Informacje

27.05.2013 13:07 warszawa@tvn.pl

"Jaśnie Pan kierowca nie raczył otworzyć przednich drzwi"

SERWISY:


"W dniu dzisiejszym byłem świadkiem, jak kierowca autobusu linii 153 wpuszczał pasażerów do autobusu przednim wejściem, natomiast już nie wypuszczał - nie otwierał drzwi na wezwanie przyciskiem" – pisze na warszawa@tvn.pl Piotr.

"O godzinie 7:00 był pewnego rodzaju tłok, pasażer, który wsiadł przednimi drzwiami, nie mógł przejść do środka, zaś kierowca odmawiał wypuszczenia przednimi drzwiami. Jeden z pasażerów w efekcie zaczął przepychać się ku środkowi autobusu, tratując innych, bo jaśnie Pan kierowca nie raczył otworzyć przednich drzwi" – czytamy w treści maila, który przyszedł na warszawa@tvn.pl.

"Uważam, że w sytuacji, jak jest tłok w autobusie, to przednie drzwi powinny być bezwzględnie otwierane dla wysiadających, jeśli tak nie jest, to w środku autobusu człowiek leży na człowieku, a przód jest pusty. Jak to się ma do racjonalnego wykorzystania miejsc w pojeździe? To już nie pierwsza interwencja, a mentalność i wyobraźnia kierowców pozostawia wiele do życzenia" – twierdzi Piotr.

Można zgłaszać skargi

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego odpowiada, że do tego zgłoszenia ciężko odnieść się na gorąco. Ale tłumaczy zasady, które obowiązują kierowców i pasażerów.

- W autobusach, które nie maja przycisków, tzw. ciepłego guzika, kierowca musi otwierać drzwi na przystankach, oprócz tych na żądanie. Natomiast w autobusach z ciepłym guzikiem, kierowca włącza instalację, a później pasażerowie sami otwierają sobie drzwi - zaznacza Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Jeżeli pasażerowi mają zastrzeżenia do pracy kierowców komunikacji miejskiej, to mogą je zgłaszać m.in. na infolinię ZTM - 801 044 484.

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • prawda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2013 04:02 ~prawda

  To jest wina ZTM!!!! Nie informuja pasazerow jak nalezy korzystac z KM. Koniec kropka.

 • Mumu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2013 18:57 ~Mumu

  "wczoraj ok. 16 na rondzie Marsa z Płowiecką, w ten okropny i zacinający deszcz kierowca 143, mimo, że jeszcze stał na przystanku i nie mógł ruszyć, bo przed nim był korek, tez nie otworzył drzwi. Ze 4 osoby prosiły i pukały w przednie drzwi, ale ... gdzie tam."
  Ja tak miałem z 315, ale dawno. Był korek jak zwykle, to poszedłem przez wiadukt na piechotę i czekałem na niego na okularowej. Był nieco zdziwiony :)

 • miłośnik_motyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2013 13:44 ~miłośnik_motyk

  strajk km~strajk km

  Słojom myślą , a pracownikom warszawskim od ręki. jasne.Obudzicie się po strajku to ten dzień będzie tu pierwszy.W tym portalu.

  A teraz spróbuj napisać po polsku.

 • strajk km

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2013 20:56 ~strajk km

  Słojom myślą , a pracownikom warszawskim od ręki. jasne.Obudzicie się po strajku to ten dzień będzie tu pierwszy.W tym portalu.

 • nie Ten

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2013 20:51 ~nie Ten

  Matko co zrobić by komentarz tu się ukazał ???

 • smoczyca08

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2013 10:22 ~smoczyca08

  Bardzo mądry komentarz! Taka jest prawda!


  Wawka~Wawka

  Jedna z wielu uwag pasażera/ki do prowadzącego pojazd KM: "Panie, dlaczego pan tak szybko rusza, dlaczego pan tak szybko jedzie, dlaczego tak hamuje!!!". Wychodziłoby, że pojazd KM szybko przemieszczał się po ulicach, ale .... "a w ogóle to się spóźniacie". No to w końcu jak?! Jechał szybko czy powoli. Kwadratura koła. Doszedłem do wniosku, że według pasażerów: pojazd KM nie powinien ruszać, powinien jechać powolutku, nie hamować (to jak zabrać innych pasażerów z przystanków!) i dojechać szybko do celu. Do celu TEGO właśnie pasażera.
  Podobnie z dobiegającymi: rozkłady jazdy w Internecie i na przystankach - zmarnowane pieniądze? Dlaczego kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt osób w pojeździe KM ma się spóźnić przez jednego dobiegającego? Bo pojechanie na kolejne światło to strata 2 minut. Jak pomnoży się to przez kolejne skrzyżowania może wyjść opóźnienie kilkunastu a nawet kilkudziesięciu minut. Punkt widzenia zależny od punktu siedzenia. Ten sam pasażer, który dobiegał i nie został zabrany innego dnia klnie prowadzącego, że zaczekał przez co on, Pasażer spóźni się.

 • mobil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2013 09:07 ~mobil

  ja tam zawsze otwieram pierwsze drzwi ,a raczej na raz wszystkie (wyjatek to ciepły guzik )powodem jest wpuszczenia swierzego powietrza . ludzie nie zdajecie sobie sprawy jak wy smierdzicie .papierosy .pot. mocz. czy inny smród . PASAŻEROWIE MYJCIE SIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Kulka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2013 08:53 ~Kulka

  To samo dzieje się w autobusie 196. Były składane skargi na kierowców, ale bez efektu, zreszta czego sie spodziewać.
  W Polsce nie ma zwyczaju wsiadania przednimi drzwiami, a wysiadania pozostałymi. Jeżeli coś takiego ZTM chce wprowadzić to przydałoby się to nagłośnić (tak jak w przypadku ciepłego guzika), zamieścić w autobusie informację, a nie ma to zależeć od widzi mi się kierowcy.
  Zebrało się kierowcą na wychowywanie pasażerów, a sami jacy kulturalni.

 • JJ2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2013 08:26 ~JJ2

  Jak wygląda pewnego rodzaju tłok????? Istnieją w ogóle jakieś rodzaje tłoku? Ludzie, zanim coś napiszecie, pomyślcie. To nie boli.

 • Lotos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2013 05:40 ~Lotos

  W cywilizowanych miastach z uporządkowaną komunikacją jest zasada - wchodzimy pierwszymi drzwiami, wychodzimy pozostałymi. Najwyraźniej niektórym ciężko sobie wbić to do główek..

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »