Informacje

25.06.2017 10:38 oferta dla dzieci i młodzieży

Jak spędzić wakacje w Warszawie?
Rusza akcja "Lato w mieście"

SERWISY:

We wtorek, piknikiem w parku Agrykola oficjalnie zostanie zainaugurowana tegoroczna edycja akcji "Lato w mieście". Dzięki niej dzieci, które pozostają w wakacje w Warszawie będą mogły bezpłatnie brać udział w zajęciach sportowych, edukacyjnych i kulturalnych.

Wtorkowy piknik odbywać się będzie pod hasłem "Bądź bezpieczny latem w mieście". W parku, w godzinach 10-14 na najmłodszych czekać będzie wystawa specjalistycznego sprzętu służb mundurowych, jak również gry i zabawy rekreacyjno-sportowe.

Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje m.in. dwa motocykle, radiowozy oraz quada. Przygotowana zostanie również prezentacja działania laboratorium kryminalistycznego, w tym możliwość pobrania odcisków palców. Funkcjonariuszom towarzyszyć będą m.in. Sierżant Borsuk - maskotka Komendy Stołecznej Policji.

Specjalne atrakcje przygotowały też m.in. straż miejska, straż pożarna, wodne ochotnicze pogotowie ratunkowe, żandarmeria wojskowa i straż graniczna.

132 placówki

W ramach akcji "Lato w mieście" w te wakacje (od 26 czerwca do 31 sierpnia) na warszawskie dzieci czekać będą 132 wakacyjne placówki edukacyjne (WPE). Przewidziano tam miejsca dla ponad 17 tysięcy najmłodszych.

Podobnie, jak w latach minionych WPE działać będą przez pięć roboczych dni tygodnia. W zależności od placówki dzieci będą mogły być tam przyprowadzane między godz. 7.00 a 8.00, a odbierane najpóźniej o godz. 16 lub 17. Znaczna większość wakacyjnych placówek edukacyjnych zorganizowana została w budynkach szkół podstawowych.

Niezmienna pozostała również opłata - 7 zł, która pobierana jest za wyżywienie. Każde dziecko przebywające w WPE codziennie otrzyma dwa posiłki, w tym jeden ciepły. Uczniowie, którzy korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady mogą zostać zwolnieni z opłat również w wakacyjnych palcówkach edukacyjnych. Wystarczy przedłożyć odpowiednie zaświadczenie z macierzystej szkoły.

W WPE dzieci mogą liczyć na zróżnicowane atrakcje. Oprócz zajęć stacjonarnych - rekreacyjnych, edukacyjnych, plastycznych czy muzycznych, organizowane będą również aktywności poza placówkami, w tym wyjścia do kin i teatrów, na baseny czy do muzeów.

Oferta dla starszych dzieci

Ofertę przygotowano również z myślą o dzieciach i młodzieży niepełnosprawnej. W dziewięciu szkołach specjalistycznych, przygotowano miejsca dla blisko 300 uczniów.

Z myślą o dzieciach starszych przygotowano bogatą ofertę zajęć i warsztatów. W tym roku, w szkołach, młodzieżowych domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, ogrodach jordanowskich, bibliotekach czy domach kultury przygotowano ponad 800 propozycji. Oferta ta przeznaczona jest zarówno dla grup zorganizowanych, jak i uczestników indywidualnych.

W tym roku do dyspozycji uczniów, w czasie "Lata w mieście", będzie też ponad 60 obiektów sportowych. Dzieci i młodzież korzystać będą mogły zarówno z dzielnicowych jak i ogólnomiejskich boisk, hal sportowych czy basenów, w tym trzech odkrytych.

Każdy z dzielnicowych ośrodków sportu przygotował ofertę zajęć. W ośrodkach sportu i rekreacji czekać będą nauczyciele wychowania fizycznego oraz trenerzy, którzy będą nadzorować ćwiczenia oraz prowadzone aktywności. Nie zabraknie również zawodów, turniejów oraz konkursów i gier o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Do akcji włączy się również Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. W czasie wakacji do dyspozycji młodzieży będzie 10 obiektów. Oprócz dobrze znanych atrakcji, jak Całoroczny Stok Narciarski "Szczęśliwice" czy skatepark "Jutrzenka", pojawi się również nowość – Strefa Rekreacyjna Dzielnicy Wisła.

Na plaży Poniatówce, obok PGE Narodowego i mostu Poniatowskiego, do dyspozycji mieszkańców (nie tylko tych najmłodszych) oddane zostały boiska do plażowych odmian piłki siatkowej oraz nożnej, a także różnorodne urządzenia do ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała. Zajęcia w strefie odbywać się będą w godzinach 9.30-13.30 od poniedziałku do piątku. Udział w zajęciach dla grup zorganizowanych będzie możliwym po uprzednim zgłoszeniu.

Konieczna rezerwacja

Swoją propozycję dla najmłodszych ma również Park Kultury w Powsinie. Czekać tam będą kręgielnia, boiska do gier zespołowych (siatkówka, koszykówka, piłka nożna), a także mini golf oraz ścianka wspinaczkowa. Dodatkowo uczestnicy programu "Lato w mieście", uczęszczający do wakacyjnych placówek edukacyjnych będą mogli korzystać z odkrytego basenu letniego.

W większości obiektów sportowych obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc dla grup. W przypadku uczestników indywidualnych warto przed udaniem się do placówki zadzwonić i sprawdzić dostępność obiektu w wybranym terminie.

Od września dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej:

kw/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gabi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2018 01:57 ~gabi

  A ktoś coś może podpowiedziec na jakies półkolonie 2018? Jest coś ciekawego co mozna juz zaklepać żeby nie brakło miejsc?

 • Iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 13:50 ~Iza

  Całkiem ciekawe. Właśnie szukam czegoś dla mojego syna. Starsza córka będzie na tych samych półkoloniach co rok temu. Bardzo jej się, tam podobało bo były tam warsztaty kreatywne modrasova. Robili na nich fajne osikowe kwiatki. Moja córka zrobiła sobie takie śliczne drewniane kwiatki.

 • Marlena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2017 15:11 ~Marlena

  Bardzo ciekawa oferte dla dzieciakow ma sporteum. Zapisałam swoje dzieciaki na polkolonie- syn wybral temat polkoloni 'surivival', a corka 'sport & fun'. Nie chcialam by cale dwa miesiace spedzili w domu wiec mysle, ze takie polkolonie to swietny pomysl :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »