany ze zbyt małą ilością wyjazdów z Ursusa i Włoch do Aleji, zwłaszcz że zamknięte jest przedłużenie Dzieci Warszawy. Wydłużenie świateł dla Aleji powoduje że ruch tam się odbywa płynniej a co za tym idzie łatwiej też się do nich włączyć min z Kleszczowej

 • Marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2011 16:32 ~Marta

  Mieszkam na skoroszach i dziękuje TVN Warszawa za interwencje.
  Dzieki zmianie swiatel w miare normalnie i plynnie przejezdzam te ferelne rondo!!!

  Zmieniajac temat czy każdy w tych komentarzach musi podkreślić ze urodził sie w Warszawie? ja sie tu urodzilam i żałuje ze mieszkam wsród takich buraków!

 • zniecierpliwiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2011 13:46 ~zniecierpliwiony

  Czy nie można ustawić tam świateł świateł "inteligentnych"? Rano skrócić czas dla kierunku Łopuszańska a po południu skrócić dla wjazdu z Pruszkowa. Ręce opadają jak się widzi pełne cykle świateł i kompletny brak ruchu z danego kierunku o określonej porze dnia. Pogonić do roboty tych decydentów-nierobów. Gdyby nie szum w mediach to do tej pory nikt z nich nie zauważyłby problemu!

 • al

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2011 10:05 ~al

  mam dość tej budowy ile można czekac na jej koniec?przemieszczma siękomunikacją miejska i szlag mnie trafia że codziennie muszę wysiadać na Orzechowej a w najlepszym razie na Przedpolu i iśc na piechote , bo tak to marnuje przynajmniej 20minut. zgoda trzeba było zmienić te śwuitała a dlaczego odrazu popadać z skrajności w skrajność? nie można bylo tak ustawic tych śiateł żeby był choś troche płynniejszy ruch na Łopuszańskiej w strone włoch? Aleje płynnie jadą, wystarczy przedłużyć o 10sekund zielone dla Łopuszańskiej i by było sprawiedliwie - i dla jadących Alejami i dla jadących Łopuszańką i Kleszczową

 • miłośnik_motyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2011 10:23 ~miłośnik_motyk

  Do ~aku
  Jakby Ci tu powiedzieć żeby Cię nie urazić... Kleszczowa jest troszkę krótsza i mniej pojemna niż Al. Jerozolimskie i ma inny status drogi. Polecam to przemyśleć, a nie patrzeć na czubek własnego nosa. P.S. Nie jestem z Pruszkowa ani wogóle z tego kierunku.

 • Seba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2011 10:10 ~Seba

  Puścili tylko Jerozolimskie i przy blue city korek, jaki widziałem tylko w przypadku wypadku, masakra...

 • aku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2011 07:53 ~aku

  O 8 po zmainie świateł niby nie ma korków na kleszczowej??????!!!! Proszę spojrzeć na Targeo!!! prawie cała Kleszczowa zakorkowana!!!!!! a zielone światło trwa niespełna 15 sekund...

 • wqrwiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 22:32 ~wqrwiony

  Na Lopuszanskiej jeszcze nigdy nie bylo tak zle!!!!!!!!!!!!!Co za Cham ten ktory to ustawial!!!!!!

 • j

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 22:29 ~j

  Droga redakcjo,

  Bardzo proszę, aby jeden z redaktorów ponownie odwiedził okolice tego feralnego ronda i zainteresował się organizacją ruchu na Łopuszańskiej w kierunku Włoch. Wczoraj tuż za wiaduktem pojawiło się zwężenie prawego pasa, które kończy się i zaraz zaczyna się zwężenie lewego pasa. Obecnie z 3 pasów tylko 1 jest przejezdny od początku do końca i aż się prosi, żeby wprowadzić tam tymczasowe oznaczenia poziome, dzięki którym auta mogłyby korzystać z 2 pasów bez konieczności ich zmiany. Wystarczy tylko pomyśleć, a korek byłby o połowę krótszy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »