Informacje

09.06.2011 06:34 sprawdź jak dojechać

Jak dotrzeć do Żelaznej Dziewicy?

SERWISY:

Motorhead, Mastodon, Volbeat, Devin Townsend Project, Killing Joke i gwiazda wieczoru - Iron Maiden. Wszystko to już w piątek na lotnisku Bemowo. Miłośnicy ciężkiej muzyki mogą liczyć na sprawną komunikację miejską. ZTM uruchomi dla nich dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe, które będą oznaczone logiem Syrenki.

Zespół Iron Maiden przyjedzie na Sonisphere Festival 2011 w ramach trasy koncertowej The Final Frontier Tour. Do Polski przyleci własnym boeingiem 757 (nazywanym Ed Force One) pilotowanym przez samego wokalistę Bruce'a Dickinsona. A jak dostać się na koncert mają jego fani?

Jak dojechać na koncert?

Już od godziny 10, dla ruchu zamknięta będzie ulica Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. W związku z tym linie 122507 zostaną skierowane na trasy objazdowe:

122 w obu kierunkach od skrzyżowania Wrocławska / Powstańców Śląskich: Powstańców Śląskich – Kochanowskiego i dalej swoją trasą;

507 w kierunku pętli NOWE BEMOWO od skrzyżowania Wrocławska/Powstańców Śląskich: Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

Jak dojechać na koncert?

Od godz. 14.00 dojazd na koncert zapewnią tramwaje:

5 będzie jeździła według specjalnego rozkładu jazdy, na skróconej trasie: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania AK "Kampinos" – Kasprowicza – METRO MŁOCINY.

75 dodatkowa linia zostanie uruchomiona o godzinie 14 i pojedzie trasą METRO MŁOCINY – Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

PARKINGI

Kierowcy będą mogli skorzystać z około 4,3 tysiąca miejsc na parkingach P & R Metro Młociny (1000 miejsc), Metro Marymont (400 miejsc), Połczyńska (500 miejsc) oraz Karolin (1400 miejsc) lub zaparkować na terenie centrum handlowego Tesco przy ul. Górczewskiej (990 miejsc).

Osoby chcące z nich skorzystajać muszą mieć ważny bilet na przejazdy komunikacją miejską.

POWRÓT Z KONCERTU

Około godz. 23.00, po zakończeniu koncertu całkowicie wyłączona z ruchu kołowego oraz tramwajowego zostanie ulica Powstańców Śląskich na odcinku od ul. gen. Maczka do ul. Wrocławskiej.

Tramwaje

Linie tramwajowe, od godz. 23.00 do końca kursowania, pojadą następującymi trasami:

23: CZYNSZOWA – KOŁO

24: GOCŁAWEK – KOŁO

28: RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – METRO MŁOCINY

35: WYŚCIGI –METRO MŁOCINY

Autobusy

Od godziny 23.00 kursować będzie specjalna linia Z-3 na trasie: KOŁO - Księcia Janusza – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – Wrocławska – WROCŁAWSKA (przystanek 04) – Wrocławska – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – KOŁO.

Od godz. 23.30 autobusy oznaczone logiem metra wyjadą na trasę: CONRADA – Conrada – al. Reymonta – Oczapowskiego – Kasprowicza – METRO WAWRZYSZEW.

Uruchomiona zostanie również linia autobusowa "Centrum". Autobusy będą kursowały od godz. 23.30 na trasie: WROCŁAWSKA – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – rondo Dmowskiego – Al. Jerozolimskie – DW.CENTRALNY.

W związku z wyłączeniem z ruchu ul. Powstańców Śląskich linie autobusowe będą jeździły następującymi trasami objazdowymi:

112: w obu kierunkach, od skrzyżowania Powstańców Śląskich / Radiowa: Radiowa – Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Żeromskiego i dalej swoją trasą;

122: w kierunku pętli OS.GÓRCZEWSKA, od skrzyżowania Kochanowskiego / al. Reymonta: Conrada – Wólczyńska – Arkuszowa – Estrady – Radiowa – podjazd na pętlę STARE BEMOWO – Radiowa – Kaliskiego i dalej swoją trasą; w kierunku pętli GWIAŹDZISTA od skrzyżowania Radiowa / Wrocławska: Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Ostroroga – Tatarska – Powązkowska – Krasińskiego i dalej swoją trasą;

167: w obu kierunkach, od skrzyżowania Radiowa / Wrocławska: Radiowa – Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Conrada – CHOMICZÓWKA;

184: w obu kierunkach, od skrzyżowania Radiowa / Powstańców Śląskich: Radiowa – Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Żeromskiego i dalej swoją trasą;

N01: w obu kierunkach, od skrzyżowania Radiowa/Powstańców Śląskich: Radiowa – Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Sokratesa i dalej swoją trasą;

N43: skrócenie trasy do pętli NOWE BEMOWO;

201: od godz. 23.00 kursowanie linii zostanie zawieszone.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2011 00:50 ~Mario

  do Matriazu

  do mnie pisał a nie do ciebie więc się nie czepiaj.

  do wszystkich

  wejście: 200 pln lub więcej,
  piwo: 5 pln,
  kolejka do kibla: 50 metrów,
  zaśpiewac Fear of the Dark z Ironami: bazcenne.
  Było super.
  Pozdrawiam wszystkich.

 • Matriazu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2011 00:28 ~Matriazu

  ~Asphetar I te było wychodzi również z ciebie.. (cibie małą litera polaczku bidaczku)

 • wiedzący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 19:07 ~wiedzący

  Ktoś was w błąd wprowadza ,do "żelaznej dziewicy" to trzeba jechać na Brzeską.

 • Mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 13:31 ~Mario

  @Asphetar

  Dzięki za zrozumienie i "poztywny" wpis. Masz rację, tak właśnie jest jak to opisujesz. Właśnie się zbieram na koncert. Pozdrawiam. Mario

 • Zaolony Bemowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 13:10 ~Zaolony Bemowianin

  Kto posprząta? Odpowiednie służby. Ja sobie jednak nie przypominam po żadnym koncercie scen o jakich piszesz. Ani po Kravitzu, Madonnie, Jacksonie, AC/DC czy Metallice nie było końca świata to i dziś nie będzie.
  Jeśli komuś to przeszkadza to nikt Was w Warszawie nie trzyma. To nie byle wiocha zabita dechami na której jedynym wydarzeniem są urodziny burmistrza czy komendanta straży pożarnej.
  Jak tak źle to po co było wyjeżdżać ze wsi? Pytam, po co?

 • Bemowiak.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 11:01 ~Bemowiak.

  Codziennie wieczorem darcie japy praktykują uroczy dresiarze z Bemowa. Niestety mamy tu sporo pochodzącej z prowincji ludności, której wydaje się że chla piwo pod barakiem Gminnej Spółdzielni. Dziwne, że panu "rockyemu" i zacnemu krytykowi muzycznemu "walle'mu" te pijackie uwertury nie przeszkadzają. Zapraszam obydwu panów na wieczorny spacer w okolicę sklepu spożywczego przy ul. Widawskiej. Posłuchają fajnej (zapewne dla nich swojskiej) muzyki, powąchają zapach moczu, a może i w gębę dostaną od lokalnego, urzędującego 365 dni w roku żula. Czepiacie się malkontenci okazjonalnego koncertu, a nie zauważacie, że na co dzień możecie wdepnąć w gów... pozostawione przez swojskiego dresiarza, czy innego pasożyta.

 • Asphetar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 08:53 ~Asphetar

  @Mario

  I po co się tak trudzisz? Polaczki to ciemne durne i głupie społeczeństwo, dla nich metal to nastolatek w skórze, glanach i długich włosach. Te polskie zakute pały nawet nie pomyślą że metal to też facet w półbutach, marynarce i często w krótko obciętych włosach. Bo gdy się ma 40 czy 50 lat tak się wygląda. Dorosły metal często odprowadza dzieciaki do przedszkola, robi zakupy w sklepie obok tych polskich cymbałów, często prowadzi firmę, albo siedzi wysoko w banku w prezesowskim fotelu. W przeciwieństwie do fanów joł joł, disco, techniaw i innego szajsu metale nie bujają się na magazynach z przerzucaniem kartonów za 1200zł brutto. Ale taka prawda nie dotrze do polaczków, bo nie jest do przełknięcie.

  A szacunku w przeciwieństwie do Ciebie do polaczków (wielkich przeciwników metalu) nie mam. Bydło jest bydło, bydłem pozostanie, a Warszawa to już całkiem wieś, bo większość tu mieszkających pochodzi ze wsi, toteż nie dziwie się że nie posiadają gustu muzycznego.

 • policjant bob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 03:15 ~policjant bob

  nic rocky nie bedziemy holowac, mamy kupe innej roboty. lapiemy pijanych wiesniakow.

 • Mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 03:00 ~Mario

  Kochałem Ironów w 1984, kochałem Ironów w 1999 i kocham do dzisiaj. Mam 40 parę lat, dom, rodzinę, samochody. Dzięki solidnej nauce i ciężkiej pracy dorobiłem się sporego majątku. Przykro mi jest, że ktoś mnie nazywa wyjcem spod śmietnika szczającym przez parkan, bydłem, chołotą i satanistą. Ja szanuję innych ludzi, ich gust, wyznanie itp. i o to samo proszę wszystkich piszących negatywne komentarze. Pohałasujemy sobie trochę i o 23ciej pójdziemy do domu. Mieszkacie w mieście, koło wielkiego miejsca imprezowego i tam się odbywają (i będą odbywac) różne imprezy, koncerty, msze, pikniki. Zroumcie to.
  Ja jutro będę tam,na koncercie, razem z córką.
  Pozdrawiam.
  PS. For those about to Rock we salute!!!

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2011 21:22 ~ja

  @Walle: Darcie mordy jak menel pod blokiem to nie jest muzyka. Ale czysty, dobry wokal (a taki ma Bruce Dickinson) jest już muzyką. Do tego dochodzą instrumenty strunowe i perkusja. To jest muzyka.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »