Informacje

16.03.2018 13:55 komisja na nowych zasadach

Jaki wzywa Gronkiewicz-Waltz.
10 tysięcy złotych za nieobecność

SERWISY:

- Komisja weryfikacyjna w piątek przekaże wezwanie dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i przewodniczącej rady miasta Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej na rozprawę, która odbędzie się 28 marca - poinformował w piątek szef komisji Patryk Jaki.

Jaki poinformował, że we wtorek komisja wyda trzy decyzje dotyczące trzech kolejnych nieruchomości, a w środę odbędzie się konferencja w tej sprawie. Kolejnym ważnym dniem ma być poniedziałek (26 marca), kiedy poznamy decyzje dotyczących kolejnych nieruchomości.

Wezwano prezydent i przewodniczącą

Poinformował też, że 28 marca odbędzie się pierwsza rozprawa na tak zwanych zasadach "ogólnych". - Na tę rozprawę zostaną dzisiaj przekazane wezwania dla dwóch osób. Pierwszą będzie Hanna Gronkiewicz-Waltz (wezwana - red.) już na nowych zasadach - powiedział.

Chodzi o nowelizację ustawy o komisji weryfikacyjnej. Zgodnie z nią, jeśli Gronkiewicz-Waltz się nie stawi, będzie mogła zostać ukarana - jak powiedział Jaki - kwotą wyższą niż w pierwotnej ustawie.

Drugą osobą, która otrzyma wezwanie od komisji, będzie przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska, która - jak wskazał Jaki - jest przewodniczącą organu, który ma "obowiązek sprawować nadzór i kontrolę nad prezydentem miasta".

Do 30 tysięcy złotych kary

Nowelizacja ustawy o komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę 14 lutego.

Nowela przewiduje zwiększenie kar grzywny do 10 tysięcy złotych za pierwsze niestawiennictwo przed komisję weryfikacyjną i do 30 tysięcy za kolejne, a także możliwość zatrzymania i doprowadzenia na rozprawy świadków decyzją prokuratora okręgowego. Komisja weryfikacyjna ma też uzyskać możliwość nałożenia kary grzywny do 1 miliona złotych na osobę, która dopuściła się pozaprawnych działań wobec danej nieruchomości.

>> CZYTAJ WIĘCEJ O NOWYCH UPRAWNIENIACH KOMISJI <<

PAP/kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2018 18:28 ~Normalny

  Ktoś nie pomaga babci i ma pretensje do urzędów . Problemem jest ustawa którą poparły wszystkie partie a która pozwalała na oszustwa . Ale ważne było żeby ustawę uchwalić za wszelką cenę . I rzodkiewki do tego nic nie mają bo zrobiono z tego politykę dzięki czemu politycy nie muszą myśleć o maluczkich . Nawet jak zmienią się politycy to babcie będą dalej karane bo to rodziny mają o nie dbać a nie Polacy .

 • ręce opadają

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2018 09:02 ~ręce opadają

  Moją babcię (79-lat) ukarali mandatem 300zł za to że pod halą mirowską sprzedawała rzodkiewki,koperek,szczypiorek - a miała "tego towaru" ( ohohooo chyba za "wielkie" 20 zł ) - na jednej skrzynce drewnianej po jabłkach.Nie zapłaciła mandatu bo i z czego (nic mi nie powiedziała - a szkoda bo byśmy nie mieli kłopotów ),to teraz przyszło wezwanie do sądu a w piśmie "stawiennictwo obowiązkowe" bo jak nie to ... TO JA się pytam gdzie tu jest (- rwa) sprawiedliwość,zrozumiał bym gdyby babcia zrobiła "szwindel" na 10/20 milionów.Pani Prezydent - odpowie mi Pani czym się różnimy (jako ludzie żyjący w tym mieście) że Pani wolno robić co chce a ja (my z babcią) - musimy odpowiadać za zaistniałe zdarzenie?

  ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • drażak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2018 08:37 ~drażak

  Panie Jaki. Błyśnij pan czymś konkretnym. Zrób pan coś. Na razie jest pan znany jedynie jaki ten, co wysyła listy do HGW, a do tego wystarczy przecież sekretarka. Chcesz pan być prezydentem stolicy 30 milionowego państwa, to nie rób pan z siebie błazna.

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2018 23:42 ~gość


  Janusz~Janusz

  Kurczę a mi Sąd wlepił 500 zł kary za niestawiennictwo. Dlaczego? Musiałem zapłacić nie było zmiłuj się. Nie jestem z PO.
  nijaki~nijaki

  widocznie sąd był na tyle wykształcony, że wiedział jak prawidłowo zastosować wobec ciebie obowiązujące prawo. Pan Jaki mimo, że ma władzę jakiej nie ma żaden inny organ ani instytucja, nie potrafi skonstruować nawet prostego nałożenia grzywny... Ot taki ludowy trybun...bez wiedzy nijakiej

  Dlatego jest BELEjaki! ;)

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2018 23:40 ~gość

  Ty nie potrafisz cię nauczyć i ciągle robisz te same GŁUPOTY! Ogarnij się robaczku!

 • York

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2018 20:52 ~York

  Lisiecki~Lisiecki

  Myślę, że wyższe kary zmobilizują Hannę Gronkiewicz – Waltz do zdjęcia kapci, założenia szpilek i przyjścia na KW.

  Może ta pieprzona baba odpowie w końcu za swoje czyny

 • Waltz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2018 20:34 ~Waltz

  Winna jest to Warszawiakom, powinna opowiedzieć jak było z tą reprywatyzacją w warszawskim ratuszu.

 • boszzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2018 20:22 ~boszzz

  co to jest jaki jaki to pajac?

 • nijaki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2018 19:52 ~nijaki

  Janusz~Janusz

  Kurczę a mi Sąd wlepił 500 zł kary za niestawiennictwo. Dlaczego? Musiałem zapłacić nie było zmiłuj się. Nie jestem z PO.

  widocznie sąd był na tyle wykształcony, że wiedział jak prawidłowo zastosować wobec ciebie obowiązujące prawo. Pan Jaki mimo, że ma władzę jakiej nie ma żaden inny organ ani instytucja, nie potrafi skonstruować nawet prostego nałożenia grzywny... Ot taki ludowy trybun...bez wiedzy nijakiej

 • Ad vocem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2018 19:10 ~Ad vocem

  Pobóg~Pobóg

  Zastępco Ludowego Komisarza Niesprawiedliwości Towarzyszu Patryku Jakowie nie naprężaj się tak, moi krewni obronili Warszawę w 1920 r. przed Bolszewikami, to i teraz ją obronimy przed PiSobolszewią.

  Chyba przybyli z tłuszczą Budionnego. Nie pij więcej, bo masz omamy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »