Informacje

14.02.2018 12:05 Spór o monument

"Ja nie jestem od burzenia". Trzaskowski o pomniku smoleńskim

SERWISY:

Moje pierwsze decyzje, jeśli wygram wybory, na pewno nie będą dotyczyły pomnika - stwierdziły Rafał Trzaskowski w Dogrywce "Jeden na jeden". Kandydat PO na prezydenta Warszawy przyznał, że sprawę upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej należało załatwić wcześniej.

- Trzeba było się porozumieć - powiedział. Gość Bogdana Rymanowskiego nie chciał jednoznacznie powiedzieć, co zrobiłby jako prezydent Warszawy z pomnikiem, jeśli ten stanie na Placu Piłsudskiego. - Mam nadzieję, że nie znajdzie się tam z pogwałceniem prawa - stwierdził Trzaskowski.

Pomnik nie będzie pierwszym tematem

Polityk PO zapewniał "ja nie jestem od burzenia". Wyraził też zdanie, iż pomnik ofiar smoleńskich powinien był stanąć gdzieś w centrum Warszawy wcześniej. - Trzeba było się porozumieć, wykazać większą wrażliwością. Jeśli nie odpowiadała jedna lokalizacja, to zaproponować inną - stwierdził Trzaskowski. Podkreślił przy tym, że to co się dzieje w tej sprawie obecnie, czyli rozpoczęcie prac przy pomniku na Placu Piłsudskiego przy sprzeciwie władz Warszawy, jest w jego ocenie pogwałceniem prawa.

- Skoro wojewoda i PiS podejmują takie decyzje przy sprzeciwie władz miasta, to po co w ogóle je wybierać? - pytał Trzaskowski. - Będzie rada miasta, będzie prezydent miasta a PiS będzie sobie zabierać place, podejmować decyzje, robić w Warszawie co im się żywnie podoba, mówiąc, że to nie jest miasto Warszawiaków, ale wszystkich Polaków - dodał.

Pierwszy pogratuluje PiS ustawy reprywatyzacyjnej

Kandydat PO na prezydenta Warszawy krytykował też PiS za brak skuteczności w sprawie ustawy reprywatyzacyjnej. Jej projekt przygotowywał rywal wyborczy Trzaskowskiego Patryk Jaki, który zapowiadał rychłe wprowadzenie nowych przepisów w życie. Jednak według nieoficjalnych informacji, prace nad ustawą reprywatyzacyjną zostały zamrożone.

- Nie chcę rozpatrywać, jaka była historia tego projektu. Interesują mnie intencje. Minęły dwa lata rządów PiS i nic się nie stało w tej sprawie - mówił Trzaskowski. - PiS mówiło, że chce problem rozwiązać, że ma ustawę i ją realizuje a teraz trafia ona do kosza? Ta partia ma problem z wiarygodnością - dodał.

- To niekorzystne dla Warszawiaków. Mnie interesuje to, żeby reprywatyzacja została załatwiona ustawą. Jeśli ta ustawa będzie, to będę pierwszym, który pogratuluje PiS - zadeklarował Trzaskowski.

Kandydat PO zapewniał, że ma swój pomysł na Warszawę i trwają prace nad programem. - Będzie gotowy w maju. Potem będziemy go konsultować i całość ogłosimy przed wakacjami - zadeklarował.

Czytaj więcej na tvn24.pl:

mk/AG

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Stryj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2018 14:26 ~Stryj

  Jan~Jan

  Płakali na ich pogrzebach, teraz będą burzyć pomnik ofiar.

  Schody to nie pomnik.

 • q1q

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2018 13:10 ~q1q

  To jakiś brzeszczot do piły a nie pomnik.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2018 13:03 ~Jan

  Płakali na ich pogrzebach, teraz będą burzyć pomnik ofiar.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »