Informacje

05.05.2014 15:04 pytania zadawali internauci

II linią metra przejedziemy w 10 minut.
Tramwaje na Targowej we wrześniu

SERWISY:

Szef Zarządu Transportu Miejskiego zapowiedział, że przejazd centralnym odcinkiem II linii metra będzie trwał 10 minut. Wiemy też, z jaką częstotliwością pojadą pociągi oraz kiedy na Targową wrócą tramwaje.

Wiesław Witek, dyrektor ZTM, odpowiadał w poniedziałek na pytania internautów. Zapowiedział m.in, że podróż między stacjami Dworzec Wileński a Rondo Daszyńskiego zajmie około 10 minut. Podziemna kolejka ma też kursować z taką samą częstotliwością na obu liniach. Jak mówi Witek, ZTM nie spodziewa się w związku z tym problemów z wejściem do pociągu.

Pasażerowie, którzy będą chcieli przesiąść się z jednej linii metra do drugiej, na stacji Świętokrzyska, nie będą musieli przechodzić przez bramki sprawdzające bilety.

Bez tramwajów na Jagiellońskiej

Wiemy też, kiedy tramwaje znów pojadą Targową. ZTM planuje ponownie uruchomić komunikację szynową na tej ulicy we wrześniu. Jest też zła informacja. Rozebrane zostanie torowisko na ulicy Jagiellońskiej, pomiędzy pętlą przy Ratuszowej, a Solidarności.

Tory na tym odcinku zostały wybudowane dla zapewnienia objazdu w związku z pracami przy centralnym odcinku II linii metra. Zostały wybudowane tymczasowo i nie mogą pozostać - informuje Witek.

Czat z udziałem Witka zorganizowano w ramach konsultacji społecznych, związanych ze zmianami w komunikacji po otwarciu II linii metra. Internautów interesował też planowany przebieg II linii metra, projekt uspokojenia ruchu na ulicy Targowej, czy skrócone trasy autobusów. Pytania dotyczyły szczególnie inii 512, 517, 105 i 173.

Internauci zwracali też uwagę, że dyrektor nie odpowiadał na wszystkie pytania, a jedynie na te "wygodne".

Wiesław Witek mówi o planowanych zmianach:

wp/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • simplicity

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2014 10:18 ~simplicity

  Ale - szanowne ZTM - zawsze mozna sie pzresiadać. Tylko czy wy naprawde nie rozumiecie, że ludzie tych przesiadek w zwiekszonej ilosci nie chcą. Ludzie nie chcą sie przesiadać, tyko po to by podjechac dwa - trzy przystanki II linia metra. To utrudni i skomplikuje dotychczasowa komunikację.
  Kilka lat temu stąd, gdzie miszkam, dojeżdzałam do pracy na Ochocie z jedna przesiadką. potem w ramach usprawniania komunikacji - z dwoma przesiadkami. teraz po uruchimieniu II linii metra i z jeszcze wiekszym usprawnieniem bede miała tych przesiadek trzy. Czas dojazdu wydłuzy sie o ok. 10-15 min. Gdzie tu logika???

 • Anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2014 16:43 ~Anka

  @Doświadczony, nie wydaje mi się, żeby coś się radykalnie zmieniło. Poza tym i tak metro jeszcze bardziej ożywi coraz atrakcyjniejszą Pragę, więc na tym skorzystamy.

 • Doświadczony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2014 17:59 ~Doświadczony

  Do "alexa" żebyś się nie zdziwił ile będzie tych połączeń. Kiedy uruchomiono I linię metra powoli zlikwidowano wszystkie linie autobusowe łączące Ursynów ze Śródmieściem. Zobaczysz, że z czasem znikną połączenia Pragi nie tylko ze Śródmieściem. Główki w ztmie pracują jak zarobić na premię za oszczędność kasy.

 • alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2014 22:14 ~alex

  jakby nie patrzeć to po otwarciu drugiej linii metra praga, szczególnie okolice wileńskiego będą jednym z lepszych miejsc pod względem dojazdu w warszawie. wszędzie będzie blisko - z pragi na wolę dojedzie się w 10 minut, a do centrum będzie jeszcze szybciej. plus zawsze będzie sporo dotychczasowych połączeń w stronę placu bankowego

 • Pan z WoLi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2014 17:24 ~Pan z WoLi

  Już mówimy... nie oczekujemy od waz ZTMu zadnych wezłow przesiadkowych ani przesiadek zwrocic wszystkie linie bus i tramwajowe z przed budowy 2 lini metra.

 • Tajemniczy Pl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2014 16:49 ~Tajemniczy Pl

  Ciekawe czy wy byście to metro zrobili w 10 minut co?

 • jola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2014 15:22 ~jola

  Ale nie wszyscy chcą jechac akurat z Targowej na Rondo Daszynskiego. Niektórzy tylko do Starówki czy Jana Pawła. To niech nie zabiarają nam komunikacji naziemnej.

 • AdamKo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2014 15:16 ~AdamKo

  ręcista~ręcista

  Tyle czasu to robią i tylko 10 minut jazdy???


  SUPER komentarz

 • wodzu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2014 14:55 ~wodzu

  A KIEDY METRO NA TARGÓWKU I NA BRÓDNIE?????, kiedy tramwaje wzdłuż wincentego??? DLACZEGO ZAMKNIĘTY MOST NA TRASIE WZ W GODZINACH SZCZYTU GDY REMONTUJECIE GROTA????? KIEDY ZMIANA NIEUDOLNYCH URZĘDNIKÓW BLOKUJĄCYCH MIASTO? KIEDY SAMOCHODY Z PASAŻERAMI NA BUS PASACH???? PYTAŃ SA SETKI ALE NIKT NIE SŁUCHA I NIKT NIC NIE ROBI

 • konsultacja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2014 14:21 ~konsultacja

  Uparte koncepcje o skracaniu linii, np. 125 do Stadionu, brak alternatywy na Targowej i Grochowskiej w sytuacji kryzysowej (awarii na szynach, w metrze), tworzenie uciążliwych i zabierajacych czas i siły punktów przesiadkowych, takich, jak już istniejacy przy Wiatracznej, konieczność pokonywania schodów w przejściach, bramek w metrze, generowanie dodatkowych kosztów biletów - wszystko po to, aby pochwalić się kawałkiem metra, którego przede wszystkim Prażanie nie chcieli.
  Dlaczego nie można dojechać jednym autobusem z Międzylesia do ZOO, na Pl. Bankowy, do cerkwi, do LO przy poczcie na Targowej? Ktoś chyba nie lubi tej strony miasta.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »