Informacje

28.02.2015 08:23 ruszają konsultacje społeczne

Jakie autobusy na Bemowie? Urzędnicy pytają mieszkańców

SERWISY:


Zarząd Transportu Miejskiego chce zmienić trasy linii autobusowych, których przebieg pokrywa się z uruchomionym dwa tygodnie temu tramwajem. Projekt zmian obejmie nie tylko Bemowo, ale również część Woli i Bielan. ZTM zapyta mieszkańców o zdanie na jego temat.

Nowy odcinek trasy tramwajowej na ul. Powstańców Śląskich, między Radiową i Górczewską, został oddany do użytku 14 lutego. Umożliwia szybki przejazd z północnej do południowej części Bemowa, a także dojazd na Bielany i Wolę. Po nowej trasie kursuje linia numer 11, łącząca stacje I i II linii metra, czyli Młociny i Rondo Daszyńskiego.

Równocześnie skrócona została trasa linii 6. Zamiast do Koła dojeżdża tylko do pętli na Młocinach. Po zakończeniu przebudowy ulicy Powstańców Śląskich oraz skrzyżowania z Górczewską, planowane jest wydłużenie trasy linii 28, która ma dojeżdżać do osiedla Górczewska.

W związku z tym urzędnicy zaproponowali wycofanie z ul. Powstańców Śląskich linii 112 i 184, których trasa w znacznym stopniu pokrywa się z tramwajami, oraz skorygowanie tras linii 167, 129 i 197.


Według propozycji, linia 167 miałaby kursować na trasie: SIEKIERKI-SANKTUARIUM – Gwintowa – Gościniec – Bartycka – Czerniakowska – Gagarina – Spacerowa – Goworka – Puławska – Rakowiecka – al. Niepodległości – Wawelska – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – al. Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Ordona – Wolska (powrót: Wolska – Kasprzaka) – Fort Wola – CM. WOLSKI.

Autobusy kursowałyby co 10-12 minut w godzinach szczytu, co kwadrans poza szczytem i co 20 minut w dni świąteczne. Skrócenie trasy ma poprawić punktualność linii. Na wolskim odcinku (Elekcyjna – Deotymy – Obozowa) linia 167 ma zostać zastąpiona przez linię 184, której częstotliwość zostanie zwiększona.

Linia 184 według propozycji mogłaby kursować trasą: SZCZĘŚLIWICE – Szczęśliwicka – Grzymały-Sokołowskiego – Al. Jerozolimskie – al. Prymasa Tysiąclecia – Wolska – Elekcyjna – Deotymy – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – al. Reymonta – Kasprowicza – METRO MŁOCINY.

Linia 112 ma pojechać krótszą trasą: CH MARKI – Toruńska – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska – most Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – Słowackiego – Żeromskiego – al. Reymonta – Conrada – CHOMICZÓWKA.


Z kolei linia 129 mogłaby kursować na nowej trasie: KOŁO – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – ks. Janusza – Obozowa – KOŁO) – Górczewska – Jana Olbrachta – Redutowa – Wolska – Połczyńska – Dźwigowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Bolesława Chrobrego – Ryżowa – Dzieci Warszawy – Walerego Sławka – Bohaterów Warszawy – pl. Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Spisaka – Regulska (powrót: Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki) – PKP URSUS.

Projekt zmian zakłada skierowanie linii 197 na następującą trasę GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Marymoncka – al. Zjednoczenia – Żeromskiego – Perzyńskiego – Rudnickiego – Powązkowska – Obrońców Tobruku – ks. Bolesława – ks. Janusza – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – ks. Janusza) – Górczewska – Jana Olbrachta – Stroma – Strąkowa (powrót: Strąkowa – Boznańskiej – Jana Olbrachta) – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – podjazdy do CH Karolin – Połczyńska – Gierdziejewskiego – Czerwona Droga – Orłów Piastowskich – Keniga – URSUS-NIEDŹWIADEK.

>> SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY PROPONOWANYCH ZMIAN <<

Konsultacje społeczne

Wszystkie propozycje urzędnicy postanowili skonsultować z pasażerami zarówno przez internet, jaki i podczas otwartych spotkań. 9 marca odbędzie się internetowy czat z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego Wiesławem Witkiem.

Pasażerowie swoje uwagi będą mogli przekazywać także pocztą (ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa, z dopiskiem "Bemowo konsultacje") lub elektroniczną - konsultacje@ztm.waw.pl z tytułem maila "Bemowo konsultacje", a także w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Odbędą się też spotkania z mieszkańcami:

Wola – 11.03, godz. 18.00, Zespół Szkół nr 24, ul. Księcia Janusza 45/47

Bemowo – 12.03, godz. 18.00, Bemowskie Centrum Kultury ART.BEM, ul. Górczewska 201

Bielany – 17.03, godz. 18.00, Zespół Szkół nr 124, ul. Conrada 6.

b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ula Ro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2015 00:06 ~Ula Ro

  Mieszkam na Ciołka, 167 to jedyny autobus, którym można bez przesiadki dojechać na Ochotę i Mokotów. Pozostałe jadą do... Ursusa... (129 i 197). Czy ktoś mi wyjaśni, po co mieszkańcom DWA bezpośrednie autobusy do Ursusa? I dlaczego nowe 184 ma kończyć trasę na Szczęśliwicach? Może by chociaż do Grójeckiej dojechało???

 • Ula Ro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2015 00:05 ~Ula Ro

  Mieszkam na Ciołka, 167 to jedyny autobus, którym można bez przesiadki dojechać na Ochotę i Mokotów. Pozostałe jadą do... Ursusa... (129 i 197). Czy ktoś mi wyjaśni, po co mieszkańcom DWA bezpośrednie autobusy do Ursusa? I dlaczego nowe 184 ma kończyć trasę na Szczęśliwicach? Może by chociaż do Grójeckiej dojechało???

 • KLIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2015 11:11 ~KLIK

  LINIA 112 POTRZEBNA BO ŁĄCZY BEZPOŚREDNIO NA MAXA WSCHODNIĄ Z MAXYMALNIE ZACHODNIĄ STRONĘ WARSZAWY

 • ardillita

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2015 10:50 ~ardillita

  Swietny pomysl z ta zmiana autobusu 167! Oby jak najszybciej skrocili jego trase :)

 • aska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2015 09:11 ~aska

  Niech rano o 6 49 sie przejada 112 zatloczony juz na przystanku rozlogi, a 11 nie jezdzi czulchowska wiec zeby sie dostac na chomiczowke do 112 z rozlogi to 2 przesiadki kto to wymyslil? Ktos kto wozi d... samochodem

 • ABC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2015 19:57 ~ABC

  ZTM zamiast dodawać nowe linie tylko zabiera kolejne połączenia na Jelonkach - dlaczego? za co?

 • Kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2015 18:03 ~Kasia

  Więcej takich zmian i w ogóle przestanę kupować bilety. Po to jest komunikacja miejska żeby ułatwiała ludziom życie a nie po żeby otwierać kolejne linie metra, tamwajowe etc żeby się przesiadać po 3 razy i skorzystać z możliwości każdego środka lokomocji w tym mieście.

 • Kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2015 17:51 ~Kasia

  Tramwaj miał poprawić komunikację na bemowie a nie ją pogorszyć. O ile jestem w stanie zrozumieć przeciągający się remont i rozgrzebaną ulicę o tyle nie rozumiem likwidowania logicznie ułożonych linii 112 I 167 na rzecz tramwaju do nikąd. 112 można dojechać bezpośrednio na targówek, który jest dość daleko i bezpośrednia linia bardzo to ułatwia. Zadnym ułatwieniem nie jest natomiast 11 którym dojechać można z bemowa na bemowo lub prawie do centrum tylko 2x dłużej niż zwykle.

 • patit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2015 18:36 ~patit

  Jak można wpaść na pomysł likwidacji linii 112 ????? !!!! jestem ciekawa co za "mądry" człowiek to wymyślił. To jedyny autobus, którym można się przemieścić bezpośrednio po jelonkach i do tesco na połczyńskiej!!! Litości ludzie!! Już kiedyś zostały zabrane linie 408 i 125 !!! Niech się trochę ztm zastanowi !!!! nie wszyscy jeżdżą samochodami !!!!

 • Jaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2015 17:51 ~Jaga

  Po tych zmianach południowe Jelonki zostaną ostatecznie odcięte od Centrum i dworca Zachodniego. Zlikwidowali jedyny dojazd do centrum linię 8!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »