Informacje

20.11.2016 19:20 Stowarzyszenie wybrało nowy zarząd

Jan Śpiewak nie jest już
szefem Miasto Jest Nasze

SERWISY:

Jan Śpiewak – twarz stowarzyszenia Miasto Jest Nasze – przestał przewodniczyć ruchowi miejskiemu. Jak poinformował, o kolejną kadencję się nie ubiegał, bo na walnym zebraniu zdecydowano, że "stowarzyszenie powinno się rozwijać w inną stronę niż dotychczas".

Jan Śpiewak, prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, nie zdecydował się na ponowne kandydowanie na tę funkcję. W oświadczeniu opublikowanym na profilu społecznościowym podziękował za lata współpracy.

"Dzisiaj walne zdecydowało o tym, że stowarzyszenie powinno się rozwijać w inną stronę niż dotychczas. W związku z tym zdecydowałem się nie ubiegać o kolejną kadencję. Mam nadzieję, że mimo wszystko nowy zarząd stowarzyszenia będzie dalej prowadził skuteczną walkę z dziką reprywatyzacją, korupcją i kolesiostwem, które zżerają nasze miasto" - czytamy we wpisie Jana Śpiewaka.

"Rozwodu nie ma"

Jan Mencwel z komisji rewizyjnej Miasto Jest Nasze dementuje jakoby w stowarzyszeniu doszło do konfliktu. - Nie wybraliśmy jakiejś konkretnej drogi, z którą nie zgadzał się Jan Śpiewak - tłumaczył w "Gazecie Wyborczej". - Uchwała walnego była taka, że powinniśmy przygotować zmiany w naszym statucie, ale po konsultacjach w gronie członków. To wszystko. Nie ma rozwodu. Janek sam zdecydował, że nie kandyduje do zarządu, ale pozostaje członkiem MJN i w tym charakterze dalej działa w stowarzyszeniu - dodawał Mencwel.

W skład nowego zarządu stowarzyszenia weszli: Łukasz Fiszer, Zuzanna Glińska, Justyna Kościńska, Jan Mencwel, Piotr Micuła oraz Wojciech Surała.

Doktorat i rozmyślania

Były już prezes zadeklarował pomoc i wsparcie stowarzyszenia. O swoich planach napisał lakonicznie, że zajmie się doktoratem i rozmyślaniem "nad naturą ruchów miejskich i polityki". Czy o Jana Śpiewaka, krytyka władz stołecznego ratusza, który ujawniał i nagłaśniał kolejne epizody związane z tzw. aferą reprywatyzacyjną upomni się wielka polityka? Nie wiadomo.

Sam Śpiewak niedawno w programie "Fakty po Faktach" nie wykluczał włączenia się w prace projektowanej komisji weryfikacyjnej, mającej powstać do zbadania nieprawidłowości przy zwrotach warszawskich nieruchomości. Chociaż do propozycji PiS odniósł się z rezerwą.

- Nie wierzę w żadne dobre intencje polityków, ale jak wspomniałem, coś państwo musi z tym zrobić. Nie może tych ludzi zostawić samych. Musimy wyciągnąć konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za to, co się działo w Warszawie w ciągu ostatnich 20 lat – powiedział wówczas Jan Śpiewak.

MJN przygotowuje się do wyborów

MJN działa dalej. Jak poinformowali aktywiści, nie składają broni w walce o sprawy mieszkańców Warszawy i spoglądają w kalendarz wyborczy.

"Nie ustajemy w walce o lepsze, bardziej przyjazne ludziom miasto, dostosowane do potrzeb jego mieszkańców, a nie pod dyktando interesów handlarzy roszczeń i deweloperów. Chcemy wzmocnić nasze działania w dzielnicach, mając na uwadze zbliżające się wybory samorządowe w 2018 roku. Jednocześnie podtrzymujemy nasze żądania wyjaśnienia nieprawidłowości przy procesie reprywatyzacyjnym i osądzenia winnych zaniedbań lub celowych nadużyć" – czytamy na profilu społecznościowym MJN.

Nie zabrakło podziękowań dla dotychczasowego prezesa. - "Szanujemy Twoją decyzję, kontynuujemy Twoje dzieło i idziemy dalej ręka w rękę. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że jako członek Miasto Jest Nasze i radny dzielnicy Śródmieście Janek będzie dalej dawał z siebie to, co ma najlepszego, i działał razem z nami dla Warszawy" - napisało MJN.

Jan Śpiewak o komisji weryfikacyjnej:

skw/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • prawo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2017 08:05 ~prawo

  We wszystkich miastach powinny powstać Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze w celu ujawnienia korupcji mieszkaniowej.

 • Mike

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2016 01:00 ~Mike

  Jak widać "tajemne moce" doszły do głosu, za głęboko w tej reprywatyzacji to grzebać nie można bo zbyt "wysokie" nazwiska mogą wypłynąć. Było do przewidzenia.

 • Ureczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 23:00 ~Ureczek  ever~ever

  nie wierze , młody , inteligentny , ambitny , odwazny , raczej załatwili Go
  szacun Janek za to robisz i mówisz
  Xavery~Xavery

  Nie załatwili go ale załatwili mu. Karierę pod auspicjami prezesa tysiąclecia. PiS nie ma dobrego (żadnego) kandydata na prezydenta/komisarza stolicy. Usłużny i dyspozycyjny politycznie pieniacz będzie idealnym kandydatem na kolejną wycieraczkę prezesa.
  ModusOperandi~ModusOperandi


  Szkalujesz człowieka, którego nie znasz. Często tak robisz?  A znać czyny nie wystarczy? Mówią sporo za człowieka.

 • Michu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 21:18 ~Michu

  Czyżby szykowała się posada w PiSie?

 • Toms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 18:09 ~Toms

  Swetru~Swetru

  Chcesz mieć islamskich uchodźców za sąsiadów, obóz dla nich w twojej miejscowości, spadek wartości twojej nieruchomości o 50% i wzrost kradzieży i napadów? TO GŁOSUJ W WYBORACH NA NOWOCZESNĄ, PO, PSL, SLD I RAZEM !  Wiesz co, nie siej paniki. jak my tu wpuścimy uchodźców to po tym jak zobaczą jaki tu raj to wpław do Merkelowej przez Odrę pójdą po 2 dniach. Już mieliśmy taki przykład jak jakaś parafia przyjęła taką rodzinę to ta następnej nocy zwiała.
  Gorsze od przyjazdu uchodźców jest rozdawnictwo i polityka PiS.
  I ja zamierzam głosować na Razem albo Nowoczesną.

 • virc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 17:28 ~virc

  Pewnie już mu przyszykowali jakiś wyraz wdzięczności w pisie

 • Nurek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 17:18 ~Nurek

  Teraz będzie mógł wkrótce spokojnie objąć stanowisko dogadane z PiS.

 • loku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 16:27 ~loku

  potężni ludzie zasugerowali zmianę koncepcji stowarzyszenia?

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 13:59 ~karol


  Swetru~Swetru

  Chcesz mieć islamskich uchodźców za sąsiadów, obóz dla nich w twojej miejscowości, spadek wartości twojej nieruchomości o 50% i wzrost kradzieży i napadów? TO GŁOSUJ W WYBORACH NA NOWOCZESNĄ, PO, PSL, SLD I RAZEM !
  Lekarz~Lekarz

  Marcin Święcicki ogłosił, że gotów jest przyjąć muzułmanów pod swój dach.

  najpierw niech przyjmie, potem niech o tym opowie a nie tak od d. strony.

 • ModusOperandi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 13:55 ~ModusOperandi


  ever~ever

  nie wierze , młody , inteligentny , ambitny , odwazny , raczej załatwili Go
  szacun Janek za to robisz i mówisz
  Xavery~Xavery

  Nie załatwili go ale załatwili mu. Karierę pod auspicjami prezesa tysiąclecia. PiS nie ma dobrego (żadnego) kandydata na prezydenta/komisarza stolicy. Usłużny i dyspozycyjny politycznie pieniacz będzie idealnym kandydatem na kolejną wycieraczkę prezesa.


  Szkalujesz człowieka, którego nie znasz. Często tak robisz?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »