Informacje

01.06.2012 11:56 Tak dojdziesz do muzeum, kina, czy na basen

Jak się poruszać
wokół strefy kibica?

SERWISY:

Budowa strefy kibica spowodowała, że z pieszego ruchu wokół Pałacu Kultury wyłączono wiele chodników. By dostać się do teatrów, kina, muzeum, czy na basen w PKIN-ie musimy pokonać prawdziwy labirynt. Pokazujemy, jak zrobić to najszybciej.

- Zdarzają się osoby błądzące, ale dajemy radę. Ludzie rozumieją, jaka jest sytuacja – opowiada Sebastian Popławski ze służby informacyjno–porządkowej, która stara się informować warszawiaków, jak poruszać się wokół Pałacu Kultury.

A nie jest to proste. Budowa strefy wprowadziła tu spore zamieszanie. Mieszkańcy miasta i turyści błądzą między banerami reklamującymi Euro 2012.

KTÓREDY DO MUZEUM TECHNIKI I KINOTEKI?

Wejść do Pałacu Kultury można tylko od strony Dworca Centralnego. Dlatego, każdy, kto chce ze stacji metra centrum dostać się np. do Kinoteki albo Muzeum Techniki najpierw musi dojść do ul. Emilii Plater. Droga jest prosta, ale dość długa - Orientuję się, gdzie co jest, więc bez problemu się tu poruszam – mówi pani Joanna idąca właśnie do Kinoteki.

Trzeba jednak pamiętać, że wychodząc z kina można iść tylko w stronę ul. Emilii Plater. By dostać się do Marszałkowskiej trzeba znów przespacerować się w stronę Dworca Centralnego i wzdłuż al. Jerozolimskich.

KTÓRĘDY DO TEATRU DRAMATYCZNEGO I TEATRU STUDIO?

Trudniejsze zadanie będą mieli do rozwiązania Ci, którzy wybierają się do Teatru Dramatycznego lub Studio. Dojście do teatrów od strony Marszałkowskiej jest zablokowane. Od metra centrum trzeba, więc przespacerować się do Emilii Plater, a później wejść do Pałacu Kultury bramą obok Sali Kongresowej.

Dalej przez jedno podwórko, na drugie - zadaszone. Z niego drzwiami przy pochylini dostaniemy się do głównej części PKiN, w pobliżu szatni. Głównym wejściem do pałacu wydostaniemy się na plac, z którego można wejść do teatrów, Kulturalnej czy Bratniej Szatni.

- W czasie Euro nie będzie tego przejścia. Wtedy do teatrów będzie można wejść przez strefę kibica, która teraz jest w budowie, a wejście główne do Pałacu będzie zamknięte – tłumaczy Marta Brzegowa, rzeczniczka ds EURO 2012.

KTÓRĘDY DO PAŁACU MŁODZIEŻY i TEATRU LALKA?

Do Pałacu Młodzieży również nie dostaniemy się od strony Marszałkowskiej. Jedyna droga na basen i do Teatru Lalka prowadzi od Emilii Plater. Aby wydostać się z tej części Pałacu Kultury trzeba najpierw przespacerować się do al. Jerozolimskich lub ul. Świętokrzyskiej, gdzie napotkamy dodatkowe utrudnienia spowodowane budową II linii metra.

band/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »