Informacje

10.06.2015 15:33 od piątku

Jedną jezdnię otworzą, drugą zamkną. Zmiany na Wołoskiej

SERWISY:


W piątek wieczorem kierowcy pojadą nowo wybudowaną, zachodnią jezdnią ul. Wołoskiej - pomiędzy ul. Racławicką i ul. Woronicza. Ruch będzie odbywał się w obydwu kierunkach. Ruszy też przebudowa "starej" jezdni, którą dotąd poruszały się samochody.

Zmiany w ruchu zaczną obowiązywać od ok. godz. 21. Na nową jezdnię kierowcy wjadą przed skrzyżowaniem z ul. Racławicką, a na skrzyżowaniu z ul. Woronicza zjadą z niej na kilkudziesięciometrowy jednojezdniowy odcinek. Na nowym fragmencie ul. Wołoskiej dwa pasy ruchu będą prowadziły w kierunku Służewca, a jeden w stronę centrum - poinformował w środę stołeczny ratusz.

Równocześnie z otwarciem nowej jezdni zamknięta zostanie ta, po której teraz jeżdżą samochody - jej przebudowa potrwa do końca roku.

Poza przebudową "starej" jezdni ul. Wołoskiej drogowcy muszą zbudować jeszcze niewielki odcinek drugiej jezdni pomiędzy ul. Woronicza i ul. Bagażową. Te prace zaplanowane są na lipiec i sierpień, ponieważ wiążą się z wyłączeniem ruchu tramwajowego do pętli Służewiec. Wówczas tramwaje wrócą na ul. Wołoską (od pętli Kielecka do ul. Woronicza).

Wodociągi i kanalizacja do przebudowy

Obecnie prowadzone są również prace związane z przebudową m.in. sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Budowane jest nowe oświetlenie uliczne oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ul. Wołoskiej z ul. Racławicką i ul. Woronicza. Po zachodniej stronie ul. Wołoskiej trwa budowa dróg rowerowych i chodników. W drugiej połowie czerwca na ścieżkach położona zostanie nawierzchnia asfaltowa.

Wszystkie prace budowlane mają się zakończyć w pierwszej połowie 2016 r. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ulicami: Woronicza, Racławicka i Odyńca. Na tym drugim powstanie skrzyżowanie z wyspą. W ramach przebudowy powstaną także chodniki, drogi dla rowerów oraz zatoki przystankowe. Długość przebudowywanego odcinka to około 1200 m. Koszt robót to ok. 81,7 mln zł.

PAP/ep/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »