Informacje

07.12.2015 09:41 tramwaje dwukierunkowe

"Jedenastka" na nowej trasie. Korzysta z "zawrotki" na rondzie Daszyńskiego

SERWISY:


Tramwajarze uruchomili "zawrotkę" na Prostej. W związku z tym tramwaje linii 11 swoją podróż z Młocin kończą na rondzie Daszyńskiego, a nie jak do tej pory przy metrze Marymont.

Zmiany w kursowaniu linii 11 weszły w życie w poniedziałek. "Będzie obowiązywała nowa stała trasa Metro Młociny – Rondo Daszyńskiego. Wprowadzenie zmiany będzie możliwe dzięki montażowi na rondzie Daszyńskiego "zawrotki" dla tramwajów dwukierunkowych – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Przesiadka motorniczego

W poniedziałek rano na miejsce pojechał nasz reporter.

- "Zawrotka" już działa. Tramwaje przejeżdżają. Potem motorniczy zatrzymuje skład, wysiada i przechodzi do drugiej kabiny, aby ruszyć w kierunku Bemowa - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Wszystkiemu jeszcze przyglądają się pracownicy Tramwajów Warszawskich i Zarządu Transportu Miejskiego - dodaje.

Tak prezentuje się dokładnie nowa trasa linii 11: METRO MŁOCINY - Nocznickiego - Wólczyńska - Broniewskiego - al. Reymonta - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Wolska - Skierniewicka - Kasprzaka - Prosta - RONDO DASZYŃSKIEGO.

ZTM zapowiada, że częstotliwość kursowania 11 nie zmieni się. "Jedenastka" w porannych i popołudniowych szczytach kursuje co 8 minut, natomiast w innych godzinach tramwaje tej linii pojawiają się na przystankach co 12 minut.

Nowe składy, nowe możliwości

Miasto coraz śmielej korzysta z możliwości dwukierunkowych tramwajów. Wyjechały one na tory w trakcie wakacyjnych remontów na Grójeckiej oraz ostatnio, podczas prac na Bródnie.

Dwukierunkowe tramwaje mają jeździć w przyszłości na Nowodwory.

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • KOLO 30

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2015 11:41 ~KOLO 30

  Musieli coś takiego wymyślić , żeby im Unia nie nakazała oddać dofinansowania , które dostali na te dukierunkowe PASKUDY.

 • Wqrzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 18:25 ~Wqrzony

  Kompletnie stracilem szacunek do ZTM. Bemowo coraz bardziej odcinaja od swiata. Jeszcze tylko 10 sie ostala.

 • yfyyf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 15:23 ~yfyyf


  hhahahhaaha~hhahahhaaha

  Czas nawrotki gdy 10 w drugą storne czeka na światłach sięga prawie 10 minut! W każdym razie tyle musi czekać na środku ronda 10 jadąca do centrum aż 11 się "przełączy".
  Gorszej głupoty dawno nie widziałem.
  ollo~ollo

  Głupie to potwierdzam, mogli wybudować trzeci tor na który by wjeżdżała 11 i spokojnie zmieniała kierunek. Ale zmiana kierunku nie trwa aż tak długo jak piszesz, 3-4 minuty najwyżej.


  Zazwyczaj. Ale się się trafi 10 w kierunku Bemowa to trzeba czekać aż zapali jej się zielone i ona sobie pojedzie. Wtedy czas oczekiwania na uwolnienie toru do centrum może trwać i dłużej.

 • pfff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 14:26 ~pfff

  mogli zrobić zawrotkę przed rondem, to by zmiana trwała 1:30 minuty... pasażerowie by poprostu wsiadali z przystanku w kierunku centrum ale tramwaj by wracał przez rozjazd na tor w kierunku bemowa i tyle...

 • huhuha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 14:20 ~huhuha

  byłem i zmierzyłem, od momentu zamknięcia drzwi na przystanku włączyłem stoper do momentu otwarcia drzwi w przeciwnym kierunku, czyli musiał wystać światła, przejechać przez rondo, stanął, przez minutę blokował innym tramwaj za sobą, motorniczy spakował się i pobiegł na drugi koniec, cały postój na zawrotce prawie 2 minuty, potem znowu stanie na światłach i przejechanie przez rondo... razem 6 minut wyszło

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 14:09 ~Paweł


  Szyma~Szyma

  Przecież mogli ją skierować do pl. Narutowicza to raptem 5 przystanków dalej lub na pl. Starynkiwwicza 3 przystanki.A uniknieto by wielu problemów zawrotkami.
  pacwok~pacwok

  Na Pl. Starynkiewicza! To zdecydowanie najlepszy pomysł. I ożywi tę trochę zapomnianą (i obecnie tylko techniczną) pętlę.
  Ciekawe którędy? Oberkiem przez Chałubińskiego? Bezsens totalny.

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 14:07 ~Pawel

  hhahahhaaha~hhahahhaaha

  Czas nawrotki gdy 10 w drugą storne czeka na światłach sięga prawie 10 minut! W każdym razie tyle musi czekać na środku ronda 10 jadąca do centrum aż 11 się "przełączy".
  Gorszej głupoty dawno nie widziałem.
  Nawrotka nie trwa 10 minut. Maksymalnie 4, a zwolnienie toru jest jeszcze szybsze. To gwoli ścisłości, gdy ktoś pisze (o) głupotach.

 • Podróżnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 14:05 ~Podróżnik

  Ciekawa jestem kto wymyślił tą zawrotkę. Chyba ktoś kto nigdy nie jeździ tramwajami. To ten sam osobnik który zlikwidował tramwaj 8 jedyne połączenie z saską kępą i bemowa

 • Warszawiak od wielu pokoleń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 13:36 ~Warszawiak…

  Bez sensu!!!!
  Motorniczy nie ma chwili odpoczynku, ale w końcu bezpieczeństwo pasażerów nie jest tak ważne jak pośpiech! Do węzła przesiadkowego SKM, Kolei Mazowieckich i WKD na dworcu Ochota już trzeba się przesiadać na 1 przystanek i przechodzić dwa ruchliwe skrzyżowania. Jakby nie mogła linia 11 kończyć na pl. Narutowicza! Niech żyje pomysłowość w ZTM!!!!

 • aga bemowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 13:10 ~aga bemowianka

  a Jelonki jak nie miały bezpośredniego połączenia z Centrum tak nie mają dalej..

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »