Informacje

06.02.2011 16:54 DZIEŃ PRZYJAŹNI POLSKO INDYJSKIEJ

Indie to nie tylko Bollywood

Koncerty, gry dla dzieci, pokazy tańców brzucha i Bhangra, indyjski bilard Carrom i henna to tylko część atrakcji, które znajdziecie w klubie Lolek w ramach Dnia Przyjaźni Polsko-Indyjskiej. 

- Wiele osób kojarzy Indie wyłącznie z Bollywood. Ten dzień pokaże, że mamy wiele więcej do zaproponowania – zapowiada Razvi Hussaini, organizator imprezy. Jak co rok, w pierwszą niedzielę lutego, obchodzony jest Dzień Przyjaźni Polsko-Indyjskiej.

Bogaty program

W programie imprezy w Lolku znalazły się m.in. gry dla dzieci, indyjski mitologiczny film, pokaz tańca w wykonaniu polskich i indyjskich dzieci, koncert indyjskiej muzyki klasycznaj, koncert muzyki Bollywood, pokazy tańca Bhangra, tańca Hollywood i tańca brzucha. Będzie okazja zobaczyć pokazy indyjskiego billiarda "Carrom" i henny. Impreza zakończy się setem didżejskim z muzyką Bolly/Punjabi/Kolly/Tolly.

O fenomenie Indii opowiadał w "Rytmie Miasta" Max Cegielski, dziennikarz i podróżnik. - Zawsze świat Zachodu szukał sensu na Wschodzie, zgodnie z wyobrażeniem, że stamtąd nadchodzi światło i mądrość. To nieprawdopodobnie długa tradycja, bo już Jimi Hendrix i Beatlesi siedzieli w Indiach – mówił Cegielski.

Długa historia przyjaźni

Według niego najważniejszym przesłaniem imprezy jest uświadomienie ludziom długoletnich związków, które nawiązano jeszcze kiedy Indie były kolonią brytyjską.

- Podczas II wojny światowej w Indiach znalazło się mnóstwo Polaków, którzy zostali wypuszczeni z ZSRR. Potem w okresie PRL-u wiązało nas wiele traktatów gospodarczych – opowiadał Max Cegielski - Powstały dziesiątki książek o Indiach napisanych przez polskich inżynierów, którzy tam pracowali. Budowaliśmy statki dla Indii, a teraz wszystko to się odwróciło. Nasze huty stali są dziś unowocześniane przez koncern wywodzący się z Indii – dodał dziennikarz.

bako

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »