Informacje

26.06.2018 19:37 "powstanie prawdziwy ring"

Jaki zapowiada domknięcie obwodnicy Śródmieścia

SERWISY:

- Jeśli wygram wybory, dokończona zostanie budowa obwodnicy śródmiejskiej. Stworzymy "prawdziwy ring w mieście", odciążone zostaną rozjeżdżane przez tranzyt ulice Pragi - zapowiedział we wtorek Patryk Jaki.

- Ta konferencja będzie poświęcona jednej z największych bolączek Warszawy, problemowi infrastrukturalnemu i korkom - powiedział już na wstępie kandydat na prezydenta stolicy.

Briefing został zorganizowany przy rondzie Żaba. Nieprzypadkowo. Właśnie tam urywa się obwodnica śródmiejska, przechodząca mostem Gdańskim, ulicami: Słomińskiego, Okopową, Wawelską i Trasą Łazienkowską, do jej zamknięcia brakuje odcinka od ronda Wiatraczna do ronda Żaba.

Celem obwodnicy jest wydzielenie ścisłego centrum stolicy, w którym ograniczony ma być ruch samochodowy, a uprzywilejowana komunikacja zbiorowa. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiadała tę inwestycję już w 2006 roku, a potem w 2010 i 2014. Między Pragą i Targówkiem nie ruszyły jednak żadne prace, co nie omieszkał wypomnieć obecnej prezydent Patryk Jaki. - Minęły trzy kadencje, i to jest kolejna obietnica, której nie dotrzymała - powiedział.

"Mocne zobowiązanie"

- Dlatego my chcemy podjąć mocne zobowiązanie mówiące o tym, że zamkniemy obwodnicę śródmiejską, stworzymy prawdziwy ring, pierwszy pełny ring w mieście, ring śródmiejski - zadeklarował.

Dalej podkreślił, że dzięki tej inwestycji zyska zwłaszcza Praga Północ, której ulice - obecnie zakorkowane - staną się rozluźnione i bardziej lokalne. - Z drugiej strony takie miejsca jak tutaj, czyli dojazd z Białołęki i Targówka będzie dużo łatwiejszy - zapewnił Jaki.

- To będzie bardzo duże wyzwanie dla prawobrzeżnej części Warszawy i można to zrobić - powiedział. Dopytywany o termin i koszty przedsięwzięcia poinformował, że jeżeli zostanie prezydentem stolicy, to "ta inwestycja od razu pojawi się w kluczowych dokumentach finansowych miasta".

 

Kiedy i za ile?

W kontekście kosztów dodał z kolei, że dokładna kwota będzie znana dopiero po wykonaniu odpowiedniej dokumentacji technicznej. - Szacuje się jednak, że będzie to około 300 milionów złotych - stwierdził.

Jakiemu towarzyszył we wtorek burmistrz Pragi-Północ Wojciech Zabłocki. Zaznaczył, że domknięcie obwodnicy Śródmieścia to dla jego dzielnicy kluczowa sprawa. - Obecnie na Pradze jest ruch tranzytowy, mnóstwo korków, smogu i tego nie powinno być - mówił.

Radny Targówka Cezary Wąsik (PiS) dodał, że mieszkańcy tej dzielnicy "przez dwanaście lat czuli się oszukani przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, która obiecywała od swojej pierwszej kadencji, że ta obwodnica powstanie".

Domknięcie obwodnicy śródmiejskiej - między rondem Wiatraczna i Żaba - zadeklarował też Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy mówił o tym podczas swojej konferencji dotyczącej transportu w mieście, którą zorganizował na początku maja.

kw/PAP/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2018 22:51 ~Kuba

  Brawo, domknięcie obwodnicy to jest konkret!

 • wyborca pyta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2018 19:25 ~wyborca pyta

  Czy zamiast domykać obwodnicę, mógłby domknąć sobie odbytnicę ?

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2018 18:15 ~Piękny Roman


  Piękny Roman~Piękny Roman

  "Celem obwodnicy jest wydzielenie ścisłego centrum stolicy"

  Coś duże to ŚCISŁE Centrum, no ale może ja nie wiem gdzie Wiatraczna się znajduje.
  Potem podwyżki, zwężenia, słupki i donice?
  demes~demes

  Najpierw pomyśl o co chodzi z "Wiatraczna" a potem szczekaj wieczna marudo. Od lat tam są plany ale nikt nie może zrealizować..
  Może dla Ciebie obwodnica ścisłe go centrum to obwodnica pałacu kultury.. haha;)

  Znowu biedaku nick zmieniasz i jedyne co to jad sączysz.
  Masz dzieciaku naprawdę smutne życie skoro inaczej z frustracją nie potrafisz walczyć.

  Teraz wykaż się inteligencją i zobacz jak okolice Wiatracznej są zaliczane do rejonizacji miejskiej i jakie niesie to konsekwencja dla mieszkańców. Grochów jest spory kawałek do Centrum, a powoli zaczyna być do niego wciągany, ciekawe kiedy donice i całą reszta...... a czekaj, Dwernickiego właśnie zwężają, a chodniki na Szaserów ulegają zwężeniu.
  Jako dzieciak mieszkałem w niedalekiej okolicy i planowałem tam wrócić, ale jak patrzę na ten cyrk....

 • Stary UBek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2018 15:42 ~Stary UBek

  Trasa AK skonczy jak ta organizacja ! Pod ziemia i wybita do nogi.

 • Antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2018 12:53 ~Antek

  Ludmiła Hrywaniec~Ludmiła Hrywaniec

  Mam nadzieje że nasza Pani Hania wygra ponownie.Jestem bardzo zadowolona Warszawiaczką,co prawda nie urodzonom tutaj, ale pokochałam tą Stolicę warszawską.


  Hania nie kandyduje tym razem, to było już dawno ogłoszone. Szkoda, bo mam również pozytywne zdanie i uważam, że Trzaskowski może mniej osób przekonać do siebie, niż jej się udało. Się zobaczy, byle nie nijaki Jaki.

 • Sinfonia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2018 11:54 ~Sinfonia

  Skra w programie HGW ruina przez 12 lat.

 • wesoły diabeł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2018 11:08 ~wesoły diabeł

  Jeszcze kampania się nie zaczęła a Jaki wszędzie się promuje wykorzystując coraz to swoje obecne stanowisko. Pewnie nie do końca to zgodne z prawem wyborczym ale PKW w rękach PiS-u milczy.

 • Frank

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2018 10:56 ~Frank


  franek~franek

  czy to PIS cz PO czy inna polityczna nacja to i tak jest to samo..
  obietnice, oszustwa i kombinacje...
  won z polityką..
  Dosia125~Dosia125

  Obawiam się Franku, że myślisz po linii pisowskiej. To właśnie Kaczyński będąc prezydentem W-wy omal nie doprowadził do ruiny zatrzymując wszelkie inwestycje bo szukał przekrętów. A za HGW powstało metro, trasa AK, nowe linie tramwajowe, most Północny, remonty ulic, na Zielonej Białołęce nowe szkoły (których budowę wstrzymał Kaczyński) itp. Szukać przekrętów - przyjrzyj się Srebrnej - to dopiero przekręt. Nie twierdzę, że wszystko teraz jest cacy, ale obawiam się, że moje miasto nie będzie się rozwijać, jeśli taki Jaki zostanie prezydentem, bo będzie robił to co pierfwszy sekretarz nakaże.


  Może nie rozpędzajmy się z Trasą AK, bo to za ok. 3 mld złotych zbudowała GDDKiA, a miasto co chwila robiło jakieś problemy.

 • realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2018 10:27 ~realista

  Jest jeszcze coś czego on nie obiecał? Proponuję: elektryczny samochód dla każdej rodziny, elektryczny rower dla każdego nastolatka. Dla dzieci - wedle życzenia.

 • wyborca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2018 09:57 ~wyborca

  Nikt nam tyle nie da ile nam Jaki obieca...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »