Informacje

18.11.2010 20:33 Debata w TVN Warszawa i TVN24

Jeden na jednego - kandydat pyta kandydata

SERWISY:

 

Pomnik ofiar tragedii smoleńskiej, pieniądze na realizację obietnic wyborczych i dużo wzajemnych złośliwości. Tak wyglądała druga część debaty prezydenckiej w TVN Warszawa i TVN 24.

W drugiej części debaty prezydenckiej kandydaci przepytywali się nawzajem. Jako pierwsza pytanie Wojciechowi Olejniczakowi zadała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

– Widziałam pana ulotkę. Proponuje pan sześć tys. mieszkań, Płochocińską, Modlińską. Ile to kosztuje?

– Budżetem trzeba lepiej gospodarować. Potrzebne są żłobki, infrastruktura. Warto współpracować z przedsiębiorcami – odpowiadał kandydat SLD.

Z kolei Czesław Bielecki pytał kandydatkę PO o burmistrzów i rodziny urzędników pracujących w spółkach miasta. - Ilu członków rodzin osób z pani partii dorabia w spółkach miasta? Ilu burmistrzów?

Kandydatka PO zapewniła, że, jak tylko dowiaduje się o takich sytuacjach, to urzędników zwalnia. Ale burmistrzów już broniła: – To jest polityka korporacyjna, nie bierze się ludzi z ulicy – odpowiadała Gronkiewicz-Waltz.

"Nie będę pana pytał o karalucha"

Olejniczak pytanie do Bieleckiego rozpoczął od złośliwości pod adresem swojego politycznego przeciwnika. – Nie będę pana pytał o muzeum komunizmu, które chciał pan stworzyć, czy cuda architektoniczne, jak karaluch, budynek telewizji. Zapytam tylko, kiedy i gdzie pan postawi pomnik Lecha Kaczyński?

– Pana pytanie jest na poziomie podłości – odpowiadał kandydat popierany przez PiS. – O tym powinna decydować Rada Warszawy – dodał.

Po chwili odwzajemnił się Olejniczakowi. – Dlaczego pan wprowadza w błąd warszawiaków? Przecież pan się nie przeniesie z Brukseli, a wybory traktuje jako walkę z Grzegorzem Napieralskim – sugerował.

– Chcę wykorzystać doświadczenie z Brukseli. Warszawie zawdzięczam najwięcej i chce się odwdzięczyć – odpowiadał Olejniczak.

Janosikowe i Unia

Gronkiewicz-Waltz pytała Bieleckiego o fundusze unijne. – Czy chce pan, jak szef PiS, wdrożyć koncepcję, która popiera pomysł, że nie należy już dawać wielkim miastom, jak Warszawa, środków unijnych i trzeba wspierać Ścianę Wschodnią?

- To jest klasyczne wybijanie piłki na aut. Jeżeli kandyduję, to dlatego, że jestem profesjonalistą. Mam bezpartyjny program, cieszę się z poparcia PiS – odpowiadał Bielecki.

Wreszcie ostatnie pytanie w tej części programu Olejniczak zadał urzędującej prezydent stolicy. - Pani jest wiceprzewodniczącą PO. Co pani zrobiła, żeby zarząd partii zwolnił Warszawę z „janosikowego"?

– Chciałabym zmniejszyć o jedną trzecią janosikowe. Minister finansów chętnie taką inicjatywę podejmie – odpowiadała kandydatka PO.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rozsądny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 21:15 ~rozsądny

  nie piszę nigdy komentarzy, ale jak czytam wpisy .... popierających Czesia to wiem jedno jaki kandydat to i tacy wyborcy. proszę nie oszukujcie siebie i innych!!!

 • jaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 21:11 ~jaaa

  w myśl starego powiedzenia starych drzew się nie przesadza i dlatego trzeba wiedzieć,że ludzie się nie zmieniają tylko obiecują!!! więc ja wybieram W.O a nie tą całą resztę, która później będzie zatrudniać stare babki, które jeszcze człowieka nie zobaczą a już warczą

 • Optymista_Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 10:11 Optymista_…

  Strumień płytkich złośliwości oraz tendencyjnych i awykonalnych obietnic ze strony lewaka korespondował z zachowawczą i zorientowaną na ucieczkę od kwestii niewygodnych manierą dyskusyjną HGW. Wczorajsza debata była, krótko mówiąc, nudna. Zabrakło weń większej liczby osób odważnych, zdolnych do podniesienia śmiałych kwestii i problematycznych zagadnień, jak przykładowo JKM, który niewątpliwie wzbogaciłby ten panel o podejście erudycyjne, nie zaś populistyczne. Wysoki poziom merytoryczny utrzymany został jedynie przez pana Bieleckiego, chociaż jego odważne postulaty nagminnie wręcz zakłócane były jadowitym smęceniem lewaka.

 • mgaaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 09:29 ~mgaaaaa

  A gdzie jest JKM???

 • kam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 08:58 ~kam

  Anias - bardzo dobry komentarz. Tego kogo to nie dotknęło nie zrozumie.. Większość na nią głosujących to ludzie którzy posprzedawali pola żeby pokupować apartamenty i niewiele wiedzą o tym mieście. a bufetowa co robi? mostów brak z innych zabiera sie pasy.. i to an tranzytowych trasach! Korkuje miasto ale że niby inwestycje to trzeba ale czy nie można by robić tego z GŁOWĄ?? A ile razy dał ciała pan miejski inżynier ruchu? i co? dalej stołek grzeje! Ręka ręke myje! Całe to PO to niezłe szambo! tvn tylko im przyklaskuje jak foka w zoo!
  jakby nie było Euro2012 to G by się działo w tym mieście!! Bufetowej się tylko fartneło z tą imprezą i z tąd te WSZYSTKIE inwestycje!! Jak ślepej kurze ziarno a wy sie tak pod niecacie..:/

 • Rafał Solis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 01:00 ~Rafał Solis

  Jam mam swoja stronę:)
  www.rafalsolis.pl .Odwiedziłem już 6000 mieszkanców, i mam realzną wiedę co jest problemem w Sródmieściu. I jak to rozwiązać

 • Jaś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 00:32 ~Jaś

  Tylko Pani Katarzyna Munio może wygrać z Panią Hanną. Głosuje na MUNIO

 • alekwisnia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 23:44 ~alekwisnia

  A ja mam w tym miejscu apel do kandydatów wszystkich szczebli - informujcie o sobie więcej w Internecie. Pozostały dwa dni do wyborów a większość kandydatów na radnych miasta/dzielnicy nawet nie ma swojej strony z proponowanym programem. Kwestionariusze, które mogą pomóc w wyborze kandydata świecą pustkami (sprawdzałem mamprawowiedziec.pl). Przy takiej ignorancji po prostu wrzucę puste karty.

 • hacer007

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 21:57 ~hacer007

  Debata o wielkich sprawach. A może by tak p.Hanna zajrzała na Ul.Wałową, gdzie od zeszłego roku nikt nie sprząta chodnika i wydzielonej części jezdni do parkowania PŁATNEGO. A zima nadciąga. Ale co tam, ważne, że przed urzędem czysto.Narobiliśta Jaśnie Nam Panujący urzędów, podwykonawców cosik się nie mogą dogadać. Ale jak w tą zimę wybije se zęby na nieodśnieżonym chodniku to ktosik za nie zapłaci.
  Powinna być jeszcze jedna debata, ale bez młodego wilka co to jeszcze polski język kaleczy.
  Dałbym plusik na rzecz p.Bieleckiego.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 21:39 ~warszawiak

  WYRAZAJCIE SWOJE OPINIE ZA CO NIE BEDZIECIE GŁOSOWAĆ NA PANIĄ HGW !!!!
  i zapraszam serdecznie na Fejsbuka
  http://www.facebook.com/?ref=logo#!/event.php?eid=107548089314456

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »