Informacje

22.02.2019 14:43 edukacja antydyskryminacyjna

Jaki o deklaracji LGBT+: uważam, że to jest duży skandal

SERWISY:


- To, co dzieje się w stolicy, to jest coś nieprawdopodobnego - stwierdził Patryk Jaki na antenie Radiowej Jedynki. W ten sposób skomentował podpisanie deklaracji na rzecz społeczności LGBT+ przez prezydenta Warszawy. Wiceminister sprawiedliwości nie wyklucza zorganizowania protestu.

Rafał Trzaskowski podpisał w poniedziałek deklarację na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych, zobowiązując się między innymi do wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa osób LGBT+, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, działania na rzecz wolności artystycznej, czy utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej.

"To jest duży skandal"

Wiceminister sprawiedliwości i były kandydat na fotel prezydenta stolicy Patryk Jaki w "Sygnałach dnia" na antenie Programu I Polskiego Radia stwierdził, że nie zgadza się z postępowaniem prezydenta Warszawy. I dodał, że nie wyklucza zorganizowania protestu.

- Ja uważam, że to jest duży skandal. To nie jest tak, że Rafał Trzaskowski zdobył sto procent w wyborach. Mówię w imieniu ćwierć miliona ludzi w Warszawie, że my się na to nie zgadzamy - rozpoczął.

- To, co dzieje się w stolicy, to jest coś nieprawdopodobnego. Symbolem rządów śp. Lecha Kaczyńskiego było Muzeum Powstania Warszawskiego, a symbolem rządów Rafała Trzaskowskiego jest LGBT. Nie sądzę, żeby stolica miała tak właśnie wyglądać, to nie jest tak, że dzisiaj pan prezydent może robić co mu się żywnie podoba – mówił dalej na antenie radia.

Konsultanci w szkołach

Zgodnie z zapisem w deklaracji, w szkołach mają pojawić się pracownicy, którzy będą wspierać osoby LGBT. Zwrócono także uwagę na konieczność wsparcia w kulturze i w sporcie. To również wzbudziło sprzeciw Patryka Jakiego.

- Nie zgadzamy się na wprowadzanie deprawacji do szkół – kategorycznie stwierdził w "Sygnałach Dnia" wiceminister sprawiedliwości. - Rozumiem, że to wszystko wprowadza się na kształt państw zachodnich, ale tam doświadczenia są po prostu dramatyczne. Nie chciałbym, żeby ktokolwiek testował to właśnie w Warszawie. Ja się na to nie zgadzam i jeśli będzie trzeba, to podejmiemy duży protest - ostrzegł.

"To jakieś szaleństwo"

- Rafał Trzaskowski wycofuje się z obietnic dotyczących poprawy jakości życia: komunikacyjnych, smogu, mieszkań, reprywatyzacji, takich kluczowych spraw – przekonywał dalej Jaki.

Prezydent Warszawy zapowiedział utworzenie hostelu dla osób LGBT w ramach pomocy wszystkim, którzy w wyniku dyskryminacji znaleźli się na ulicy. Trzaskowski nie wykluczył, że miasto przekaże działkę pod jego budowę.

- Hostele dla LGBT, tramwaj różnorodności, polonez równości. Co to w ogóle jest? – krytykował na antenie radia wiceminister sprawiedliwości. - To jakieś szaleństwo – podsumował.

"Warszawa musi być miastem wolności"

Jeszcze przed wyborami samorządowymi Patryk Jaki w "Faktach po Faktach" TVN24 mówił o Paradzie Równości, że nie weźmie w niej udziału, ale jeżeli "zostaną spełnione wszystkie warunki formalne, to wyrażę na nią zgodę".

- Warszawa musi być miastem wolności. Nie może wykluczać żadnej grupy społecznej. Nie będzie problemów z Paradą Równości, ale ja osobiście nie będę jej popierał - mówił w kwietniu ubiegłego roku Jaki.

Protest kurator

Zdaniem Fundacji Miłość nie Wyklucza, która była inicjatorem deklaracji, podpisany dokument to kamień milowy w historii polskich samorządów i ogólnokrajowej polityki.

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty skrytykowała decyzję prezydenta Warszawy o podpisaniu deklaracji dla LGBT+. - W tej deklaracji jest zapowiedź - jeden z punktów - że ma wejść do szkół wychowanie seksualne według standardów WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia. Każdy, kto zna ten dokument wie, że to jest propedofilski dokument - oświadczyła małopolska kurator.

ap,PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • taki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2019 13:33 ~taki

  Ja uwazam ze pan Jaki to b. madry Polak! On wam wszystkim jeszcze pokaze...

 • sdfertd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2019 14:09 ~sdfertd

  dik~dik

  Dobrze że Prezydentem Warszawy został Pan Trzaskowski a nie Pan Jaki, bo mielibyśmy zaściankowego prezydenta.

  Zgadzam się z tym zdaniem. Całe szczęście, że Prezydentem nie został Patryk Jaki. Jak by tak było to mieli byśmy ciemnego prezydenta sterowanego przez PiS.

 • kabanos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2019 22:03 ~kabanos

  @Poziom Ludzie się mylą, ale hipokryzja mnie denerwuje... Jaki pomylił sobie Pragi, a Kopacz epoki. Obrzucanie się na zmianę takimi głupotami jest śmieszne

 • ksionc dzwonc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2019 20:54 ~ksionc dzwonc

  Od przedszkola do Opola - nowy program z niJakim Patrykiem, którego prezes spuścił za porażkę w dwóch wieżach. A koperta? Jaka koperta? To była taca, co łaska....

 • PATOLOG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2019 12:27 ~PATOLOG

  Trzaska musi wypłacić swoje za GŁOSY! Tak jak każda partia za poparcie. Tak to działa pelikany.

 • dik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2019 10:59 ~dik

  Dobrze że Prezydentem Warszawy został Pan Trzaskowski a nie Pan Jaki, bo mielibyśmy zaściankowego prezydenta.

 • lekarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2019 10:41 ~lekarz

  YES~YES

  Nareszcie w to się dzieje w stolicy jest początkiem normalności. "Każdemu wolno kochać...."
  Tom~Tom

  Ale wara od moich podatków. Finansujcie sobie dewiacje z własnych środków.
  do cieniasa~do cieniasa


  A ile ty bidaku zarabiasz ? Z twoich podatków to nam na kondomy nie wystarczy.
  ciekawe~ciekawe

  A po co wam prezerwatywy?
  Boicie się ciąży? A może chorób, czyżbyście nie dochowywali wierności i nie byli zdrowi?
  Ania Antek~Ania Antek

  np. do kontaktów z twoja żoną ! normalna higiena.

  Normalna higiena to mycie.

 • Białak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2019 08:36 ~Białak


  białak~białak

  Mogliśmy mieć fajnego gościa jako Prezydenta Warszawy a mamy Pana Trzaskowskiego... Ale drodzy Współwarszawiacy sami tak ochoczo głosowaliście na niego więc nie narzekajcie. Ja na Pana Trzaskowskiego nie głosowałem więc po pierwsze mnie nie dziwi to co teraz nowe/stare władze Warszawy robią oraz sumienie mam czyste bo do tego nie przyłożyłem ręki.
  Poziom~Poziom

  Jakiego mogliśmy mieć gościa ? Przypominam, że człowiek na takim stanowisku powinien reprezentować sobą jakiś poziom, a nie mylić Pragę warszawską z czeską.

  Po pierwsze to nie Pan Jaki to pomylił osobiście tylko ktoś z jego sztabu wyborczego, co się zdarzyć może bo w Warszawie jest obecnie mnóstwo ludzi z innych regionów Polski i nie każdy zna Warszawę ze zdjęcia a po drugie to Pan Jaki przynajmniej nie naprawiał drzwi taśmą u całkowicie przypadkowo spotkanej członkini KOD. Tak a propos poziomu.

 • metroseksualna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2019 06:48 ~metroseksualna


  białak~białak

  Mogliśmy mieć fajnego gościa jako Prezydenta Warszawy a mamy Pana Trzaskowskiego... Ale drodzy Współwarszawiacy sami tak ochoczo głosowaliście na niego więc nie narzekajcie. Ja na Pana Trzaskowskiego nie głosowałem więc po pierwsze mnie nie dziwi to co teraz nowe/stare władze Warszawy robią oraz sumienie mam czyste bo do tego nie przyłożyłem ręki.
  Poziom~Poziom

  Jakiego mogliśmy mieć gościa ? Przypominam, że człowiek na takim stanowisku powinien reprezentować sobą jakiś poziom, a nie mylić Pragę warszawską z czeską.

  gratulujemy poziomu Pana Trzaskowskiego.

 • Kama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2019 23:35 ~Kama

  Adam~Adam

  Skandalem Panie Jaki jest to, że niejaki Jaki który ma strasznie ograniczony pogląd na światopogląd jest reprezentantem w rządzie wszystkich polaków. Może się pan z kimś nie zgadzać, ale ma pan obowiązek szanować ich prawo do życia. Nie interesuje się pan gejowskimi rachunkami za prąd, gaz, żywność, to niech się pan nie interesuje tym jak oni żyją. Oni płacą takie same podatki jak inni i mają takie same prawo. Jeżeli uważa pan inaczej to proszę zrezygnować z 20% pańskiego wynagrodzenia które pochodzi od LGBT. Ale jak znam życie to te pieniądze panu nie przeszkadzają!

  To co piąty mój znajomy jest homo? No żeszszsz! Hahahaha! Tu widzę sami obrońcy tolerancji i nikt przeciw lgbt. Nie wierzę. Ciekawe czy mój komentarz się ukaże.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »