Informacje

20.05.2011 07:46 utrudnienia

Jagiellońska, Świętokrzyska, Bracka: drogowcy nie próżnują

SERWISY:

Zaczął się weekend, a co za tym idzie, kolejna ulica przechodzi wymianę nawierzchni. Tym razem to ulica Bracka. To nie jedyne utrudnienia. Do jednego pasa zwężona jest także ul. Świętokrzyska pomiędzy ul. Kubusia Puchatka a ul. Czackiego.

Drogowcy zamknęli Bracką na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Nowogrodzkiej. Kierowcy z utrudnienaimi będą musieli liczyć się do poniedziałku do 4 rano.

Proponowany objazd zamkniętego fragmentu prowadzi ulicami: Al. Jerozolimskimi – rondem de Gaulle'a – Nowym Światem – pl. Trzech Krzyży – Bracką – Nowogrodzką lub Kruczą – Żurawią – Bracką. 

Zmiany w komunikacji

W związku z zamknięciem ul. Brackiej następujące linie pojadą objazdami: 105 (kier. PL. TRZECH KRZYŻY), 116 (kier. WILANÓW), 118 (kier. SPARTAŃSKA), 151 (kier. GOCŁAW), 171 (kier. TORWAR), 180 (kier. WILANÓW), 195 (kier. NATOLIN PŁN.), 222 (kier. SPARTAŃSKA), 503 (kier. NATOLIN PŁN.), N33 (kier. ZAJEZDNIA WORONICZA), N83 (kier. PKP PIASECZNO)

Od skrzyżowania Aleje Jerozolimskie/ul. Bracka wymienione linie zostaną skierowane na trasę objazdową, która prowadzi ulicami: Aleje Jerozolimskie – rondo de Gaulle'a – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży i dalej trasami podstawowymi.

W kierunkach przeciwnych trasy wszystkich wymienionych linii pojadą bez zmian.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Węziej na Świętokrzyskiej

Zwężona do jednego pasa w każdym kierunku jest ul. Świętokrzyska pomiędzy ul. Kubusia Puchatka a ul. Czackiego. I tak pozostanie do poniedziałku do 4:00 nad ranem.

Powodem utrudnień jest modernizacja magistrali ciepłowniczej. Teren budowy znajdzie się na środku jezdni ul. Świętokrzyskiej. Wyłączone z ruchu będą lewe pasy obydwu jezdni.

Kierowcy poruszający się w kierunku ul. Marszałkowskiej oraz w kierunku ul. Nowy Świat będą mieli do dyspozycji prawe, zewnętrzne pasy ruchu.

Będzie można skręcać z ul. Świętokrzyskiej w ul. Kubusia Puchatka i ul. Czackiego.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Jezdnia Jagiellońskiej zamknięta

Kolejne utrudnienia czekają na kierowców, którzy będą w weekend podróżować ul. Jagiellońską. Do niedzieli do 19.00 drogowcy zamknęli jezdnię w stronę mostu Gdańskiego, pod wiaduktami Trasy Toruńskiej.

Ruch odbywać się będzie po jezdni w kierunku Legionowa. Do dyspozycji kierowców będą dwa pasy ruch uw stronę Legionowa i jeden pas w stronę mostu Gdańskiego.

Utrudnienia związane są z rozbiórką podpór zamkniętych wiaduktów Trasy Toruńskiej.

Trasa Toruńska jest przebudowywana do parametrów drogi ekspresowej S8 przez firmę J&P – AVAX S.A., na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace na 7,1-kilometrowym odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach potrwają do kwietnia 2012 r.

 

su/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mieszkanka z okolic ul. Kubusia Puchatka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 15:09 ~mieszkanka…

  dotyczy Świętokrzyskiej

  SPEC wykonał swoje prace bardzo sprawnie!! Zakończył je przed zapowiadanym terminem czyli po południu w niedzielę a nie w zapowiadany poniedziałek. ( Widzę to z okna) Naprawdę należy pochwalić i pracowników i tych co organizowali te roboty, GRATULACJE.

 • sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2011 14:20 ~sebastian

  Dobrze że coś robią, jednak przy remoncie na Trasie Toruńskiej powinno być lepsze oznakowanie. Jak ktoś jeździ tam codziennie to da radę. Niestety nie jeżdżąc na oko tylko szukając oznakowania można się pogubić.
  Trudno jest znaleźć wjazd z Modlińskiej na Toruńską w stronę Marek.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2011 18:30 ~asd

  Nawet jeśli nie zamkną tego odcinka od 18 czerwca tylko poźniej i tak mam pytanie kto zezwolił na te prace. Już nie mówię o tym, że w godzinach porannego szczytu stoją sobie ciężarówki na jednym z pasów a korek (jak można wyczytać na forum) aż do Ząbkowskiej.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2011 12:05 ~asd

  Drogi Pawle - Świętokrzyska będzie zamknięta do ulicy Marszałkowskiej, dalej będzie odbywał się ruch. Także zwężenie przed zamknięciem ma sens :) .

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2011 11:33 ~Paweł

  Dziwne jest zwężanie Swietokrzyskiej teraz. Od 18 czerwca ma być ona wyłączona z ruchu. Czy nie mozna prac ciepłowniczych wykonać po 18 czerwca? W Warszawie jest podbno stanowisko koordynatora takich prac, pytanie po co?

 • dyziek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2011 09:58 ~dyziek

  O czym ty gadasz, człowieku?! Przez tory NALEŻY przejechać i zatrzymać się przy linii przy kolejnym sygnalizatorze, w lewo lub na wprost. Przez takich jak ty przy każdej zmianie świateł na rondzie zostaje 4-5 samochodów, które śmiało mogłyby je opuścić wcześniej.

 • brawo dyziek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2011 09:45 ~brawo dyziek

  zgadzam się! sygnalizacja została zaprojektowana tak, żeby ruch na skrzyżowaniu był bezpieczny i sprawny. Zatem kiedy jest zielone światło do skrętu w lewo na rondzie, należy przejechać i stanąć pod następny sygnalizatorem. nie blokujemy tramwajów, bo mają oddzielne świata zsynchronizowane ze światłami dla samochodów. w przeciwnym razie blokujemy ruch za nami i zmniejsza się przepustowość skrzyżowania i tworzą się korki, a cały - z resztą i tak kijowy system - za grube miliony po prostu nie działa. proste

 • do dyziek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2011 09:25 ~do dyziek

  a twoj radiowoz stoi zaraz za rondem?

 • WK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2011 08:43 ~WK

  Świętokrzyska? - Po co teraz nie lepiej było poczekać na początek prac przy budowie II linii metra i tak mają wtedy ją zamknąć - bzdura ponura i tyle.

 • dyziek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2011 08:35 ~dyziek

  Zwracam się z apelem do wszystkich kierowców zatrzymujących się przed torami na rondach, gdzie do skrętu w lewo jest odrębna sygnalizacja! Dlaczego do cholery to robicie?! Odrobina wyobraźni lub powtórka z przepisów kodeksu ruchu drogowego nie zaszkodzi! Oczywiście można kątem oka spojrzeć na tory, ale nie stać przed torami jak wół do zapalenia się zielonego na kolejnym sygnalizatorze. Dziękuję, dobranoc.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »