Informacje

01.08.2011 11:42 "na razie nie ma zagrożenia w warszawie"

IMGW: rzeki wzbierają

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia dla województwa mazowieckiego. Rzeki w tym regionie mogą przekroczyć stany alarmowe.- Na razie zagrożenia powodziowego w Warszawie nie ma - mówi Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Na Wiśle w powiecie płockim i sochaczewskim (poniżej Warszawy) już wprowadzono stan alarmowy. W ciągu najbliższej doby IMGW przewiduje dalsze podnoszenie się wody na Wiśle poniżej ujścia Narwi, ale synoptycy uspokajają - sytuacja nie jest tak dramatyczna jak w maju ubiegłego roku.

"Trzeba monitorować sytuację"

- Związane jest to ze spływem mniejszych cieków wodnych do rzek głównych - mówi synoptyk TVN Meteo, Wojciech Raczyński. - Stany alarmowe już są przekroczone na Krznie i na Liwcu, co skutkuje podnoszeniem się wód Bugu i Narwi - wyjaśnia.

Jak zaznacza samej Warszawie na razie nic nie grozi. - Stan wody będzie się podnosił, ale na razie nie ma zagrożenia powodziowego w stolicy. Trzeba monitorować sytuację - podkreśla aczyński.

Popada punktowo i lekko

Progonzowane na dziś opady deszczu będą punktowe, podobnie jak wczorajsze. Oznacza to, że tylko w niektórych miejscach województwa należy spodziewać się silnego deszczu. W niedzielę ulewne deszcze spadły na Warszawę i okolice. W stolicy spadło 76 l/m kw, podczas gdy miesięczna norma dla miasta wynosi 73 l/m kw.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL

Tvnmeteo.pl/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 18:39 ~podatnik

  po co sprawdzać wały ppowordziowe dla ekipy PO najważniejsze jest Euro 2012. ludzie mogą się dopić a złodzieje z PO mają inne ważniejsze zadania.

 • kocur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 15:35 ~kocur

  wawer to zalewowy teren warszawy, jak sie ludzie tam osiedlaja to tylko do siebie pretensje. a co ma prezydent wawy do walow na bugu to nie kumam

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 14:19 ~warszawiak

  Tusk mówił a raczej kłamał jak zwykle,że nie ma zagrożenia powodziowego. Jak rzeki rozleją to będzie za późno bo z wałami nie zrobiono dosłownie nic, np. na Bugu. Może by tak z Warszawy a zwłaszcza z centrum zrobić teren zalewowy, to nareszcie Prezydent Warszawy i reszta nierobów z PO wzięłaby się wcześniej do roboty a nie tylko monitorowała.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 13:32 ~warszawiak

  rzeki wzbierają? Od tygodnia Bug między Brokiem a Wyszkowem przekroczył stany alarmowe. Dopływające rzeczki ledwo mieszczą się w korytach, a Liwiec przynajmniej w 5 miejscowościach (między Łochowem a Kamieńczykiem rozlał się po polach.
  A wały? W Warszawie chyba nikt nie sprawdzał w ciągu ostatniego roku jaki jest ich stan.
  Pani Prezydent!! Do roboty!!

 • pol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 12:45 ~pol

  Póki co warszawie nie zagraża powódz, ale. Jak wyglądają wały przeciwpowodziowe sprawdzić póki jest czas. Pilna sprawa wału przy ul. Ogórkowej w Wawrze szczególnie na odcinku gdzie w ub roku mieszkańcy sami budowali umocniebie. Wtym miejscu jest kompletna ruina.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »