Informacje

17.04.2012 16:40 remont na marsa

"Jeden robi, trzech się paczy":
remont oczami internautów

SERWISY:

Remont skrzyżowania Marsa z Żołnierską paraliżuje okolicę. Jednak na placu budowy nic się nie dzieje - donoszą zdenerwowani internauci. - W tym miejscu mogą pracować maksymalnie cztery osoby - odpowiada Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Zmiany w organizacji ruchu powodują ogromne utrudnienia dla kierowców. Ci, którzy muszą przejechać przez skrzyżowanie Marsa z Żołnierską, tracą zarówno nerwy, jak i paliwo. Ich zdenerwowanie jest tym większe, że mijają prawie pusty plac budowy.

- Jeden robi, trzech się paczy. To się nazywa remont - oburza się na forum tvnwarszawa.pl internauta mel.

- Prace na skrzyżowaniu Marsa z Żołnierską powinny być prowadzone 24 godziny na dobę. O 7.00 na tym skrzyżowaniu nie ma śladu prac. Kto to tak zorganizował? - pytał we wtorek rano Łysol 30.

- Czy na takim newralgicznym skrzyżowaniu, gdzie remont paraliżuje całą dzielnicę, prace trwają 24 h na dobę w systemie trzyzmianowym, a sami robotnicy uwijają się z robotą? Czy raczej jest tak jak wszędzie - prace trwają w godzinach 8.00-16.00, a trzech się patrzy jak jeden pracuje? - ironizuje kolejny internauta.

- Jeden pracownik w koparce i nic więcej. Przecież my użytkownicy tej drogi za to płacimy! Mieszkam w Rembertowie i pierwszy raz widzę taki korek! Przecież to można było przewidzieć - alarmuje na warszawa@tvn.pl Tomasz Sowiński, który - jak napisał - prace drogowców obserwował przez cały weekend. - Kto planuje takie prace nie uwzględniając natężenie ruchu i ilość osób zaangażowanych w taka przebudowę! Skandal - dodaje.

Zepsuty sprzęt, kilku pracowników

Reporter tvnwarszawa.pl Marcin Gula potwierdza: - W poniedziałek rano na placu budowy było kilku robotników i zepsuta frezarka. We wtorek między godz. 8.00 a 10.00 snuł się jeden pracownik z papierosem. Gdy zobaczył kamerę, schował się do koparki - opisuje.

Jak zapewniała przed południem w rozmowie z tvnwarszawa.pl Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, prace się toczą.

- W tym miejscu może pracować tylko jedna brygada, czyli 3-4 osoby. Wpływ na to ma przestrzeń prowadzonych prac oraz ich bezpieczeństwo - przekonuje rzeczniczka.

- Obecnie prowadzimy prace przy przebudowie teletechniki i gazu. W środę rozpoczniemy krawężnikowanie, czyli układanie krawężników - dodaje Choińska.

Różne terminy zakończenia

To nie koniec złych informacji. Choińska nie chciała nam potwierdzić, że prace zakończą się do 6 maja. - Jak pogoda dopisze to planujemy zakończyć prace w pierwszej połowie maja, czy to będzie 6 maja, tego nie mogę zapewnić - tłumaczy.

Na stronie internetowej urzędu miasta możemy przeczytać, że prace mają potrwać właśnie do 6 maja. Z kolei ZMID, czyli wykonawca remontu informuje, że 1 etap prac, które ruszyły 13 kwietnia "potrwa około miesiąca".

Przebudowa skrzyżowania

Piątkowego wieczora drogowcy zwęzili ulice: Żołnierską i Rekrucką przy skrzyżowaniu z ul. Marsa oraz ul. Marsa po północnej stronie skrzyżowania. Utrudnienia spowodowane są pracami przy przebudowie tego skrzyżowania.

as/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kotsinny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 13:13 ~kotsinny

  nie rozumiem dlaczego urzedasy nie rozumieja problemu
  przypominam wyboru tuz, tuz
  glupoty nie zapomne

 • urzed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 12:54 ~urzed

  Nie wyjdzie się z tej komuny?

 • ezeee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 11:01 ~ezeee

  rano rembertów stał , teraz jest lepiej, przejezdnie. czekamy do popołudnia

 • Burczymuch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 10:46 ~Burczymuch

  Popatrzcie też jak wygląda poszerzanie Górczewskiej przy Lazurowej. Od 3 miesięcy kilka spychaczy przesuwa ziemię z jednego miejsca na drugie. Robota, która powinna być już dawno skończona, leży. No, ale jeśli pozwala się wygrywać przetarg firmie, która ma 3-4 pracowników, z których 1 pracuje a 3 się paczy, to nie dziwmy się, że robią nas, jak chcą. Niech chołota stoi w korkach, poplują się w internecie, a oni i tak spiją wielomilionową śmietankę. I urzędasy i właściciele pseudo firm budowlanych. POwodzenia w tym polskim syfie!

 • misio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 10:40 ~misio

  mirekmal
  popieram w pełni. Od dwóch dni zastanawiam się, po co ten remont. Pytałam się taksówkarzy, szukałam informacji w internecie - NIC. Nikt nie wie.

 • woycio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 10:39 ~woycio

  I dlatego jest jak jest. Czyli kijowo. I to na każdym kroku. Dla niezorientowanych chciałem przypomnieć, że tak znienawidzony przez niektórych Pałac Kultury został zbudowany w ciągu 3 lat. A Empire State Building w Nowym Jorku w ciągu 58 tygodni. I to w 1931 roku! A teraz nasi, z bożej łaski, spece od robót wszelakich, nie potrafią zrobić byle drogi w terminie liczonym latami. Kładka nad Wawelską, teraz remont na Marsa. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Ciekawy jestem kiedy Naród pogoni te bydło, które tylko generuje roboty pod siebie i wycenia je pod swoich koleżków?

 • JANEK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 10:12 ~JANEK

  DAĆ GLINIARZY - NIECH DWÓCH KIERUJE RUCHEM - WYŁĄCZYĆ ŚWIATŁA I PO KŁOPOCIE

 • maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 09:56 ~maciek

  wybraliście peło to macie - gangrena toczy miasto i państwo - jedyny sposób na ratunek to amputacja tej chorej i zgniłej na wskroś partii...

 • stojący w korku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 09:28 ~stojący w korku

  Może P. Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych postoi sobie na tym skrzyżowaniu cały dzień i niech przeprasza wszytkich stojących tam w korku.

 • mirekmal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 09:24 ~mirekmal

  Czyli kolejna wiadomość z d...y. Mógłby ktoś napisać o co chodzi z tym remontem? Piękna mapka pokazuje tylko jak ruch jest tymczasowo zorganizoany ale nic o tym co będzie potem. Jeśli tylko nawierzchnię wymieniają to gratuluję beztroski w dbaniu o interesty mieszkańców. Jeśli będzie jakaś przebudowa i usprawnienia ("Obecnie prowadzimy prace przy przebudowie teletechniki i gazu" - czyli chyba coś się zmieni) to moze by tak podać co się zmieni i jak to pomoże w dojazdach. A tak mamy wiadomość, że "korki są większe niż zazwyczaj". Propnuję inne tego typu wiadomośći; "na skrzyżowaniu Ostrobramskiej i Fildorfa światło zmieniło się na czerwone!"

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »