Informacje

13.10.2018 16:12 wzywa trzaskowskiego do rezygnacji z po

Jaki odszedł z Solidarnej Polski. Opowiada o reakcji Ziobry

SERWISY:

Złożyłem rezygnację z partii, ponieważ po latach skrajnie upartyjnionych rządów Warszawa zasługuje na pragmatyczną prezydenturę - powiedział w sobotę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Wyjaśnił, że rezygnację wysłał "oficjalnie" w piątek.

- Złożyłem wczoraj rezygnację z członkostwa w partii, dlatego że mam silne przekonanie, że Warszawa po latach nie partyjnych, ale skrajnie upartyjnionych rządów zasługuje na prezydenturę pragmatyczną, która będzie łączyła, a nie dzieliła - powiedział Jaki na konferencji w Parku Ujazdowskim.

"Skrajne upartyjniona"

Przekonywał, że "skrajnie upartyjniona" prezydentura doprowadziła do "gigantycznego rozkradania majątku". Mówił, że w wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła ponad 21 mld zł.

- Warszawa wreszcie zasługuje na nową jakość, na prezydenturę bezpartyjną, otwartą na wszystkich - dodał.

Jaki przypomniał, że podczas piątkowej debaty telewizyjnej kandydatów na prezydenta stolicy pokazał rezygnację z członkostwa w partii - Solidarnej Polsce. Wręczył także kandydatowi Koalicji Obywatelskiej Rafałowi Trzaskowskiemu wniosek o rezygnację z członkostwa w PO.

- To jest tak naprawdę test na wiarygodność, to jest test na to, czy mój szanowny konkurent chce - tak jak mówi - Warszawy dla wszystkich, czy dalej chce Warszawy skrajnie upartyjnionej - powiedział Jaki.

Jaki na konferencji zadał pytanie skierowane do Rafała Trzaskowskiego, czy zrezygnuje on z członkostwa w PO. Przekonywał, że jeśli jego konkurent tego nie zrobi, to Warszawą dalej będzie rządził "układ" prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i szefa warszawskiej PO Marcina Kierwińskiego.

Wyrozumiałość Ziobry

Patryk Jaki przekazał, że w piątek wysłał "oficjalnie rezygnację" z członkostwa w Solidarnej Polsce. Pytany, czy rezygnacja była uzgadniana z władzami SP, odparł: "tak, wcześniej poinformowałem (ministra sprawiedliwości) Zbigniewa Ziobrę, któremu bardzo wiele zawdzięczam w polityce". - I cieszę się, że spotkało się to ze zrozumieniem - wyjaśnił Jaki.

Sprawę skomentował także sam Ziobro. - Patryk Jaki, kiedy tylko zdecydował się wystartować w wyborach na urząd prezydenta miasta stołecznego Warszawy powiedział nam, że chciałby złożyć legitymację partyjną. Przedstawił bardzo ważkie argumenty, które wówczas przekonały kierownictwo Solidarnej Polski- powiedział minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski.

- Zwrócił uwagę, że Warszawa jest miastem szczególnym, bo to stolica państwa, w której podejmowane są decyzje dotyczące wszystkich obywateli, którzy mają różne poglądy polityczne, pochodzą z różnych środowisk, i będzie dobrze, żeby ten urząd miał taki ponadpartyjny charakter - dodał Ziobro.

- To nie znaczy, że kandydat wypiera się swoich wartości, środowiska czy zrywa relacje, bo to byłoby oczywiście nieprawdą. Natomiast ważne jest, żeby prezydent Warszawy miał większą swobodę i nie musiał zgodnie ze statutem wykonywać poleceń takiego czy innego partyjnego szefa. Bo ktokolwiek by nie został prezydentem Warszawy, nie powinien być podległy partyjnemu szefowi, ale być lojalnym wobec polskiego państwa i samorządu Warszawy - stwierdził.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, a druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 4 listopada.

PAP/kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pytasięjeży

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2018 13:46 ~pytasięjeży

  Dlaczego Jaki ukrywa rolę Lecha Kaczyńskiego i PiS w tym rozkradaniu nieruchomości Warszawy?

 • adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2018 13:42 ~adam

  Kto uważa, że to, że zrzekł się członkostwa (swoja drogą ciekawe kiedy znów wstąpi, bezwstydny jaki do ziobry bądź do pis, a może liczy na angaż w PO???) oznacza, ze od razu nie będzie zaciągniętych obietnic wśród koleżanek i kolegów z ław poselkich spłacał i w ratuszu kolesi z ław rządzących nie będzie usadawiał. Ostatnio przeczytalem, że PIS podczas swoich rządów wymienił ok 98% zarządów spółek zaleznych od państwa!!!! Prawie 100%!!!!! gdzie sld, pis za rządów 2005-2007, oraz PO wymieniały ok 50-58%. To co nagle to sie zmieni?? Wątpię!!!! Wsadzi wszędzie gdzie się da swoich kolegów z solidarnej i pis.

 • wesoły diabeł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2018 12:51 ~wesoły diabeł

  Odejście z partii to pusty gest. Może do niej wrócić w parę dni. Jakby Jaki podpisał deklaracje że nie zatrudni nikogo w urzędzie z PiS-u to byłaby wartościowa deklaracja.

 • tramwajarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2018 11:27 ~tramwajarz

  słysząc hasło, że zrzeka się członkostwa nie mal ze śmiechu nie zakrztusiłem się herbatą

 • grześ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2018 09:40 ~grześ

  #brakwiarygodności, #bylejaki, #jakiwstyd

  tymi trzema hasłami można podsumować Patryka Jakiego. W debacie dostał ciężki nokaut, widać, że nie pozbierał się jeszcze skoro przedstawia dziwną wersję pl. defilad. Jest juz po konsultacjach społecznych wizja placu i trzeba się jej trzymać, bo inaczej nigdy nic tam nie powstanie

 • fifi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2018 09:35 ~fifi

  Widać, że wstydzi się partii, widać, ze już jest zmęczony, zmęczony również dużym miastem. Czas Panie Patryku wrócić do Opola.

 • Rudy_G

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2018 09:26 ~Rudy_G

  Jak to "Doszliśmy do wniosku"? To on w dwóch osobach występuje czy w trójcy? Bo jeżeli by był bezpartyjny to raczej by powiedział, że "doszedłem do wniosku". Za dużo razy to powtórzył aby było to zwykłe przejęzyczenie.

 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2018 08:42 ~maniak

  Przypomnę - już to pisałem pod innymi artykułami,ale właśnie ku przestrodze,bo nie wiem skąd to zdziwienie : byleJakisraki zmieniał partie polityczne jak chorągiewka na wietrze.Najpierw był w PiS,póżniej w PO,później znów w PiS.Spróbujcie dowiedzieć się cokolwiek o jego osiągnieciach - poza tym,gdzie go ktoś przepchnął nie osiagnął KOMPLETNIE NIC.Natomiast tu jeszcze ciekawstka : W listopadzie 2016 roku sejmowa Komisja Etyki Poselskiej uznała, że – nadużywając swojej pozycji wynikającej z pełnienia mandatu poselskiego – próbował wywierać naciski w postępowaniu sądowym toczącym się w jego sprawie.Naruszył tym samym zasady bezinteresowności i dbałości o dobre imię Sejmu.Także jak ktoś Wam coś mówi,to tak będzie,ale jak Pati coś mówi,to mówi. Dalej chcecie na niego głosować?

 • zekob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2018 08:34 ~zekob

  Ziobro płakał jak podpisywał rezygnację Jakiego z Solidarnej Polski.

 • lara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2018 21:20 ~lara

  Taaak bezpartyjny , haaa pisowcy nigdy nie przestają zaskakiwać . Suweren jest mądrzejszy niż się Jakiemu wydaje .

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »