Informacje

05.09.2018 20:06 przy węźle Konik

Jaki na budowie autostrady.
Aktywiści: są pewne granice

SERWISY:


Patryk Jaki, choć jest wiceministrem sprawiedliwości, pojawił się w środę na rozpoczęciu budowy nowego odcinka autostrady, u boku wiceministra infrastruktury. Nie w Warszawie, ale przy oddalonym o około 30 kilometrów węźle Konik. Aktywiści krytykują rządowe instytucje za angażowanie się w kampanię kandydata prawicy.

Chodzi o 15-kilometrowy fragment trasy od Warszawy (od węzła Lubelska) do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. - Zbudowane zostaną po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, z pasem rezerwowym. Koszt wykonania tego odcinka to ponad pół miliarda złotych - powiedział Marek Chodkiewicz, wiceminister infrastruktury.

"Dobry dzień dla Polski"

Początkowo konferencja zwołana była na godzinę 10. W środę o 8.25 Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o przesunięciu uroczystości na 12.30. Nieco ponad pół godziny później do mediów dotarł mail od rzecznika sztabu Patryka Jakiego, który podał, że wiceminister sprawiedliwości weźmie udział w tym wydarzeniu.

Kandydat na prezydenta stolicy zachwalał inwestycję. - To jest bardzo dobry dzień nie tylko dla Polski, ale również dla miasta stołecznego Warszawy. Po wybudowaniu tej drogi i po połączeniu z budowaną Południową Obwodnicą Warszawy, uda się z naszego miasta wyprowadzić znaczną część ruchu tranzytowego, szczególnie na bardzo obciążonych arteriach, jak Puławska, Dolina Służewiecka, Trasa Siekierkowska - powiedział Jaki.

Dodał, że drogi Warszawy są obciążone codziennie przejeżdżającymi przez miasto ciężarówkami.
- Po wybudowaniu tych dwóch części arterii, korki w Warszawie się zmniejszą, a przez to poprawi się jakość powietrza. To jest bardzo dobra wiadomość dla Warszawy - podkreślił.

"Rządowa instytucja włącza się w Warszawę"

Obecność ministra na konferencji wypunktowali między innymi działacze Miasto Jest Nasze. "Kolejna rządowa instytucja włącza się w kampanię wyborczą kandydata prawicy" - napisali na Twitterze, zastanawiając się, co minister sprawiedliwości ma wspólnego z nową autostradą.

 

Aktywiści przypomnieli też czerwcową konferencję Jakiego na Odolanach, gdzie opowiadał o programie Mieszkanie plus. Uczestniczyli w niej wtedy prezes PKP Krzysztof Mamiński oraz członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

"Nie podobają nam się sytuacje, w których PO wykorzystuje np. urzędy dzielnic do prowadzenia kampanii. Nie podoba nam się także, gdy podobne praktyki - np. z wykorzystaniem instytucji rządowych - stosuje PiS. Każdy ma prawo chwalić się swoimi osiągnięciami, ale są pewne granice" - podsumowali z kolei działacze Stowarzyszenia Wiatrak z Pragi Południe.

Jaki: mam prawo tutaj być

O to, w jakim charakterze Jaki pojawił się na środowej konferencji, zapytali ministra dziennikarze. - Pominąłbym milczeniem to złośliwe pytanie, ale jednak odpowiem. Po pierwsze, jestem przedstawicielem tego rządu i głosowałem za środkami na tą obwodnicę - oznajmił kandydat.

Po drugie, wypomniał mediom, że "zarzucają mu, że jeśli dzieje się coś złego w innych resortach, to winny jest Patryk Jaki" - A jeśli jest coś dobrego, to Jaki ma trzymać się z daleka. Mam prawo tutaj być - stwierdził.

Zdjęcie na stronie głównej: Przemysław Piątkowski / PAP

kw/PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • oCzaskany opolanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2018 08:52 ~oCzaskany opolanin

  Tylko Patryk, tylko łopata. Normalnie jaby się z nią urodził. Tak Patryczku - masz prawo kopać. Do tego się nadajesz idealnie

 • Brygada Tygrys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 16:08 ~Brygada Tygrys

  Drogowiec~Drogowiec

  O! bardzo dobrze ! i niech tam już zostanie !


  Pasuje do łopaty !

 • Greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 15:13 ~Greg

  Tylko że budowa tej autostrady zaczęła się formalnie już kilka tygodni temu, kiedy wykonawca uzyskał tzw. pozwolenie ZRiD. To co było wczoraj to pokazowe wbicie łopaty, którą de facto wbito już wcześniej.

 • Grzegorz Rokicki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 13:06 ~Grzegorz Rokicki

  Pan Patryk chwali się budową autostrady wylotowej z Warszawy.

  A ja zapytam: czy partyjny kolega pana Jakiego, p. Szyszko, przestał już blokować budowę Wschodniej Obwodnicy Warszawy w Wesołej?

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 12:34 ~Jacek

  idę na wybory~idę na wybory

  minister sprawiedliwości z opola buduje autostradę w Koniku... normalnie pędzę i głosuję na niego. Ostatnio jako kluczową rzecz dla warszawy wskazywał budowę drogi wodnej z warszawy na mazury. Istotnym dla niego tez jest budowanie lotniska w Radomiu dla Warszawy. Wazne aby komunikacja w Wawie była jak w sofii. Może dajmy hasło Warszawa drugim opolem - pewnie jakieś super wzorce można przelać, np. festiwal piosenki! a co!!!
  Moim zdaniem prl+ i ośmieszanie się. Pewnie zaraz usłyszymy, że w sondażu większość mieszkańców Hajnówki, Jarosława i opola popiera Patryka i ma gigantyczna przewagę nad konkurencją...  Z tym Opolem to bym nie był taki pewny. Ponoć go tam nie za bardzo lubią dlatego startuje tutaj.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 11:52 ~Marek

  Proponuję popatrzeć na plakaty promujące HGW na koszt miasta. Nie przypominam sobie takiej akcji pożegnalnej za poprzednich kadencji.

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 10:12 ~Konrad

  Breshnief~Breshnief

  KOMUNO WRÓĆ...ale nie tak szybko!!


  komuna nie musi wracać. Ona jest wśród nas cały czas! nigdzie nie odchodziła! tylko ewoluowała w pseudo demokrację!

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 10:09 ~Konrad

  "Patryk Jaki, choć jest wiceministrem sprawiedliwości, pojawił się w środę na rozpoczęciu budowy nowego odcinka autostrady, u boku wiceministra infrastruktury. Nie w Warszawie, ale przy oddalonym o około 30 kilometrów węźle"
  No i braaaaawo panie Jaki!, tak trzymać!, ciągnij pan tak do końca tego odcinka trasy!, pokaż pan na co pana stać i jakie tempo powinna mieć ta robota! Naaaareszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu i przy właściwym sprzęcie!!! braaawo! braaawo! braaawo!!ciągnij pan do oporu! po horyzont!

 • idę na wybory

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 09:27 ~idę na wybory

  minister sprawiedliwości z opola buduje autostradę w Koniku... normalnie pędzę i głosuję na niego. Ostatnio jako kluczową rzecz dla warszawy wskazywał budowę drogi wodnej z warszawy na mazury. Istotnym dla niego tez jest budowanie lotniska w Radomiu dla Warszawy. Wazne aby komunikacja w Wawie była jak w sofii. Może dajmy hasło Warszawa drugim opolem - pewnie jakieś super wzorce można przelać, np. festiwal piosenki! a co!!!
  Moim zdaniem prl+ i ośmieszanie się. Pewnie zaraz usłyszymy, że w sondażu większość mieszkańców Hajnówki, Jarosława i opola popiera Patryka i ma gigantyczna przewagę nad konkurencją...

 • berecik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 09:03 ~berecik

  A gdzie purpurowa mafia? Dlaczego nie zaproszono jakiegoś czerwonego nochala np. Flaszki?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »