Informacje

12.09.2018 20:50 inni nie skorzystali z zaproszenia

Ikonowicz i Guział w Jaki Cafe. Frontu przeciw Trzaskowskiemu nie będzie

SERWISY:


Patryk Jaki zaprosił na spotkanie niemal wszystkich swoich konkurentów w wyścigu do fotela prezydenta Warszawy. Celem było połączenie sił przeciwko Rafałowi Trzaskowskiego. Z zaproszenia skorzystali jednak tylko
Piotr Ikonowicz i Piotr Guział.

- Nie rozdrabniajmy głosów, pójdźmy razem do wyborów - zaoferował we wtorek konkurentom Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Warszawy, zapraszając ich w środę do Jaki Cafe. Zaproszenie nie dotyczyło tylko Rafała Trzaskowskiego. Całe przedsięwzięcie miało służyć temu, by stworzyć wspólny front przeciwko politykowi Platformy Obywatelskiej.

"Jaki nie jest dla nas sojusznikiem"

Chwilę przed godziną 16 (o której miało rozpocząć się spotkanie) przed kawiarnią stawiły się reprezentantki komitetu Jana Śpiewaka Wygra Warszawa - bynajmniej nie po to, by usiąść do stołu z Jakim.

- Dziękujemy za zaproszenie, ale nie będziemy brały udziału w tym spotkaniu. Patryk Jaki nie jest dla nas ani sojusznikiem, ani sprzymierzeńcem. Według nas, nie jest dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy - oznajmiła Hanna Gospodarczyk z Wygra Warszawa.

Wspólnie z Pauliną Piechną-Więckiewicz zarzuciły kandydatowi, że nie zna Warszawy, "ma kuriozalne, niedorzeczne i niemożliwe do spełnienia pomysły". - Jego program nas nie przekonuje. Mamy własny, zbudowany przez osoby, które znają to miasto i mają wspólne poglądy - stwierdziła Gospodarczyk. Wcześniej głos w sprawie spotkania zabrał też Jacek Wojciechowicz. Niezależny kandydat na prezydenta stolicy powiedział, że nie zamierza "kupczyć" głosami warszawiaków. - Mój start jest po to, by odzyskać Warszawę z rąk partii, dla mieszkańców - oznajmił.

Także kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski na swojej porannej konferencji był pytany o inicjatywę polityka prawicy. - Jeżeli Patryk Jaki będzie korzystał z profesjonalnej rady kogokolwiek, to może dobrze mu to wyjdzie, bo jego ostatnie propozycje kompletnie nie przystają do tego, czego chcą warszawiacy. Ich problemem naprawdę nie jest parkowanie dużych łodzi nad Wisłą - skomentował, odnosząc się do 19. dzielnicy.


Przyszli Guział i Ikonowicz

W kawiarni Jakiego z chęcią do rozmowy stawili się za to Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej i Piotr Guział.

- Przyszedłem tutaj, by porozmawiać o Warszawie. To świetny pomysł, by rozpocząć debatę o mieście przed pierwszą turą wyborów - stwierdził Guział. Zapewnił, że nie przyszedł po nic "dla siebie". - Nie interesuje mnie rozmowa o futurystycznej wizji Warszawy z 2050 roku, ale rozmowa o tym, co za kilka miesięcy czeka warszawiaków - dodał.

- Jeżeli okaże się, że to spotkanie to tylko zabieg PR-owy, to skończy się na kawie i miło się pożegnamy - oznajmił Guział.

Ikonowicz, pytany o to, dlaczego przyszedł do Jakiego, odparł "dlatego, że zostałem zaproszony, a jestem człowiekiem dobrze wychowanym". - A mówiąc poważnie, w sprawie walki z reprywatyzacją i reprywatyzacyjnym przekrętem to ja i Patryk Jaki jesteśmy po jednej stronie. Chciałem też zaprosić Patryka Jakiego do debaty o polityce społecznej i mieszkaniowej - dodał.

Pytany przez dziennikarzy, czy możliwe jest wspólne porozumienie przed wyborami, Ikonowicz odpowiedział, że "jest socjalistą i nie wybiera się do Prawa i Sprawiedliwości". - Pomysł, by połączyć siły jest trochę nie na miejscu. Myślę że pan Jaki powiedział o słowo za dużo - skomentował kandydat.

MJN z wodą i piaskiem

W ostatniej chwili do Jaki Cafe przyszedł też Jan Popławski, rzecznik prasowy Koalicji Ruchów Miejskich, których kandydatką na prezydenta jest Justyna Glusman. Przyniósł gadżety. - Uznaliśmy, że nie wypada do tak pięknej kawiarni przyjść z pustymi rękoma, więc przynieśliśmy wodę z Wisły i piasek z nadwiślańskich plaż. Z praskiej strony, na której ma powstać nowy Dubaj w Warszawie - ironizował, odwołując się do propozycji Jakiego wybudowania wzdłuż Wisły 19. dzielnicy.

- Chcieliśmy zaapelować do pana ministra, by stanął do prawdziwej i uczciwej debaty, a nie do rozmowy przy kawie i ciastkach - stwierdził Popławski.

 - Mam nadzieje, że za chwilę uda się rozpocząć spotkanie, które ma jeden cel. Zależy nam, by w listopadzie Warszawą rządzili uczciwi ludzie, by nie rozdrabniać głosów - powiedział sam gospodarz spotkania.

- Może znajdziemy jakieś elementy programowe, które pozwolą nam wspólnie iść do wyborów. Nawet gdyby jedna czy dwie zgodziłyby się z takim sposobem rozumowania, to byłaby bardzo dobra informacja, która sprawiłaby, że Rafał Trzaskowski miałby dalej do prezydentury - dodał Jaki.

Mają plan debaty

Rozmowa nie trwała długo. Po około 30 minutach jego uczestnicy ponownie wyszli do dziennikarzy.

Ikonowicz powiedział, że spotkanie było "bardzo owocne". Jak dodał, w jego trakcie ustalono, że przed pierwszą turą odbędzie się "otwarta, szeroka i transmitowana" debata, podczas której zostaną poruszone cztery tematy . - Będziemy debatowali o mieszkalnictwie, o korupcji, reprywatyzacji, polityce społecznej w Warszawie oraz o zagrożeniach i sytuacji ekologicznej w mieście. Takie cztery tematy zostały uzgodnione - oświadczył.

- Cieszę się z debaty na temat przyszłości Warszawy - podkreślił z kolei Jaki. Zapewnił, że nadal podtrzymuje swoją propozycje utworzenia wspólnej rady programowej oraz "wspólnego pójścia do wyborów".

Piotr Guział powiedział, że obecna prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chciała debatować ze swoimi kontrkandydatami przed ostatnimi wyborami samorządowymi. - Programowo nie zbliżyliśmy się do siebie, natomiast cieszy mnie, że Patryk Jaki jest osobą otwartą - oświadczył.

Zdjęcie na stronie głównej: Bartłomiej Zborowski / PAP

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ralista_Praga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 00:41 ~Ralista_Praga
  ex driver~ex driver

  Całe autobusy i tramwaje zagłosują na Patryka Jakiego. Trzeba rozpędzić to kolesiostwo HGW , które zagnieździło się w Zarządach tych spółek. Dosć ciągłego dokręcania śruby , dość karania za byle , co. Kiedyś pracownik był szanowany , a kierownik zawsze stawał w jego obronie. Tym , co przerobili te firmy na korporacje mówimy do widzenia. Teraz my was zwolnimy , swoimi głosami. Nowa władza , nowe Zarządy. Proste.
  Realista_Praga~Realista_Praga

  Ktoś chyba zapomniał, jak inny kandydat z tej partii pracownikom MZA i TW naobiecywał likwidację ZTMu. I oprócz kału to tylko Muzeum Powstania Warszawskiego po sobie pozostawił.
  waws~waws

  Chłopak z elit politycznych stworzył układ Opolski teraz chcę stworzyć układ Warszawski już jeden taki układ Warszawski mieliśmy i jakoś Państwo na tym źle wyszło
  wątpiący~wątpiący


  śmiem wątpić żeby całe autobusy i tramwaje zagłosowały na jakiego. To, że Tobie się tam nie podoba to może trzeba pracę zmienić...
  do tego myślisz, ze co przyjdzie jaki i będą uczciwe konkursy? Będzie jak w każdej spółce, czy ministerstwie gdzie jużPIS rządzi - wprowadzanie swoich pisiewiczów, do tego niekompetentnych. Miernych ale wiernych...

  OPZZ i Solidarność to największe związki w MZA i TW, a tam starzy PZPRowcy jeszcze stanowiska okupują

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2018 16:42 ~abc

  ex driver~ex driver

  Całe autobusy i tramwaje zagłosują na Patryka Jakiego. Trzeba rozpędzić to kolesiostwo HGW , które zagnieździło się w Zarządach tych spółek. Dosć ciągłego dokręcania śruby , dość karania za byle , co. Kiedyś pracownik był szanowany , a kierownik zawsze stawał w jego obronie. Tym , co przerobili te firmy na korporacje mówimy do widzenia. Teraz my was zwolnimy , swoimi głosami. Nowa władza , nowe Zarządy. Proste.

  komuś śmierci "korporacja", a marzy "czy się stoi czy się leży..."

 • Kamil Paradowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2018 16:25 ~Kamil Paradowski

  Ja tez byłem. Doskonały pomysł na bezpośrednie spotkania z wyborcami. Brawo!!!

 • zaciekawiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2018 15:54 ~zaciekawiony

  dziennikarz~dziennikarz

  Miasto, które ma cztery razy mniejszy budżet buduje metro znacznie szybciej niż Warszawa.

  Panie rzetelny dziennikarzu podaj, które miasto? w jakich warunkach geologicznych?, w jakim standardzie (jak długie stacje)?, jak głęboko?

  wszyscy czekamy na informację!!!

 • szaradzista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2018 15:33 ~szaradzista

  Potrzebuję hasła do krzyżówki, może ktoś wie: "rogate bydło pochodzenia azjatyckiego, występuje w stanie dzikim i w prymitywnej hodowli." Na cztery litery, za przeproszeniem.

 • dziennikarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2018 15:18 ~dziennikarz

  Miasto, które ma cztery razy mniejszy budżet buduje metro znacznie szybciej niż Warszawa.

 • kami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2018 15:08 ~kami

  zjazd do siebie, tam rządzić mądrzejsi też mu nie pozwolą. Niech swoje rządy we własnych czterech ścianach wprowadza, a od Warszawy słoik niech się odczepi.

 • HGW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2018 14:47 ~HGW

  Trzaskowski~Trzaskowski

  PO popiera cenzurę w Internecie.

  Tak, Rafałek ma rację. Popieramy, bo nie podoba nam się jak źle o nas piszą.

  Dlatego zaatakowaliśmy redakcję wprost, cenzurowaliśmy przesłuchanie Komorowskiego i chowaliśmy pod ziemię referendum dot. mojego odwołania.

  Wtedy było łatwiej. Teraz musimy sięgnąć po ostateczne narzędzie - cenzurę w internecie.

 • prokuratura

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2018 14:16 ~prokuratura

  Kolesie z PO znów podnieśli łapy za cenzurą, co jest u nich normą.

 • Trzaskowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2018 12:37 ~Trzaskowski

  PO popiera cenzurę w Internecie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »