Informacje

28.11.2012 12:00 wyróżnienia w konkursie ZTM

Ikarus z tęczą w tle i inne zdjęcia "staruszków"

SERWISY:

W konkursie Zarządu Transportu Miejskiego na najlepsze zdjęcie ikarusa nadesłano ponad 400 prac. Pięciu autorów zostało nagrodzonych.

Zdjęcia nadesłane przez 17 osób oceniało jury złożone z przedstawicieli ZTM i MZA. 12 listopada wybrało najlepsze z nich. Ich autorami są: Piotr Galant, Jakub Grudzień, Michał Kowalski, Krzysztof Piasecki i Mateusz Pieróg.

Zwycięzców ZTM nagrodził dziś, podczas specjalnego spotkania. Dostali albumy o Warszawie, gadżety związane z komunikacją, odtwarzacze mp3 i pendrive'y. Jednak to nie nagrody, jak zaznaczał już wcześniej Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, są w tym konkursie najważniejsze, a zachowanie w pamięci tego typu autobusów.

Nie znikną

Przez wiele lat ikarusy były symbolem komunikacji miejskiej w stolicy. Przejechały miliony kilometrów i przewiozły miliardy pasażerów. Teraz po Warszawie jeździ ich 98.

Miały odejść do lamusa, jednak ostatnio okazało się, że nadal będą wozić pasażerów.

- Chcemy sporadycznie wykorzystywać ikarusy. Na przykład podczas godzin szczytu, obsługi koncertów lub innych imprez masowych - mówił tydzień temu, w rozmowie z tvnwarszawa.pl, szef ZTM, Leszek Ruta.

//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • antyPOdwyż

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 13:09 ~antyPOdwyż


  Anty PiSAnty PiS

  A "ogórem" ktoś z was jeździł?
  Czy w ogóle wiecie o czym piszę.....
  Xavery~Xavery


  Jak pasażer oczywiście. Zwykłym i przegubowym. I tylko nie mogę przeboleć, że jak ogóry jeźdiły to byłem za mały żeby zająć miejsce na prawo od kierowcy a kiedy już mogłem zająć to ogórki stały się zabytkami.

  A myślałem że jako rodowity warszawiak od pokoleń nie robiący zakupów w Biedronce już jako niemowlak jeździłeś swoim najlepszym autem którym lubisz się przechwalać i byłeś najlepszym kierowcą w galaktyce haha;) Ale jednak jeździłeś autobusem za darmo naciągając miasto na koszty od najmłodszych lat..;) No cóż na rodowitych z reguły Warszawa najwięcej traci.. bo co z takiego człowieczka jak Ty który po 25latach zaczyna przynosić zyski miastu.. śmieszne:)

 • zdieeed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 10:48 ~zdieeed

  najbardziej hardcorowe autobusy jakimi jeździłem! :D

 • prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 10:37 ~prażanka

  Ikaruskiem jechałam nie dalej jak wczoraj... Z LOTNISKA CHOPINA! Na linii 331 miały jeździć same niskopodłogowe, aby zagraniczni goście nie natrafili w ciągu pierwszej podróży do metra na te nasze zabytkowe skarby... Mam nadzieję, że w granicach godziny 6-7 rano korzystają tylko z taksówek!

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 09:49 ~Xavery

  Anty PiSAnty PiS

  A "ogórem" ktoś z was jeździł?
  Czy w ogóle wiecie o czym piszę.....


  Jak pasażer oczywiście. Zwykłym i przegubowym. I tylko nie mogę przeboleć, że jak ogóry jeźdiły to byłem za mały żeby zająć miejsce na prawo od kierowcy a kiedy już mogłem zająć to ogórki stały się zabytkami.

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2012 09:47 ~Xavery

  asdasd~asdasd

  To akurat była zaleta, teraz tak sie ułatwia życie że niedługo nic nie będziemy musieli robić, a szpitale będą zapchane ludźmi z otyłością czy zanikiem mięśni.


  Może zamiast tak dbac o kondycję innych zadbasz o swoją i zamiast schodów będziesz używał np. rynny do schodzenia albo od razu skok na główkę. To stanowczo wzmacnia mięśnie pleców.

 • skaut

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2012 21:10 ~skaut

  Brakuje jednego fajnego zdjęcia z archiwum prasowego. Około roku 1987 przy zjeździe z Trasy Toruńskiej wydarzył się wypadek Ikarusa przegubowego - przednia część spadła "piętro niżej", a tylna pozostała na estakadzie. Zdjęcie było publikowane chyba w Życiu Warszawy (ale nie jestem pewien) - widok niecodzienny.

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2012 21:09 ~karawaniarz

  Do tego prowadzą się świetnie. A i do dziś trudno o lepsze ogrzewanie w kabinie , latem gorzej..Tyle razy już odchodziły , a znowu zostają , to śmieszne po co robi się te akcje , ale niech zostaną choćby z powodu tego że muszą bo nie ma taboru , by same niskie podłogi...Były momenty ,że niska podłoga nie dała rady i wysyłano tylko Ikary , co w takiej sytuacji gdy ich zabraknie ? ja ciekaw jestem . Jest wiele miejsc gdzie niska nie pojedzie , autobus to nie tramwaj nie jeździ tylko po centrum , są linie podmiejskie , dalekie.

 • Fotograf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2012 20:07 ~Fotograf

  litości...

 • Polonista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2012 20:06 ~Polonista

  Bilet miesięczny mogli ufundować. To byłaby dobra nagroda!

 • szczwany lisek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2012 19:57 ~szczwany lisek

  1 miejsce?WTF?kawałek ikarusa...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »