Informacje

24.08.2011 07:11 ratusz wykazał błędy

I po referendum
w sprawie SPEC

SERWISY:

Nie będzie referendum w sprawie prywatyzacji SPEC, o które wnioskował PiS. Zakwestionowano prawie 40 tys. podpisów – pisze "Gazeta Stołeczna".

Komisja weryfikująca podpisy pod PiS-owskim wnioskiem doszukała się na listach podpisów zmarłych, nieletnich i osób spoza Warszawy (ich nazwiska nie znajdują się w stołecznym spisie wyborców). Liczenie trwało do wtorku. Zabraknie ok. 20 tys podpisów - informuje "Stołeczna".

Z tą oceną nie zgadza się Maciej Wąsik z PiS. – Sprawę oddamy do sądu administracyjnego – zapowiada w rozmowie z "Gazetą Stołeczną". - To była akcja masowa, część list przyszła do nas pocztą, stąd pomyłki – tłumaczy. Jak dodaje, w akcję zaangażowane były całe rodziny, które czasem wpisywały wszystkich domowników.

Czwartek pod znakiem SPEC

W czwartek na sesji Rady Miasta odbędzie się głosowanie w sprawie prywatyzacji SPEC. To formalność, w radzie większość ma PO, która popiera transakcję. Politycznych sporów na pewno nie zabraknie, bo przyjęcie uchwały poprzedzi debata.

Czytaj więcej na ten temat

wp/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tutiturumtutu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2011 20:07 ~tutiturumtutu

  Z czego jakieś 70% z tego miliona to tzw. słoiki, które mają gdzieś co zrobią ze SPECem. To jest chore, sprzedawać coś co działa, zarabia i ma się dobrze...psie syny wszystko nam wyprzedadzą. My zostaniemy z niczym a oni beda na bahama sie bawić...

 • PO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2011 19:19 ~PO

  Sprzedamy Polskę. Tanio.

 • vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2011 19:15 ~vpw

  Olali mieszkańców??? W przeszło milionowym mieści nie udało się zdobyć podpisów chętnych, którzy by tak myśleli. Przecież oszuści, którzy przynieśli fałszywe podpisy aby wywołać referendum powinni w kiciu siedzieć.

 • Bynek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2011 18:53 ~Bynek

  Jasne. Od początku popaprańce twierdzili, że na głowach staną i uszami będą tupać żeby SPEC sprzedać! Bufetowa tak pięknie okłamywała warszawiaków jak to do nich miasto należy, żeby tylko dostać się ponownie do koryta. Dziś mamy efekty. Olali mieszkańców równo. Tylko kto poniesie odpowiedzialność za błędy?

 • EW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2011 18:44 ~EW

  Nie martwcie się pracownicy SPECU.Odkupią was po 10 latach od Francuzów.Elektrownie odkupili.Dalkia zarobi tylko na was tak jak Vattenfall,na elektrowniach.

 • pisklę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2011 17:13 ~pisklę

  PiS zawsze tak robi, bo to partia intryg, knowania, nienawiści. Nie można im ufać!

 • Marcin z Woli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2011 16:39 ~Marcin z Woli

  Cenzurujcie dalej wypowiedzi tubo PO

 • ollo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2011 13:45 ~ollo

  Głosowałem na panią Gronkiewicz na Prezydenta Warszawy nie przypuszczałem że za koalicję PO z PSL sprzeda Warszawiaków chłopskiej partii zobaczcie kto w naszym miesicie odpowiada za służbę zdrowia i nasze bezpieczeństwo jak partia PSL dba o chorych Warszawiaków jakimi zdezelowanymi karetkami ich wozi ilu Warszawiaków w nim pracuje a zrozumiecie że ona niema na uwadze dobro nas i naszego miasta.

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2011 13:38 ~warszawianka

  jak zwykle manipulanci pisu schrzanili robotę

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2011 12:52 ~Warszawiak

  Tak jak napisałem SPEC jest strategiczną spółką miejską i niezależnie od tego czy są podstawy czy nie powinno się odbyć referendum, zanim doszło do jakichkolwiek ruchów w sprawie prywatyzacji. Pamiętając, że spółka przynosi dochody, że jest monopolistą na lokalnym rynku - nie prywatyzuje się ot tak tego typu spółek. Sprzedając mamy wpływu sporych pieniędzy do kasy miasta - ale jednorazowy. A co z wpływami dotychczasowymi? Czy prywatna spółka również będzie zarabiać dla miasta? Nie. W Warszawie finansuje się dużo różnych dziwnych rzeczy - więc proszę Cię nie mów, że nie znalazłyby się pieniądze na referendum. Tym bardziej, że ono miało dotyczyć nie tylko sprzedaży SPECu, a również kilku innych kwestii. To mieszkańcy Warszawy powinni decydować o tak strategicznych posunięciach władz miasta. Muszą pamiętać o tym, że to mieszkańcy wybierają władzę, i przedstawiciele ratusza są dla mieszkańców - a nie jak to się dzieje do tej pory. Prywatyzacja SPEC-u wiąże się z podwyżkami. I nie ma tutaj mowy o tym że URE nie wyrazi zgody. Wystarczy trochę poczytać. URE wyrazi zgodę na podwyżki - wystarczy tylko odpowiednia argumentacja zarządu spółki. Dużo spotkanych przeze mnie osób które głosowało na PO łapie się za głowę - co też ich przedstawiciele wyrabiają. Nie tego chcieli. A czy Ty jesteś za prywatyzacją? Jeśli tak podaj argumenty, które są za - oczywiście biorąc pod uwagę również dobro mieszkańców.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »