Informacje

25.03.2013 17:39 "trzeba przesunąć węzeł"

Jak połączyć S7 z trasą mostu? SISKOM ma propozycję

SERWISY:

Eksperci ze stowarzyszenia SISKOM wzięli pod lupę planowane połączenie S7 z trasą mostu Północnego. Ostro torpedują budowę węzła  komunikacyjnego przy projektowanej ul. Janickiego. - Takie rozwiązanie jest niebezpieczne i szkodliwe dla Bielan - uważa Jan Jakiel, prezes SiSKOM i proponuje: - Zbudujmy węzeł na zachód od Wólczyńskiej.

"Powiązanie trasy S7 i Trasy Mostu Północnego jest jednym z istotnych elementów Obwodnicy Warszawy, dlatego rozwiązanie zastosowane w tym miejscu będzie miało kluczowe znaczenie dla przyszłości ruchu drogowego w Warszawie i okolicach" – przekonują członkowie Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji, które zajmuje się m.in. inwestycjami drogowymi.

"Niebezpieczne i szkodliwe"

Do planowania już się przymierzano. Powstał pomysł, by trasy krzyżowały się na  Bielanach przez węzeł Janickiego, czyli na zachód od skrzyżowania Wólczyńskiej z Arkuszową. Takie rozwiązanie proponowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach decyzji środowiskowej dla budowy S7, ale ta została uchylona przez sąd.

- Pomimo tego, warszawski samorząd planuje już zmiany w studium zagospodarowania przestrzennego na podstawie uchylonej decyzji środowiskowej. Chce połączyć planowaną trasę S7 z trasą mostu właśnie przez węzeł Janickiego, poprzez nienaturalne wygięcie trasy mostu na północny zachód - mówi Jan Jakiel, szef SISKOM-u. - Takie rozwiązanie jest niebezpieczne i szkodliwe dla Bielan, bo kierowcy skracaliby sobie przejazd od strony mostu na przykład ul. Conrada w kierunku Powstańców Śląskich - dodaje.

Węzeł Chomiczówka

Co SISKOM proponuje w zamian? Przede wszystkim rezygnację z węzła Janickiego. Skrzyżowanie obu tras znalazłoby się nieco dalej na południe – na przedłużeniu trasy mostu, na zachód od ul. Wólczyńskiej. Przez tzw. węzeł Chomiczówka. - Analiza wykazała, że wspólny węzeł trasy wylotowej na Gdańsk oraz przyszłego przedłużenia Trasy Mostu Północnego pozwoli poprawić komfort mieszkańców, dzięki zmniejszeniu ruchu spoza dzielnicy na lokalnych ulicach Bielan – argumentuje Jakiel. -  Zaproponowana lokalizacja węzłów trasy S7 – z Trasą Mostu Północnego, z ulicami Czcionki i Wóycickiego oraz z ulicą Brukową w Łomiankach, kieruje ruch ponadlokalny na drogi szybkiego ruchu, pozostawiając na ulicach Bielan i Łomianek tylko ruch lokalny – dodaje.

Przekonuje też, że skrzyżowanie tras na węźle Chomiczówka może spowodować zmniejszenie ruchu na Wólczyńskiej, Conrada, Broniewskiego i Reymonta.

Za 3 miliardy?

SISKOM chce przekonać do swojego wariantu Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która przygotowuje się do złożenia kolejnego wniosku o decyzję środowiskową dla budowy trasy S7. Jak słyszymy w GDDKiA, tworzone są na razie warianty jej przebiegu. - W czwartym kwartale tego roku planowane jest złożenie kolejnego wniosku o decyzję środowiskową - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKIA. - Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania w kolejnej perspektywie unijnej 2014-20 - dodaje.

Szacowany koszt inwestycji na odcinku Czosnów - Bemowo to 3 miliardy złotych.

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2014 10:28 ~obywatel

  omc_designer~omc_designer

  Ludzie węzeł na przedłużeniu Nocznickiego to hałas dla ludzi mieszkających przy ul. Bogusławskiego (te wysokie bloki), bo hałas powstaje w miejscach hamowania i przyspieszania a nie w miejscach jazdy ze stałą prędkoscią (na trasie) ... a tam sa wysokie 11 pietrowe punktowce - jak je zabezpieczyć przed hałasem... niech powie skoro taki specjalista...


  Ta trasa była palnowana w tym miejscu od lat. Kilkudziesięciu. Ludzie, którzy tam kupowali mieszkania doskonale o tym wiedzieli. A jeżeli nie wiedzieli to z własnej winy. Ciężko, żeby za głupotę grupki ludzi płaciło całe społeczeństwo.

 • Nickgenerator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2013 13:35 ~Nickgenerator

  omc_designer~omc_designer

  a ten Pan Jakiel z SISCOM to posiada uprawnienia do projektowania?
  a jakie drogi zaprojektował?

  Posiada. S17.

 • omc_designer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 21:13 ~omc_designer

  a ten Pan Jakiel z SISCOM to posiada uprawnienia do projektowania?
  a jakie drogi zaprojektował?
  Ludzie węzeł na przedłużeniu Nocznickiego to hałas dla ludzi mieszkających przy ul. Bogusławskiego (te wysokie bloki), bo hałas powstaje w miejscach hamowania i przyspieszania a nie w miejscach jazdy ze stałą prędkoscią (na trasie) ... a tam sa wysokie 11 pietrowe punktowce - jak je zabezpieczyć przed hałasem... niech powie skoro taki specjalista...

 • łosiowe błota_błotniste

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 21:01 ~łosiowe…


  mmm~mmm

  Droga S7 powinna omijać Warszawę w odległości 10-20km !
  roro~roro


  W odległości 10-20 km jest Kampinoski Park Narodowy.
  Poza tym tu chodzi o nową trasę wylotową z Warszawy w kierunku Gdańska. Trudno budować trasę wylotową z Warszawy 20 km od niej. Prawda?  Gosciu, wiesz doskonale o czym jest mowa: o trasie s7 przez las bemowski. Ale nie, bo oto wybrano wariant przez środek osiedla i najdroższy bo w tunelu. Dalej szkoda słów..

 • RealistaNieŚciemniacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 15:42 ~RealistaNi…

  Z godnie z przepisami to 3h nierealne. To jest 575 km.
  Tak naprawdę to 5h do Berlina i 0,5-1h przez Warszawę

 • mieszkaniec Chomiczówki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2013 22:43 ~mieszkanie…

  Propozycja SISKOM to ISTNY NONSENS !!! Widocznie nie zależy im na mieszkańcach Chomiczówki, gdyż chcą aby węzeł komunikacyjny Janickiego, który ma powstać na poprzemysłowych terenach dzisiejszej Huty, który generuje bardzo duże zanieczyszczenie powietrza i ogromny hałas został wybudowany tuż pod blokami mieszkalnymi przy ul. Bogusławskiego !!!!.
  Argument SISKOM, że kierowcy będą sobie skracać przejazd zjeżdżając z trasy szybkiego ruchu, aby jechać pomału ulicami Chomiczówki to jakiś absurd !!!!

 • Księżycowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2013 07:33 ~Księżycowy

  Miśki to właśnie jest polska przypadłość -
  kłótnie,to właśnie spowodowało,że jesteśmy guwnojadami Europy ,rusek nas dmucha na gazie,niemiec od tyłu a my co?
  Nadal się kłócimy....dupki
  Do Berlina można dojechać z Wawy w 3 godz.
  a przez Warszawę jedzie się dwie ...
  Jeśli chodzi o sprawę pochodzenia to jeszcze niedawno wszyscy mieliśmy pochodzenie robotniczo-chłopskie a przynajmniej próbowano to udowadniać.
  WSZYSCY pochodzimy ze wsi,bo nasi przodkowie Polanie chodowali bydło i trzeba się z tym pogodzić.Poza tym nie uważam,żeby było w tym coś uwłaczającego,najbardziej chamska jest tzw
  WARSZAWKA

 • sąsiadka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2013 09:38 ~sąsiadka

  uważam, że propozycja SISKOMu ma sens. Też mieszkam na Chomiczówce, przy ul. Conrada.
  Już teraz w godzinach wzmożonego ruchu ulica robi się nieprzejezdna. Stoi także Wólczyńska i Sokratesa.

 • Tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2013 06:30 ~Tom

  Kurcze, może Ty masz rację. Jeszcze raz na to popatrzyłem i już nie jestem tak pewny swojej teorii :-)

 • Też z Conrada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2013 20:27 ~Też z Conrada

  "Cały ruch "przejazdowy" pójdzie poza Bielanami a przejeżdżający przez Bielany, dojeżdżający do Centrum z kierunku Płońsk, Łomianek, Tarchomina także omijaliby nasze osiedle."

  Nie w przypadku jak proponuje siskom,który chce węzeł umieścić niedaleko Conrada- będziesz to miał wszystko pod nosem .
  Gdyby był węzeł Janickiego to poza teren chomiczowki wjeżdżano i wyjeżdżano z trasy mostu połnocnego w s-7 i odwrotnie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »