Informacje

07.09.2018 19:40 "Potrafisz Warszawo"

Jakubiak pokazał hasło wyborcze.
I sześć tez

SERWISY:

"Potrafisz Warszawo" - z takim hasłem Marek Jakubiak z Kukiz'15 ma zamiar powalczyć o fotel prezydenta Warszawy. Kandydat przedstawił krótko najważniejsze sprawy, na których ma zamiar skupić się w kampanii.

Hasło Jakubiaka ma nawiązywać do sloganu ruchu Kukiz'15 "Potrafisz Polsko!", które było wykorzystywane podczas kampanii prezydenckiej Pawła Kukiza i kampanii parlamentarnej w 2015 roku.

- Nadszedł czas opublikowania sześciu głównych tez Kukiz’15 dla Warszawy. Nie chcemy spierać się ani licytować na linie metra w Warszawie. Chcemy nasz program przedstawić w sposób merytoryczny, powiedziałbym nawet, że serialowy - zaznaczył na wstępie kandydat.

Sześć tez Jakubiaka

Podczas briefingu wyczytał tylko krótkie hasła i zapowiedział, że każde z nich będzie omawiane szerzej na następnych konferencjach.

- Po pierwsze, chcielibyśmy powiedzieć mieszkańcom Warszawy, że "mieszkania są wasze". Rozwinięcie tego punktu nastąpi w przyszłym tygodniu - poinformował Jakubiak. Z dużym prawdopodobieństwem kandydat zaproponuje przywrócenie preferencyjnego wykupu mieszkań komunalnych za 10 proc. ich wartości, o czym mówił już wcześniej w tej kampanii.

Drugie hasło to "zarabiaj z Warszawą". - To ciekawy punkt, którego nie ma w żadnym programie innych kandydatów - stwierdził Jakubiak.

Kolejne postulaty to: "twoje smart city", "Warszawa bez korków", "Warszawa bez wykluczeń" oraz "przywróćmy tożsamość Warszawie". Ten ostatni punkt kandydat uznał za "szczególnie dla niego ważny".

Sztab wyborczy

W piątek przedstawiono również sztab wyborczy kandydata Kukiz'15 na prezydenta stolicy. W jego skład weszli m.in. kandydatki do Rady Warszawy: Lidia Sankowska-Grabczuk z Prawicy Rzeczypospolitej, która będzie pełnić funkcję rzecznik oraz Żaneta Jarząb, ponadto bliscy współpracownicy Jakubiaka: Piotr Bryczkowski i Tomasz Bartosiak oraz działaczka Kukiz'15 Jolanta Solarz. W sztabie jest także wiceprezes Browarów Regionalnych Jakubiak Irmina Ochenkowska.

Jakubiak ogłosił swój start pod koniec sierpnia. Jest posłem z okręgu płockiego (zdobył mandat w 2015 roku). W Sejmie zasiada między innymi w komisji obrony narodowej, gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego. W lipcu 2018 roku został wiceprzewodniczącym komisji śledczej do spraw wyłudzeń VAT.

kw/PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rozpur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2018 20:14 ~Rozpur

  A czy to piwo Gejan będzie rozdawane podczas kampanii z kiełbasą, ktoś wie?

 • Mikołaj Czyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2018 18:38 ~Mikołaj Czyk

  W 1946 było 3 x TAK !
  Teraz dubla nie będzie !!!

 • Zibi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2018 17:42 ~Zibi


  stonka~stonka

  "Warszawa bez korków". W KAŻDEJ metropolii świata są korki a kandydat korki w Warszawie zlikwiduje. Robi się coraz ciekawiej...
  korn~korn


  Pomyślałem o tym samym. Nie ma miasta na świecie, gdzie udało by się je zlikwidować. Więc ten kto się na to da nabrać, jest naiwny.


  No nie do końca. Owszem, w Warszawie nie da się szybko i tanio zlikwidować korków ale są miasta w Chinach gdzie korków nie ma. Dodam tylko, że Warszawa na warunki Chińskie to wieś jest.

 • paszołwon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2018 14:18 ~paszołwon

  a co to za playboy ten w apaszce?

 • Stryj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2018 14:04 ~Stryj

  Może tych kandydatów powinno być hmm ze 30-tu to byśmy usłyszeli więcej bajek na dobranoc.

 • korn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2018 13:00 ~korn

  stonka~stonka

  "Warszawa bez korków". W KAŻDEJ metropolii świata są korki a kandydat korki w Warszawie zlikwiduje. Robi się coraz ciekawiej...


  Pomyślałem o tym samym. Nie ma miasta na świecie, gdzie udało by się je zlikwidować. Więc ten kto się na to da nabrać, jest naiwny.

 • JamLasica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2018 09:14 ~JamLasica

  Trolle w akcji, jak widać... Może powiecie mi, czy Trzaskowski i Jaki są lepsi? Jeden strzelił gafę z "generałem Piłsudskim", drugi pomylił miasta.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2018 22:50 ~stonka

  "Warszawa bez korków". W KAŻDEJ metropolii świata są korki a kandydat korki w Warszawie zlikwiduje. Robi się coraz ciekawiej...

 • STOP TETRYKOM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2018 21:46 ~STOP TETRYKOM

  ale jaja!!! KO-wiec chce zostać prezydentem Warszawy. Wykształcenie tego p..jaca to organizacja pracy kulturalno-oświatowej w policealnym studium zawodowym. On nawet do filmu REJS się nie nadaje.

 • WA3A

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2018 21:42 ~WA3A

  no ludzie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »