Informacje

05.10.2016 16:10 po akcji miasto jest nasze

Ile trzeba czekać na interwencję?
Czas reakcji pod lupą strażników

SERWISY:

Audyt czasu reakcji strażników miejskich na zgłoszenia mieszkańców - to odpowiedź Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na akcję Miasto Jest Nasze. Stowarzyszenie sprawdziło, jak długo trzeba czekać na przyjazd funkcjonariuszy od momentu zgłoszenia nielegalnie zaparkowanego pojazdu.

Informacją o planowanym audycie stowarzyszenie podzieliło się na facebooku. "Pamiętacie nasza akcję przeprowadzoną na urodziny Straży Miejskiej? Zwróciliśmy wtedy uwagę na skandalicznie długi czas oczekiwania na interwencję Straży Miejskiej w sprawie nielegalnie zaparkowanych samochodów. Wczoraj dostaliśmy odpowiedź z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ratusza" - napisali przedstawiciele MJN na portalu społecznościowym.

W odpowiedzi jaką uzyskało stowarzyszenie czytamy, że BBiZK w ramach sprawowanego nadzoru nad strażą miejską wystąpiło do Biura Audytu Wewnętrznego Urzędu m. st. Warszawy o przeprowadzenie audytu w zakresie czasu reakcji funkcjonariuszy miejskich na zgłaszane interwencje mieszkańców.

Zgłoszenie co 2 minuty

Straż miejska zwiera szyki, by intensywnie zabrać się za "mistrzów parkowania". Powołała odrębny referat, który zajmie się wyłącznie kierowcami nielegalnie zostawiającymi samochody. To ma zwiększyć efektywność pracy 230 strażników przesuniętych z innych komórek w tym ze zlikwidowanego Oddziału Ogólnomiejskiego.

Jak informuje straż miejska, powodem reorganizacji była skala zjawiska łamania przepisów ruchu drogowego. W 2015 r. strażnicy przeprowadzili blisko pół miliona interwencji, w tym ponad 200 tys., dotyczących nieprawidłowości w ruchu drogowym.

- Również liczba zgłoszeń od mieszkańców w tej kategorii z roku na rok jest coraz wyższa. Przykładowo w porównaniu do 2014 r., w 2015 r. odnotowano wzrost na poziomie aż 19 procent. Średnio, co 2 minuty wpływa kolejne zgłoszenie dotyczące ruchu drogowego - podaje Monika Niżniak z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej.

Niżniak podkreśla, że w stolicy rośnie liczba rejestrowanych pojazdów (ok. 1,5 mln). Do tego należy doliczyć kolejne pojazdy wjeżdżające codziennie do miasta. Tylko w tym roku straż miejska interweniowała ponad 17 tys. razy w związku z rozjeżdżaniem przez kierowców terenów zielonych miasta.

"To był skandaliczny czas oczekiwania"

- W wakacje sprawdziliśmy czas reakcji strażników miejskich na zgłoszenie o nielegalnym parkowaniu. 17 godzin oczekiwania na przyjazd patrolu, jest procederem skandalicznym. Dlatego podczas urodzin straży miejskiej wraz z prezentami wręczyliśmy list do ratusza z prośbą o interwencję w tej sprawie - wyjaśnia Karol Perkowski ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Więcej o tej akcji pisaliśmy w sierpniu na naszym portalu.

Jak dodaje przedstawiciel stowarzyszenia, wraz z pismem z BBiZK dołączono korespondencję, w której straż miejska przyznaje się że problem jest oraz wyjaśnia, dlaczego mieszkańcy muszą długo czekać na przyjazd patrolu.

Karol Perkowski przekonuje, że Miasto Jest Nasze będzie przyglądać się audytowi oraz zmianom w straży miejskiej - Damy im jeszcze trochę czasu. Sprawdzimy wyniki audytu, a potem rzeczywisty czas przyjazdu funkcjonariuszy. Jeśli nasze działania nie przyniosą efektu, podejmiemy kolejne kroki - zapowiada.

Zobacz akcję "Miasto Jest Nasze" z okazji urodzin straży miejskiej :


md/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2016 17:06 ~abc

  xp123~xp123

  parkowanie to nie jest priorytet SM .problem jest bo byczki nie umieją się poruszać po mieście.Wszystkiego najlepszego dla SM i nie przejmujcie się śmiesznymi organizacjami


  a co jest priorytetem? wozić tyłek i "udawać" pracę?

 • xp123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 17:09 ~xp123

  parkowanie to nie jest priorytet SM .problem jest bo byczki nie umieją się poruszać po mieście.Wszystkiego najlepszego dla SM i nie przejmujcie się śmiesznymi organizacjami

 • reomi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 14:12 ~reomi

  zadlugo~zadlugo

  Prystora, Skoroszewska, Sławoja-Składkowskiego - tutaj czas dojazdu załóg jest stanowczo za długi!

  a,do czego tam się śpieszyć ??? do parkowania ?? chyba sobie jaja robisz !!!a, może niech do parkowania jeżdżą na sygnale,bo wam się czasy liczą

 • ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 09:49 ~ala

  tylko jakiś idiota może mierzyć czas dojazdu do nieprawidłowego zaparkowania pojazdu !!!! ....są jeszcze ważniejsze sprawy jak ratowanie zdrowia i życia osobie leżącej,....służebna rola SM i pomoc obywatelom w codziennym i życiu z zakłócaniem porządku włącznie...itd. a BBZK niech się weźmie do roboty a nie pali głupa !!!!... czas na zmiany na stołku dyrektora !!!

 • zadlugo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 09:00 ~zadlugo

  Prystora, Skoroszewska, Sławoja-Składkowskiego - tutaj czas dojazdu załóg jest stanowczo za długi!

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 08:23 ~tomek

  a po tych 17h jak już łaskawie przyjadą to i tak nie wlepiają mandatu tylko dają pouczenie. gdzie tu sens, gdzie logika? zlikwidować SM!!! darmozjady

 • babka Kiepska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 07:15 ~babka Kiepska

  nacisk ze strony kierownictwa jest na ilość holowanych pojazdów patrole które miały zająć się nieprawidłowym parkowaniem zajmują się szukaniem pojazdów do odholowania bo ...kierownik będzie nie zadowolony a jak kierownik będzie nie zadowolony to dostanie opier.. od naczelnika a naczelnik od komendanta i teraz jest pytanie o co tu chodzi ? odpowiedz jest prosta o statystyki !! co kogo obchodzi że ktoś gdzieś zgłasza nieprawidłowości ? jak można się póżniej pochwalić statystykami i wtedy my dzielna straż miejska odholowaliśmy tyle to a tyle pojazdów nałożyliśmy tyle to a tyle mandatów na kierowców nieprawidłowo parkujących :) a dla nie jako mieszkańca nie jest ważna statystyka !!! mnie interesuje konkretna praca po tym jak zgłoszę interwencję ma być zrealizowana i tyle !! także zakute łby z kierownictwa Warszawskiej sm czas otworzyć oczy nieco szerzej ...a wasze statystyki wydrukujcie i zróbcie z nich podstawkę na kawę albo tapetę na ścianę !!!!!

 • zzx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 05:43 ~zzx

  1.I zastępca nap[aisał mi że majà obowiˋązek podjąć interwencję nawet jak nie ma zgłoszenia, a jest podstawa - kłóci sie to z informacjami udzielanymi przez strazników, którzy "zawsze jadą do kolejnego wezwania".
  2.BBiZK nie ma wiedzy na temat szkoleń strażników w zakresie Ustawy Prawo o ruchu drogowym więc nie bardzo może stwierdzić czy strażnicy postepują prawidłowo.

  te informacje mam na piśmie więc nie bardzo maja jak sie wyprzeć " że yo nie ja tylko kolega".

 • jarocin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 00:34 ~jarocin

  wystarczy spełnić trzy zasady w SM
  1. najważniejsze kierownicy zmiana priorytetów
  2,większa ilość patroli(ZA TE PENSJE NIE REALNE) i nie piesze,bo one w żaden sposób nie są mobile,to nie Grójec
  3,.zgłoszenie od mieszkańca priorytet(jest ich masa) ,nie holowania,własne z których są mandaty

  i gwarantuję,że staną na wysokości zadania

 • Jarocin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 00:20 ~Jarocin

  chodniki_dla_pieszych~chodniki_dla_pieszych

  No, powolutku, pomalutku i może w końcu pojawi się choćby namiastka normalności i Ślimaki Miejskie zaczną normalnie pracować...

  Pomalutku,
  Śliniąc główkę
  Wychędożył
  Niedźwiedź mrówkę.

  zapomnij !!!! pracowałem w tej firmie 10lat ,zarobki śmieszne tak jak 1000ce ludzi z problemami na ulicy,oczekiwania od przełożonych kosmiczne przy tej ilości ludzi. Robią nabory na aplikantów przez kilka miesięcy za 1500zł na rękę(tylko desperat przyjdzie użerać się za to coś) a jak uzbierają,zakończą 3 miesięczny kurs,to po pół roku te osoby się zwalniają i tak w kółko ale kadra kierownicza nie widzi problemu

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »