Informacje

02.05.2018 14:31 aktywni, choć nie robią kampanii

Jaki grillował, Trzaskowski
nie chciał być gorszy

SERWISY:


Gdy się jest oficjalnym kandydatem na prezydenta stolicy robiącym nieoficjalną kampanię, trzeba się mocno nabiegać. I dosłownie i w przenośni. Z rozdawania flag biegiem na bieg, z biegu w podskokach na grilla. Bo jeśli rywal - w swej nieoficjalnej kampanii - robi i jedno i drugie, nie można przecież zostać w tyle.

Rozdawanie flag jako flagowa aktywność kandydatów to w Dniu Flagi rzecz oczywista. Patryk Jaki robił to przed południem na placu Wileńskim. Rafał Trzaskowski tuż po południu przed kolumną Zygmunta. Wspierała go Nowoczesna, która w trakcie akcji zrobiła sobie - jak deklarują politycy - tradycyjne zdjęcie w podskoku.

Pierwotnie na Dzień Flagi kandydat Platformy Obywatelskiej planował flagowe rozdawnictwo o 15.30 przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej Trzaskowski miał w czasie konferencji prasowej skomentować projekt nowego wieloletniego budżetu Unii Europejskiej. Na te dwa wydarzenia jego współpracownicy zaproszenia wysłali w poniedziałek 30 kwietnia. We wtorek okazało się jednak, że program Trzaskowskiego jest nieco bardziej rozbudowany. W agendzie było też rozdawanie flag na placu Zamkowym i popołudniowe grillowanie w Parku Bródnowskim.

Jaki związek ma to z planem dnia ogłoszonym przez Patryka Jakiego, nie wiadomo. A kandydat Zjednoczonej Prawicy - również w poniedziałek - ogłosił, że 2 maja będzie przed południem rozdawać flagi, w samo południe grillować na Poniatówce, później odwiedzi uczestników biegu flagi na Żoliborzu i obejrzy mecz o Puchar Polski, w którym Legia zagra z Arką Gdynia. Przywiązanie do stołecznego klubu piłkarskiego przy pomocy szalika Jaki demonstrował we wtorek.

Wolność, otwartość oraz komisja

W czasie środowych spotkań Jaki deklarował, że w jego Warszawie będzie miejsce dla wszystkich, którzy szanują literę prawa. Jego zdaniem otwartość i wolność powinny być wartościami, które konstytuują stolicę. Zapewnił też, że w Warszawie każdy będzie miał prawo manifestować swoje przekonania, jeśli nie łamie prawa. Zapowiedział również, że zamierza nadal sprawować funkcję przewodniczącego komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Rozdając flagi na placu Wileńskim Jaki deklarował, że flaga Polski powinna łączyć mieszkańców Warszawy, bez względu na to, gdzie się urodzili. - Czy urodzili się w samej Warszawie, czy urodzili się poza tym miastem, ale od wielu lat tutaj mieszkają. Biało-czerwona flaga powinna nas wszystkich łączyć - stwierdzał Patryk Jaki.

Pytany, czy jako prezydent Warszawy zezwoliłby na organizację marszów środowisk narodowych w stolicy, powiedział, że wszyscy mogą manifestować, jeśli działają zgodnie z prawem.

- Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy to jedną z najważniejszych zasad, jaką będzie wyznawał samorząd - będzie wolność. Wszyscy będą mieli prawo manifestować, bez względu na to, czy to będzie organizacja skrajnie lewicowa, czy skrajnie prawicowa. W Warszawie jest miejsce dla wszystkich. Natomiast jeśli, ktoś będzie łamał prawo, to nie będę tego tolerował - zapowiedział Jaki.

Jaki zapowiedział, że zamierza dalej sprawować funkcję przewodniczącego komisji weryfikacyjnej. - Jeżeli zrezygnowałbym z tej funkcji, to dwie grupy byłyby szczęśliwe: Platforma Obywatelska i mafia reprywatyzacyjna. Tam strzelałyby szampany. Tak jak było wcześniej, mieli eldorado - ocenił.

Jego zdaniem, wszystkie funkcje państwowe to instrumenty i narzędzia, służące do pomagania ludziom. - W związku z powyższym, tak długo jak ten instrument i narzędzie będą służyły ludziom, tak długo będę chciał to robić - oświadczył.

Rozmowy i poznawanie problemów

Na placu Zamkowym, podczas akcji rozdawania flag mieszkańcom Warszawy, Rafał Trzaskowski deklarował, że rozmawia z nimi od wielu miesięcy i - choć nie jest to kampania wyborcza - odbył około 80 spotkań. - To jest ważne, żeby te propozycje programowe wynikały z rozmów z mieszkańcami naszego miasta - powiedział Trzaskowski. Dodał, że Patryk Jaki zaczął te działania później, ale wykazuje hiperaktywność. - Dobrze, niech rozmawia z warszawiakami. Może pozna ich problemy - stwierdził.

Kandydat PO nie skrytykował grillowej aktywności Jakiego. - Na moje spotkania przychodzą tłumy bez kiełbaski, ketchupu i musztardy, ale dzisiaj jest taki dzień trochę wakacyjny, dlatego tego typu spotkania też są pewną formą zapraszania warszawiaków do rozmowy - skomentował Trzaskowski.

mś/PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2018 12:10 ~tomek


  W 80~W 80

  Zarówno Trzaskowskiemu jak i każdemu z PO
  nie wierzę za złamany grosz. To ta sama paka złodziei i oszustów. Grabili Stolicę przez wiele lat i będą robić to samo nadal, gdyby pozostali przy władzy. To bezczelna banda.
  nikk~nikk


  jak masz wiedzę na temat jakiejś grabieży, to złóż zawiadomienie do prokuratury, albo przestań bezmyślnie klepać pisowskie hasła


  powiedział co wiedział i zniknął za rogiem. ty wiesz tyle co ci tvn i gw przekaże. idz i głosuj na peło

 • mistrzgrila

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2018 11:52 ~mistrzgrila

  Jaki opolanin to kiełbasa pewnie śląska.

 • najedzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 21:12 ~najedzony

  Jaki rozdaje kiełubase wyborczą !

 • john

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 21:09 ~john

  A czy szanowny Pan Jaki, posiada książkę fito sanitarną ? Oj, ze znajomością prawa u Pana wiceministra to najlepiej chyba nie jest.

 • rewertons

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 20:46 ~rewertons

  I znowu pan Jaki zmasakrował Trzaskowskiego !!
  I tak będzie często do samych wyborów !

 • Polka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 20:39 ~Polka

  Polka~Polka

  Szkoda, że nie drukujecie wszystkich komentarzy tylko wybrane ....

  Super tylko poprzedniego nadal brak...

 • Ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 20:22 ~Ola

  Jaki zmienia punkt widzenia w zależności od tego co mu aktualnie pasuje. Nagle stał się taki liberalny, postępowy, rozwojowy i popiera in vitro. PiS-owska zasłona dymna żeby otumanić, oszukać i wygrać, a potem robić co będzie chciał, a potem "Adrian" i "szydło" z worka. Zapytajcie jego ziomków w Opolu jak ich załatwił - tam już się na nim swoi poznali. Jak będzie tak super pracował jak nad ustawą od IPN to marnie widzę los Warszawy i Warszawiaków...

 • Petru

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 19:40 ~Petru

  Czyżby Rafał Trzaskowski postanowił pójść w ślady Komorowskiego ? Ortograficzne wpadki kandydata PO na prezydenta Warszawy zdarzają się coraz częściej. I pomyśleć, że doktor nauk humanistycznych musi aż tak zmagać się z językiem polskim.

 • Minister

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 18:44 ~Minister

  Trzaskowski wybrał jedną z najdroższych restauracji w Warszawie i udziela skromnego wywiadu...

 • hjhkl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 17:59 ~hjhkl

  Co może dac zrujnowanej Warszawie bez zabytków i tożsamości, otoczona Moskiewskimi blokowiskami taki wychowanek epoki PRL ? Zasadzenie drzew na działkach wartych miliony zamiast biurowców które placą podatki, a potem płacz ze na nic nie ma pieniędzy

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »