Informacje

30.09.2014 12:50 wasze wspomnienia związane z zamykanym lokalem

"Jaki to był szał, zjeść tam hamburgera"

SERWISY:

"Znika miasto dzieciństwa", "pamiętam był rok 1993, siedziałyśmy z koleżanką na piętrze, raczyłyśmy się lodami" - tak internauci wspominają dzień otwarcia pierwszej restauracji Mc Donald's w Polsce. Dziś, po ponad 22 latach, lokal kończy swoją działalność. Macie jakieś własne wspomnienia związane z tym miejscem? Czekamy na Wasze komentarze. Przesyłajcie je na Kontakt24.

Podczas otwarcia, wstęgę przeciął minister Jacek Kuroń. Wśród gości była również pisarka Agnieszka Osiecka i trener Kazimierz Górski. Do lokalu ustawiła się kolejka, tłum ludzi chciał brać udział w tym wydarzeniu. Ceny? Hamburger 20 tysięcy, frytki - 10. Według niektórych socjologów, Mc Donald's był dla wielu osób symbolem wolności i Zachodu.

Teraz, po 22 latach, lokal zniknie z mapy Warszawy. Tak jak wcześniej Sezam, Mc Donald's zostaje zamknięty - w tym miejscu ma powstać nowoczesny wieżowiec.

Dowiedz się więcej o historycznym otwarciu.

"Sentyment zostanie"

Jak się okazuje, wielu internautów Kontaktu24 ma swoje wspomnienia z początkowego okresu działania Mc Donald'sa w Sezamie.

Rob napisał, że ma jeszcze w domu ulotkę informującą o otwarciu.

- Pamiętam ten dzień, mieszkam niedaleko, fajne wspomnienia, ale kanapki były naprawdę lepsze- napisał CWANIAK_WAWA.

Swoimi wspomnieniami podzieliła się też Anna. - Był rok 1993, siedziałyśmy z koleżanką na piętrze, raczyłyśmy się lodami.

- Sentyment zostanie, bo ja zawsze tam chodziłem z kolegami na rozpoczęcie/zakończenie roku szkolnego w dzieciństwie- wspomina Andrzej, a Łukasz pamięta, że w 1994-1995 miał tam organizowane urodziny.

Intrnuata Trzydziest. przypomina sobie - jaki to był szał zjeść tam hamburgera. Na początku działalności "biznesmeni" umawiali się tam na rozmowy handlowe - to było w dobrym stylu.

Czytaj także na Kontakcie24.

"Sezam, Smyk, Kino Femina..."

Zamknięcie kolejnego miejsca w Warszawie skłania Was do refleksji nad samym miastem. Wspominacie lokale, które już zniknęły z mapy i zastanawiacie się, jak stolica będzie wyglądać za kilka lat.

- Znika miasto dzieciństwa - komentuje internauta Iperyt. Zgadza się z nim Grześ, który wymienia takie miejsca - Sezam, Smyk, Kino Femina... i pyta: "co będzie dalej?.

Anna wspomina dawną Warszawę, gdy na chodniku przy Marszałkowskiej stała przyczepa kempingowa z kasetami, a w oddali widać było szczęki pod pałacem.

Ojoo uważa, że jeszcze chwila i Pałac Kultury też zburzą.

A jakie są Wasze wspomnienia z poczatków działania znanej amerykańskiej sieciówki w Polsce? Pamiętacie swoją pierwszą wizytę? Czekamy na Wasze komentarze i maile na kontakt24@tvn.pl oraz na warszawa@tvn.pl.

gk/ja

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 23:31 ~Andrzej

  Nic dziwnego, że ludzie mają wspomnienia z takim miejscem, ale już nie popadajmy w paranoję - nie był to zabytek warty ochrony konserwatora zabytków. Skrzyżowanie Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej leży w ścisłej, reprezentacyjnej lokalizacji i lepiej będzie wyglądał planowany biurowiec. Patrząc na wizualizacje będzie pasował do okolicy i nie będzie się gryzł z budynkami obok.

 • muka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 09:10 ~muka

  smutasek~smutasek

  Debile niech wszystko zamkna, nasze najlepsze wspomnienia starej stolic.. w zamian co wybuduja biedronke biurowiec?? Nie pozwolmy na to

  A co ja mam powiedzieć, jak mam 50 lat i pamiętam znacznie więcej już zniszczonych miejsc przez biurowce dla przyjezdnych najemników. A co mamją powiedzieć jeszcze starsi? Warszawa robi się coraz bardziej brzydrza. Wszędzie kikuty ze szkła.

 • Tomi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 08:21 ~Tomi

  A co to za świętu czcić otwarcie baru gdzie sprzedaje się gorące kanapki?

 • smutasek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 07:43 ~smutasek

  Debile niech wszystko zamkna, nasze najlepsze wspomnienia starej stolic.. w zamian co wybuduja biedronke biurowiec?? Nie pozwolmy na to

 • Anczi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 21:39 ~Anczi

  Do listy zamkniętych miejsc na miejsce których powstało coś niesamowicie potrzebnego chciałabym dodać kino Sawa na Saskiej Kępie. Teraz jest tam budynek mieszkalny, pasaż z knajpami i sklepami.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 21:17 ~Marian

  W czasie studiów siedziałem na budowie MC przez jedną noc jako cieć. Pamiętam zimno było strasznie bo to jakoś w styczniu. I wyjadałem oscypki jednego gościa, który w dzień handlował na Marszałkowskiej a na noc wrzucił do mnie na budowę za płot. Na tym urwał się mój kontakt z MC - nigdy tam nie byłem na "plastik fudzie"

 • Coke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 20:40 ~Coke

  Jeździło się kiedyś trochę po świecie, to i za granicą widziało się Mc Donaldy. Raz w Paryżu trafiłem akurat na otwarcie nowej placówki. Wszędzie były kolorowe baloniki i podawali napoje w kubkach z rurką. Muszę się przyznać, że nie wiedziałem, jak się zabrać do tego picia :) Potem w Warszawie już się nauczyłem.

 • macleod

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 18:58 ~macleod

  Byłem wtedy w 2 klasie podstawówki i pamiętam, że jak paru kolegów było właśnie w pierwszych dniach otwarcia, to przez parę następnych dni nosili ze sobą do szkoły kubki z rurką po coli, jako szpan :) Pamiętam też, że w pierwszy dzień wiosny, wycieczki klasowe były organizowane właśnie do tego mc donalda jako główna atrakcja :)

 • Korpo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 17:54 ~Korpo

  testo~testo

  Teraz banda nierobów (korpośmiecie) będą miały miejsce pracy, którym pochwalą się na swoich pipidówach.


  A o co ci chodzi? Ja też pracuję w wielkiej korporacji i nie jestem żadnym nierobem! Pracuję za 3-4 osoby, tak na nas nawalili roboty więc nie pitol byle czego skoro nie masz o tym pojęcia - WEŹ SIĘ DO ROBOTY!!!

 • CR7

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 17:52 ~CR7

  A jakże - rok 1993, klasa maturalna, urwaliśmy się z lekcji żeby pojechać na otwarcie - koleżanka miała jako jedyna w klasie własnego Malucha - załadowaliśmy się w 8 osób! Ech, wspomnienia...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »