Informacje

20.03.2012 19:39 utrudnienia w metrze przez 20 dni

Jak dojechać z Bielan, Tarchomina,
Pragi czy Legionowa?

SERWISY:

Od środy spore kłopoty czekają pasażerów metra. W związku z budową przejścia, które ma połączyć pierwszą i drugą linię przez 20 dni pociągi nie będą kursowały między stacjami Ratusz Arsenał i Centrum.

Mieszkańcy Warszawy będą musieli sobie radzić bez stacji Świętokrzyska od najbliższej środy aż do 9 kwietnia. Metrem od Młocin dojedziemy jedynie na plac Bankowy, natomiast od strony Kabat jedynie do stacji Centrum. Na nieczynnym odcinku nie będą kursowały pociągi wahadłowe. Trzeba będzie skorzystać z tramwajów lub autobusów.

Zarząd Transportu Miejskiego radzi warszawiakom "jak życ bez metra w wielkim mieście": jak dojechać do centrum z Bielan, Żoliborza, Legionowa czy Nowodworów. Urzędnicy przygotowali mapy, na których zostały przygotowane alternatywne dla metra trasy dojazdu do centrum.

 

ZOBACZ PLAN W FORMACIE PDF

BIELANY:

Ze stacji Młociny metrem dojedziemy do stacji Ratusz Arsenał – aby dostać się do centrum trzeba przesiąść się do tramwajów linii: 4, 15, 18 oraz 35. Możemy dojechać również autobusami linii 107, 127 oraz linią zastępczą Z-1.

ŻOLIBORZ:

Ze stacji Marymont do centrum dojedziemy tramwajami linii 17 i 75. Podobnie ze stacji Plac Wilsona, gdzie dodatkowo pasażerowie mają do dyspozycji linę zastępczą Z-1.

BRÓDNO:

Z tego rejonu miasta dojazd do centrum zapewnią nam tramwaje linii 4 i 74 oraz autobus linii 500, które zostaną wycofane z ul. Słomińskiego i skierowane do pętli Ratusz Arsenał. Ponadto w dni powszednie od 6:30 do 9:30 trasa linii 50 zostanie wydłużona do pętli Centrum.

DW. WILEŃSKI:

Przejazd do centrum zapewni linia 8. Ponadto w dni powszednie (godz. 6:30 – 9:30) trasa autobusów 226, 460, 718, 738, 805 jednokierunkowo będzie wydłużona do pętli Centrum. Warto pamiętać, że dla tych linii nie będzie obowiązywał przystanek Ratusz Arsenał 06 zlokalizowany w al. Solidarności przed placem Bankowym.

TARCHOMIN i NOWODWORY:

Do centrum dostaniemy się liniami 508, 510, 511 dojeżdżając do stacji metro Marymont lub liniami E-4 i E-8 do placu Wilsona a później do centrum tramwajem 15 lub 75.

LEGIONOWO:

Z tej podwarszawskiej miejscowości dojazd do centrum najpierw pociąg SKM linii S-9 lub Kolei Mazowieckich do stacji Warszawa ZOO, później bezpośrednio do centrum dowiozą nas tramwaje linii 4 i 74 oraz autobusy linii 127 i 500. Ponadto w dni powszednie (godz. 6:30 – 9:30) trasa linii 500 będzie wydłużona do pętli centrum.

PRAGA POŁUDNIE przez TRASĘ ŁAZIENKOWSKĄ:

Tutaj metrem od stacji Politechnika do stacji Centrum dojedziemy bez problemu. Jednak kiedy będziemy chcieli dojechać na któraś ze stacji na odcinku Ratusz Arsenał – Młociny musimy wybrać się w podróż tramwajami linii 15 i 75 do stacji metra Marymont. Możemy wybrać również autobus Z-1, jednak dowiezie on nas jedynie do Placu Wilsona.

Większe utrudnienia, wygodniejsza przesiadka

Utrudnienia spowodowane są budową  łącznika między starą i nową częścią stacji przesiadkowej przy Świętokrzyskiej.

- Wybraliśmy wariant z budową wygodnego przejścia między dwiema częściami stacji. To wymaga zamknięcia stacji dla ruchu. Alternatywą było budowanie przejścia przez antresole, dużo mniej praktycznego. A przecież budujemy na lata, a nie na kilka tygodni - tłumaczy rzecznik metra Krzysztof Malawko.

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tymczasowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 20:29 ~tymczasowy

  bialostoczczanin~bialostoczczanin

  a mie to wasze wszawe metro wogule niepoczebne- mam je gemboko w tyle !!!!

  tu dzie pszemnieszkuje na białołeńce metra nie bedzie a po za tem ja poczebuje jechac tylko do tarchomnina gdzie mam robote na 3-4 etata

  no a pszed łikędem to zawijam mentki i juz o 16 jestem w grodze do siebie do Białegostoku

  i co morze powiecie ze metro jest dla mię ???

  Zgadza sie mię też to merto mię wali .

 • W wa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 14:37 ~W wa

  Ja wszystkim współczuję że to metro nie kursuje jak zawsze!!! Ale wy Warszawiacy bez niego się nie umiecie poruszać-było sie tu sprowadzić jak jego jeszcze go nie bylo i też jeździć z Kabat na Hutę,wielkie mecyje HE HE.Pozdro RODOWITY W-WIAK

 • os potok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 12:38 ~os potok


  os potok~os potok

  A gdzie informacja jak dostać się do Centrum z osiedla Potok? Przepraszam to nie Żoliborz?
  Rozumiem że tłok i dezorientacja bo to pierwszy dzień zmian, ale jestem oburzona faktem że z pętli tramwajowej Marymont - Potok został zabrany JEDYNY tramwaj (15) a tym samym JEDEYNY środek transportu który dojeżdża do Centrum a w zamian "podstawiony" został (nie wiedzieć czemu) tramwaj (6), który na Placu Bankowym skręca na Pragę. To już zgroza. Pomysłodawcy, odcięliście osiedle Potok od cywilizacji, bo dwa przystanki za pętlą, na Placu Wilsona nie da się już wsiąść do żadnego tramwaju jadącego w kierunku Centrum!
  Pomijam fakt że w ubiegłym tygodniu w mediach (między innymi na stronie tvn warszawa) nie została podana informacja o zamianie, a wręcz była potwierdzona że wszystko zostaje tak jak było, tylko dojdzie jeden nowy środek transportu z ww.pętli.
  I tak nic nie wskóram swoją wypowiedzią, pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że te 20 dni szybko zleci i wszystko niebawem wróci do normy.
  mza~mza

  lepiej sprawdz gdzie "6" skręca na Pragę

  Mój błąd, oczywiście na most gdański. Zwykła ludzka pomyłka

 • lelek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 12:36 ~lelek

  Brawo Warszawa !! VIVA LA POLSKA !! Hura !!

 • sgn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 12:25 ~sgn

  Po co tak komplikować życie? Do centrum to spokojnie 510 z marymontu można dojechać. :3

 • jaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 11:23 ~jaa

  Marek, do Pl. Wilsona jeździ;) Dalej z tzw. 'buta';)))

 • Bielany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 11:18 ~Bielany

  kraz~kraz

  Kolejny piekny przykład na co ida nasze pieniądze za droższe bilety. E-8 linia ekspresowa, na Marymont jezdzil szybko, teraz jeździ na pl. Wilsona i stoi w korku na Wisłozdradzie. Dziękuje ztm. Metro jeździ co 6-8 min w godzinach porannego szczytu, brawo. Tramwaj nr 1 w ogóle nie jeździ, być może awaria, ale wszystko jednego dnia. Za często się to zdarza, żebym płacił tyle za bilety!


  To, że metro jeździ co 6-8 minut to chyba logiczne jeśli do ratusza dojeżdża wahadłowo. Nie da rady dojechać i zawrócić szybciej.

 • kraz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 10:27 ~kraz

  Kolejny piekny przykład na co ida nasze pieniądze za droższe bilety. E-8 linia ekspresowa, na Marymont jezdzil szybko, teraz jeździ na pl. Wilsona i stoi w korku na Wisłozdradzie. Dziękuje ztm. Metro jeździ co 6-8 min w godzinach porannego szczytu, brawo. Tramwaj nr 1 w ogóle nie jeździ, być może awaria, ale wszystko jednego dnia. Za często się to zdarza, żebym płacił tyle za bilety!

 • Wściekła warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 10:11 ~Wściekła…

  Witam, dojeżdżam codziennie z Bielan, z Rudnickiego do Konstancina do pracy.Dziś jechałam 2,5 h. (średnio jadę 1,15)
  Właśnie dotarłam, choć wyszłam z domu chwilę po 7:00.
  PS. Jestem rodowitą warszawianką, i jeśli ten mądrala, co pisał wcześniej, że trzeba umieć poruszać się po mieście ma jakiś pomysł na usprawnienie mojego przejazdu to proszę o wskazówki, bo ja pomysłu nie mam.

 • Stephan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 10:05 ~Stephan

  08:28 ~Kasia

  mmm~mmm

  Tarchomin i Nowodwory to Białołęka :)

  Tylko Tarchomin to osiedle przy Modlińskiej a Białołęka to Gmina i jest tak duża że sięga aż przy CH Targówek ( najczściej tamte osiedla są nazywane Białołęka), więc powinny faktycznie być określenia z Tarchomina .... z Białołęki....

  Otóż Kasiu... do 1994roku w Warszawie było 8 dzielnic. Wtedy weszła w życie ''ustawa Warszawska'' która z 8 dzielnic zrobiła 11 gmin i tak z dzielnicy Praga Płn wydzielono gminę Targówek i gminę Białołęka. W 2002 uchwalono nową ustawę dzieląc Warszawę na 18 dzielnic. Od tego czasu Białołęka to dzielnica a nie tak jak mylnie piszesz gmina. Dla Twojej informacji wszystkie osiedla czy to Tarchomin czy np.Lewandów (blisko CH Targówek) należą do jednej i tej samej dzielnicy Białołęka. Pozdrawiam.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »