Informacje

04.11.2011 16:24 już ponad 10 miesięcy utrudnień

Jak nie pogoda, to procedury.
Nowy most wciąż zamknięty

SERWISY:

 

Opóźniony most w Konstancinie-Jeziornie jest od ponad miesiąca gotowy, ale wciąż nie można z niego korzystać. Mieszkańcy jeżdżą uciążliwym objazdem i pytają: dlaczego? Urzędnicy tłumaczą: to przez pogodę i procedury.

Ten remont jest wyjątkowo uciążliwy dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny. - Ogromne utrudnienia i to od wielu, wielu miesięcy. Centralna część miasta jest unieruchomiona - mówią. Wszystko przez przedłużającą się modernizację mostu na rzece Jeziorce.

- Obiacali, że zrobią most w pół roku. A to już trwa 10 miesięcy - wytykają ludzie. Pytają też dlaczego most, choć gotowy, nadal jest zamknięty. - Przecież tam już nic się nie dzieje - zwracają uwagę.

Tymczasem objazd tego miejsca jest długi i zakorkowany. - Nikt tej ulicy nie przygotował. Masę ludzi popsuło sobie samochody, zawieszenia, opony - żalą się kierowcy.

- Tam zginęła kobieta potrącona przez tira - zarzuca jeden z mężczyzn.

"Najszybciej, jak się da"

Drogowcy zamknęli most na rzece Jeziorce pod koniec stycznia. Nowy miał zostać oddany do użytku w czerwcu. Teraz MZDW wyjaśnia: - Prace utrudniał wysoki poziom wód gruntowych w okresie wiosennym, a deszcze w okresie letnim spotęgowały opóźnienia. Nie mogliśmy wykonać prac związanych z utwardzaniem terenu, m.in. palowania, na grząski grunt nie mógł wjechać ciężki sprzęt - przekonuje Monika Burdon, rzeczniczka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Termin został przesunięty na wrzesień. Niestety, gotowa przeprawa wciąż jest niedostępna dla kierowców. Tym razem winne opóźnień mają być procedury.

- Wykonawca zakończył prace na przełomie września i października, ale zanim przekazał nam dokumentację, musiał uzupełnić ją pod względem formalnym, m.in. uzyskać aktulną mapę. Oddanie obiektu mostowego to procedura o wiele bardziej skomplikowana niż oddanie do użytku drogi - tłumaczy Burdon i przekonuje, że dokumenty zostały zebrane i przekazane najszybciej, jak się dało. - Wniosek o pozwolenie na użytkowanie wraz z pełną dokumentacją został złożony 21 października - przekonuje.

Po złożeniu do Inspektora Nadzoru Budowlanego dokumentów wraz z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie, inwestycja MZDW czeka na wyznaczenie kontroli budowalnej. Inspektor musi ją przeprowadzić w ciągu 28 dni.

- Już trwają odbiory techniczne, których zwieńczeniem będzie komisja. Staramy się przyspieszyć proces oddania mostu - zapewnia rzeczniczka MZDW. - Nadzór zaproponował termin 18 listopada, my poprosiliśmy o możliwie jak najwcześniejszy. Udało się. Spodziewamy się, że na początku przyszłego tygodnia otworzymy most dla kierowców - obiecuje.

Cała trasa w 2012 r.

Utrudnienia są pokłosiem przebudowy drogi nr 724 Warszawa - Góra Kalwaria. Termin zakończenia inwestycji to kwiecień 2012 roku.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/su/par//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • OP.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2011 11:33 ~OP.

  Ludzie zawsze narzekają. W Konstancinie wcale nie ma tragedii pod względem korków , bez względu na zamknięty most. A stwierdzenie o "unieruchomieniu" centralnej części miasta jest po prostu nieprawdziwe. Wciąz wielu kierowców z okolic, np. Piaseczna i Góry wybiera tą własnie trasę by ominąć korki.
  Niestety, żeby było lepiej, trzeba się liczyć z utrudnieniami związanymi z remontem. Szkoda,że większość o tym zapomina.
  Co do sygnalizacji świetlnej, mam wrażenie, że osoby narzekające na nią nie widzą realii na polskich drogach, która wygląda tak, że kierowcy nie radzą sobie na rondach. Czy rondo ma światła czy też nie - zawsze powoduje korek, który bynajmniej nie jest winą planów, lecz kierowców - baranów. Uważam za przykre, że w większości własnie tacy mają czas na zostawianie nieprzemyślanych stronniczych uwag na forach.

 • funiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2011 07:23 ~funiek

  skret w Mirkowska to koszmar

 • erdeee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2011 11:11 ~erdeee

  most mostem, ale bajzel z nową sygnalizacją świetlną jest koszmarny! przy starej stacji kolejki na skręcie w lewo w ul. Mirskowską (którą notabene prowadzi objazd mostu!!!), światło zielone świeci się dosłownie 3 sekundy, czerwone natomiast dobrze ponad minutę.

 • Justyna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2011 10:47 ~Justyna

  przy okazji chciałabym pogratulowac "geniuszowi", który zaplanował i zainstalował światła na rondach na trasie Konstancin-Warszawa! "Geniusz" najwyższych lotów

 • rze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 22:12 ~rze

  RZE = LLU i wszystko jasne

 • maggi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 21:48 ~maggi

  Przepraszam, ale jaki most??? Raczej kładka, mostek co najwyżej!!! To coś ma 20 metrów, a remont trwający tam 10 miesięcy to skandal!!!

 • sdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 21:18 ~sdf

  TAKICH RADNYCH SOBIE WYBRALIŚCIE!
  Ale jeszcze nie wszystko stracone. Będziecie ich mogli rozliczyć za 3 lata. :)

 • Leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 14:51 ~Leon

  PROCEDURA to takie obejście (paypass) dla rozumu urzędnika = w simie jakby miał, to i tak procedura _ czyli przypowiastka jak głupi rządzili mądrymi
  Podsumowanie; jeśli zostałeś urzędnikiem to myśleć nie musisz = masz od tego prodcedury - i włos z głowy Ci nie spadnie!

 • Marek z W-wy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 14:45 ~Marek z W-wy

  A jedno pytanie urzędnicy za co biorą pensje a może tak jak długo nie zakończą projektu to nie dostaną pansji?

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 14:44 ~aaa

  RZE (Rzeszów) już cwaniakuje jak tu przejechać

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »