Informacje

18.11.2017 11:25 skarga do wsa

Jaki wykluczył pełnomocników ratusza. Złożyli odwołanie, sąd je odrzucił

SERWISY:


Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie wydalenia pod koniec sierpnia pełnomocników miasta z posiedzenia komisji weryfikacyjnej. Komisja badała wówczas reprywatyzację kamienicy przy Poznańskiej 14.

PAP dotarła do postanowienia w sprawie skargi prezydent Warszawy, które Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał 13 listopada.

Zarzucił prawnikom "dręczenie"

30 sierpnia komisja zajęła się reprywatyzacją stołecznej kamienicy przy Poznańskiej 14. W trakcie posiedzenia doszło do sporu między pełnomocnikami warszawskiego ratusza, a jej szefem Patrykiem Jakim, który zarzucił prawnikom "dręczenie" zeznających przed komisją świadków, po czym wykluczył ich z posiedzenia.

Odwołanie od tej decyzji jeszcze tego samego dnia złożyła do WSA prezydent Warszawy. "Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpoznaniu w dniu 13 listopada 2017 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Prezydenta m.st. Warszawy na postanowienie Komisji ds. usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa z dnia 30 sierpnia 2017 (...) w przedmiocie wydalenia z rozprawy pełnomocników strony, postanawia: odrzucić skargę" - czytamy w postanowieniu WSA.

Członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta, odnosząc się do postanowienia sądu, podkreślił że wykluczenie pełnomocników miasta nie podlegało zaskarżeniu, jednak prezydent stolicy złożyła skargę do WSA. "Jednak WSA ją odrzucił, czym podzielił stanowisko komisji weryfikacyjnej w sprawie" - podkreślił Kaleta.

18 września komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję władz Warszawy z 2013 r. w sprawie nieruchomości przy ul. Poznańskiej 14. Cztery lata temu nieruchomość przekazano w użytkowanie wieczyste na 99 lat spadkobiercy dawnych właścicieli, którego reprezentował adwokat Robert N. Decyzję w imieniu prezydent Warszawy podpisał b. wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Jerzy Mrygoń. Kilka miesięcy po przekazaniu w użytkowanie wieczyste, spadkobierca sprzedał spadek Robertowi N. i Januszowi Piecykowi. Jak podawały media, w styczniu 2014 r. sprzedali oni nieruchomość spółkom Jowisz związanym z Grupą Fenix.

PAP/kz/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2017 18:18 ~obserwator

  Bufetową,za jej przekręty wobec miasta pozbawić majątku.

 • EGreh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2017 17:01 ~EGreh

  Zauważyliście, jak z okazji rozdmuchania sprawy mafii reprywatyzacyjnej nagle schowano pod stół imć Halickiego, który jest blisko powiązany z całym światkiem handlu nieruchomościami? Jak nikt nie śmie nawet wspomnieć o powiązaniach mafii reprywatyzacyjnej z developerami?

 • Umo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2017 14:39 ~Umo

  erni~erni

  Dzieciaku, komisja nie jest od skazywania i umieszczania ludzi w więzieniu.
  Polecam internet, wystarczająco jest tam informacji.
  Brawo Panie Jaki.
  Mam nadzieje, że winni będą siedzieć..

  Czy Ty sobie nie zaprzeczasz? Skoro komisja nie jest od wsadzania tylko rzucania oskarzen, to skad pomysl aby ktos siedzial? Przeciez Jaki nikomu nid udowodnil nawet cienia winy. Umie tylko obrzucac blotem.

 • erni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2017 14:06 ~erni

  Dzieciaku, komisja nie jest od skazywania i umieszczania ludzi w więzieniu.
  Polecam internet, wystarczająco jest tam informacji.
  Brawo Panie Jaki.
  Mam nadzieje, że winni będą siedzieć..

 • Bezsens komisji

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2017 12:39 ~Bezsens komisji

  Szkoda że nie napisali czy w tym wszystkim nie maczał palców nadprokurator szeryf ZERO. Ta komisja jeszcze nie postawiła nikogo przed sadem tak żeby trafił do więzienia. O co chodzi z tą komisją. Czy ma ona na celu kreowanie celebrytów typu Kaleta+Jaki? Co to za duet? czy to dalszy ciąg serialu PIS ręka rękę myje?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »