Informacje

27.06.2017 09:34 ROZMOWA W RADIU ZET

Jaki: nawet dziecko lepiej zarządzałoby stolicą niż Gronkiewicz-Waltz

SERWISY:

- Jeśli partia tak powie, będę musiał to zaakceptować - mówił w porannym programie Radia Zet przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki, pytany, czy będzie kandydatem na prezydenta stolicy. - Nawet dziecko z przedszkola i piosenkarz zarządzaliby lepiej stolicą niż Gronkiewicz-Waltz - stwierdził.

- Jeżeli partia chciałaby, bym wystartował na prezydenta Warszawy, to zrezygnuję z komisji weryfikacyjnej. Gdyby w ratuszu był dziś ktokolwiek inny niż pani Gronkiewicz-Waltz, to miałbym gwarancję, że dbałość o majątek narodowy będzie wykonywana z większą starannością - mówił Gość Radia Zet, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

Jego zdaniem "nawet dziecko z przedszkola i jakiś ważny piosenkarz lepiej zarządzałby Warszawą niż Hanna Gronkiewicz-Waltz".

"Nie mam takich ambicji"

- Wewnętrznie jestem na 99 proc. przekonany, że nie wystartuję w wyborach prezydenta Warszawy. Na dzień dzisiejszy nie mam takich ambicji. Ale w polityce nie mogę niczego wykluczyć - skomentował wiceminister sprawiedliwości. Dodał, że w polityce nie wszystko zależy od woli samego zainteresowanego.

- Nie wykluczam, że może się tak zdarzyć, że partia powie X i jeżeli pracuje się w grupie, to trzeba to zaakceptować - mówił Gość Radia ZET.

Pytany przez Konrada Piaseckiego o to, czy ucieszyłaby go polityczna śmierć Gronkiewicz, odpowiedział, że nie dostarczyłaby mu satysfakcji. - Wręcz przeciwnie. Są osoby, które mówią, że i tak jej kariera jest skończona. Ja walczę o coś innego. Najważniejsze jest państwo i ludzie wyrzuceni na bruk - stwierdził.

"Pani prezydent kłamała"

Patryk Jaki zapewniał, że komisja ds. reprywatyzacji nie jest wymierzona politycznie w obecną prezydent Warszawy. - Majątek narodowy był rozkradany, a państwo polskie było kopane. My dziś próbujemy postawić państwo na nogi. Obywatele byli uprzedmiotowieni. Wszystkie decyzje dotyczące naszych majątków były podejmowane w zaciszu gabinetów – tłumaczył Jaki.

Dopytywany o to, czy Gronkiewicz-Waltz dostanie karę za niestawienie się przed komisją, odpowiedział: Jeżeli nie pojawi się, to jest to forma zeznań, które brzmią: boję się stanąć, złożyć oświadczenie, bo mam coś do ukrycia.

Polityk dodał, że wszyscy świadkowie, którzy byli wczoraj przesłuchiwani, obciążają prezydent stolicy. - Pani prezydent do tej pory kłamała. Mówiła, że nic nie wiedziała o reprywatyzacji. Z zeznań wszystkich świadków wynika co innego - mówił Patryk Jaki. Szef komisji weryfikacyjnej ocenił, że "dla świętego spokoju nie wzywałby pani prezydent przed komisję, by móc spokojnie pracować".

Zobacz też poranną rozmowę o poniedziałkowym posiedzeniu komisji weryfikacyjnej:

Radio Zet/md/pm/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 00:36 ~lol

  Annas~Annas

  Czyje dziecko miałoby zarządzać Warszawą?

  i który piosenkarz? hahahaha, pewnie ma już kandydatów.

 • mygreenland

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 00:04 mygreenland

  Cały problem w tym że Warszawę zawłaszczają dwie partie PiS i PO. Żadna z nich nie ma i nie miała dobrego kandydata na prezydenta. Tymczasem warszawiacy jak w chocholim tańcu uparli się głosować na te partie.
  Podobnie zresztą jest w dzielnicach. Albo PO albo PiS. Wystarczy przynależność partyjna by największa miernota dostała głosy w wyborach. Ludzie nawet nie myślą co dobrego taki kandydat zrobił do tej pory. Widziałam obiboka, który był radnym co najmniej 2 kadencje. I widziałam kandydatkę na radną, która dostała za mało głosów, choć miała ogromną wiedzę, umiejętności i dużo dobrego robiła dla mieszkańców. Obibok był z PiS-u, ta pani, która działała była w jakimś lokalnym komitecie...
  Nie liczą się umiejętności, pracowitość, ważna jest przynależność partyjna.

 • detox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 22:27 ~detox

  Pan Jaki doskonale wie, że nie ma żadnych szans w Opolu, to chłopczykowi zamarzyła się Warszawa... marzenia są piękne Panie Patryku....marzenia, marzenia.....

 • mlk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 21:24 ~mlk

  Wyjatkowo nijaki tan jaki. A tak naprawdę to czym ten dzieciak może się pochwalić, co takiego zrobil... prawdopodobnie nic dobrego...

 • Janko Emigrant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 15:47 Janko Emigrant

  Jaki: "nawet dziecko lepiej zarządzałoby stolicą niż Gronkiewicz-Waltz".
  Takie wypowiedzi dyskwalifikują Jakiego od jakiegokolwiek przewodnictwa w komisjach.
  Wyroki, wnioski i opinie wydaje się dopiero PO a nie PRZED zapoznaniem się z faktami.

 • jako tako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 15:34 ~jako tako

  pirat2pirat2

  Ta komisja, na 100% ujawni, jaki ten Jaki jest nijaki.

  Ale on tak ładnie rączki składa i rozkłada jak ksiądz na mszy. Czyżby kończył szkołę ojca Tadzia z Torunia?

 • Sylwek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 15:22 ~Sylwek

  Nie wiem kto w Warszawie zagłosuje na Jakiego? To sformułowanie "Jeśli partia mnie skieruje to nie odmówię". Przecież to komuna w czystej postaci. Jeszcze niedawno był próbny balon z Sasinem, ale pękł z hukiem. Teraz pan niJaki chce nas uszczęśliwić swoją osobą. Boże chroń nas od tych PiS-owskich przeszczepów.

 • eedek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 15:04 ~eedek

  Ale idiotyczna aluzja. P. Jaki dwuznacznie daje do zrozumienia, że zamierza kandydować na prezydenta Warszawy. Po pierwsze, na pewno będzie lepszy od dziecka, a ponieważ dziecko byłoby lepsze od HGW, więc ją też przebije. Po drugie jest przekonany, że nie wystartuje jedynie na 99%. Zatem ma cały 1% do wykorzystania. Jedyne co mu potrzeba to zgnojenie HGW i po to jest ta komisja. Żeby "ciemny lud warszawski" uwierzył, że szeryf z Opola robi mu dobrze.

 • keks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 14:56 ~keks

  Lechu pokazał jak zarządzać... nic się nie działo...

 • dobra rada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 14:53 ~dobra rada

  Panie Patryku, proponuję raczej otworzyć kancelarię adwokacką razem z kolegą ministrem: firma Jaki Warchoł na pewno zyska wielu klientów, a my nie będziemy musieli na pana patrzeć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »