Informacje

12.06.2018 20:32 wybory 2018

Jaki: mam swoje poglądy, ani złotówki nie wydam na sprawy ideologiczne

SERWISY:


- Mój konkurent powtarza, że chce udzielać ślubu homoseksualistom i walczyć o Parady Równości - powiedział na wtorkowej konferencji Patryk Jaki deklarując, że jeśli zostanie prezydentem, "ani złotówki nie wyda na sprawy ideologiczne". Wszystko po tym, jak Rafał Trzaskowski zadeklarował wyższe dofinansowanie zabiegów in vitro.


Wtorkowy briefing kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta został zorganizowany pod hasłem "Warszawa ideologiczna kontra Warszawa pragmatyczna". Tę pierwszą - według Jakiego - gwarantuje mieszkańcom Rafał Trzaskowski. Drugą - właśnie Jaki.

Przekaz wzmacniać miała stworzona na potrzeby konferencji grafika. "Ideologiczna" stolica kandydata PO została przedstawiona za pomocą biało-czarnych obrazków z sobotniej Parady Równości. Z kolei po "pragmatycznej" stronie Jakiego pokazano kolorową panoramę stolicy z mostem Świętokrzyskim, Starówkę, zieleń oraz kandydata jadącego rowerem.

"PO chce Warszawy ideologicznej"

- Mój konkurent najwyżej na swojej agendzie postawił problemy ideologiczne. Regularnie mówi o tym, że chce udzielać ślubu homoseksualistom, że chce walczyć o to, by odbywały się Parady Równości. Mówi też o tym, że trzeba będzie dodatkowo finansować jakąś edukację seksualną - wyliczał polityk prawicy

- PO chce Warszawy ideologicznej. Ja za to chcę zaproponować warszawiakom stolicę pragmatyczną - dodał, po czym zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy "nie wyda ani jednej złotówki na sprawy ideologiczne". Zaś środki będzie przeznaczał na "poprawę komunikacji, zieleń i drogi rowerowe".

- Jestem przekonany, że z metra korzystają osoby hetero- i homoseksualne. W wyniku reprywatyzacji poszkodowane były zarówno osoby prawicowe, jak i lewicowe. A żłobki i przedszkola również nie mają barwy ideologicznej - podkreślał.

"Mam swoje poglądy"

Dalej Jaki przyznał wprost, że "ma swoje poglądy, które są znane od lat". Dodał też, że jeśli ktoś zapoznał się z ustawą o samorządzie terytorialnym, ten wie, że nie jest on od "rozwiązywania problemów ideologicznych". - Jeśli ktoś ciągle mówi o ideologii to znaczy, że nie ma pomysłu na Warszawę i to są sprawy dla niego najważniejsze - skwitował w kontekście swojego głównego konkurenta.

Do deklaracji złożonych podczas konferencji na Twitterze odniósł się m.in. radny miasta Piotr Guział. "In vitro, dostęp do antykoncepcji i badań prenatalnych, czy związki partnerskie to standard cywilizacyjny, a nie ideologia" - stwierdził.

 Pytanie o finansowanie in vitro rzeczywiście staje się zasadne. Jeszcze w kwietniu w "Faktach po Faktach" w TVN24 kandydat prawicy pytany o tę kwestię powiedział, że popiera tę metodę, choć zaznaczył, że "jest pytanie, ile środków powinno być przeznaczonych na ten cel z budżetu".

 


Trzaskowski deklaruje większe wsparcie dla in vitro

Jasną deklarację co do refundacji zabiegów in vitro przedstawił z kolei Rafał Trzaskowski. Na poniedziałkowej konferencji zorganizowanej wspólnie z warszawskimi radnymi Platformy Obywatelskiej oraz posłem Marcinem Kierwińskim oświadczył, że jeśli wygra wybory to rozbuduje system finansowania tej metody z miejskich środków.

Obecny program refundacji in vitro w stolicy obowiązuje do 2019 roku (Rada Warszawy wprowadziła go w 2017 roku). Przeznaczony jest dla warszawianek w wieku 25-40 lat i dla par zamieszkujących w stolicy powyżej dwóch lat. Dofinansowanie obejmuje trzy próby zapłodnienia in vitro i wynosi do 80 proc. kosztów, nie więcej jednak niż pięć tysięcy złotych.

Przewodnicząca rady miasta Ewa Malinowska-Grupińska (PO) oceniła, że program ten przynosi "fantastyczne skutki". - W tej chwili mamy już ponad 200 ciąż - to jest chyba news dnia: po roku, ponad 200 ciąż - podkreśliła.

- To jest kwestia rozwiązywania najbardziej istotnych problemów warszawiaków. My jesteśmy od tego, żeby te problemy rozwiązywać. To nie ma nic wspólnego z ideologią, tu chodzi o to, żeby się pochylić nad potrzebami warszawiaków, a ten problem jest omawiany na wielu spotkaniach - wskazywał z kolei Trzaskowski.

>> Zobacz relację z ostatniej Parady Równości <<

kw/PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 16:08 ~Zawiedziony

  Warszawa pragmatyczna według Jakiego to Warszawa pomnikowa, z właściwymi nazwami ulic, katolicka i prawicowa. Edukacja seksualna nie będzie potrzebna,a mniejszości będą bez żadnych praw. No i oczywiście na Srebrnej będzie można wybudować najwyższy budynek świata.

 • Wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 13:17 ~Wawiak

  oby~oby

  Mam nadzieję, że nie wyda złotówki bo nie zostanie prezydentem Warszawy!


  Muszę Cię zmartwić, on już wydał grube miliony z budżetu Warszawy na pensje członków swojej komisji reprywatyzacyjnej.

 • pytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 13:14 ~pytam

  młody 18~młody 18

  Autobusy i Tramwaje głosują na Pana ! Niech Pan zostanie Prezydentem i popędzi na 4 wiatry Zarządy tych Spółek. Mamy już dość terroru jaki nam fundują codziennie. Potrzeba tam innych ludzi , mądrzejszych , bardziej przychylnych pracownikom , a nie zakochanych w swojej władzy snobów.


  Czemu moderatorzy nie blokują botów?

 • marianna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 11:20 ~marianna

  Jaki to błazen:
  Warszawa PO, albo Patryka Jakiego-kim ty jesteś chłopie?
  nic sobą nie reprezentujesz.
  WAninie jeździsz z kierowcą, jak półgłowek, szafujesz chorobą dziecka, dla wygranej...
  Zaprzeczasz sam sobie, nienawidzisz rowerzystów, bo jeżdżą obok ciebie, gejów, bo żyją obok ciebie- wszyscy ci zabieramy przestrzeń amebo

 • młody 18

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 10:36 ~młody 18

  Autobusy i Tramwaje głosują na Pana ! Niech Pan zostanie Prezydentem i popędzi na 4 wiatry Zarządy tych Spółek. Mamy już dość terroru jaki nam fundują codziennie. Potrzeba tam innych ludzi , mądrzejszych , bardziej przychylnych pracownikom , a nie zakochanych w swojej władzy snobów.

 • oby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 10:11 ~oby

  Mam nadzieję, że nie wyda złotówki bo nie zostanie prezydentem Warszawy!

 • zdrowie dla bogaczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 09:55 ~zdrowie…

  Puchalski Bis~Puchalski Bis

  No chyba, że trzeba będzie promować niemieckie rowerki veturilo.
  Wtedy stanie na wysokości, zadania. I wywali samochody by zrobić miejsce dla hojnego rowerkowego lobby.


  No i swoim 10-letnim autkiem z niemieckiego szrotu tez już nie wyjedziesz na ulice Warszawy !
  Znowu jesteś biedny jak w PRL-u !!!

 • Puchalski Bis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 08:42 ~Puchalski Bis

  No chyba, że trzeba będzie promować niemieckie rowerki veturilo.
  Wtedy stanie na wysokości, zadania. I wywali samochody by zrobić miejsce dla hojnego rowerkowego lobby.

 • Zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 08:24 ~Zawiedziony

  Jaki ma tylko jedno zadanie - wygrać w Warszawie za wszelką cenę, wszelkimi sposobami, może obiecać wszystkim wszystko, bo przecież i tak nikt nie rozlicza polityków z kłamstw wyborczych. A na koniec zamelduje wykonanie zadania jak inne kukiełki.

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 06:25 ~kolo

  Zapomniał powiedzieć że nie wyda "swojej złotówki" bo będzie wydawał nasze złotówki.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »