Informacje

08.12.2013 14:37 hotel-legenda ma nowego właściciela

Hotel Bristol został sprzedany

SERWISY:

Budynek który z pewnością zna każdy warszawiak, jeden z symboli Traktu Królewskiego, zmienił właściciela. Bristol kupiło międzynarodowe konsorcjum.

Hotel, należący do grupy Luxury Collection został sprzedany "międzynarodowemu konsorcjum inwestorów prywatnych".

W Bristolu, na początku tego roku, zakończył się remont. Pochłonął on 13 mln. euro. Pokoje i apartamenty, jak również korytarze, restauracja i bar powróciły do sznytu z początku XX wieku.

Ponad sto lat tradycji

Bristol to jeden z najstarszych hoteli w Warszawie. Otwarty został w 1901 roku. W II RP kwitło tu życie polityczne odrodzonej Polski. Podczas okupacji mogli korzystać z niego tylko Niemcy. Bristol z wojny wyszedł obronną ręką i po doraźnych naprawach wznowił działalność już w 1945 roku.

W czasach PRL stracił swój początkowy prestiż, a jego wnętrza zyskały nowy wystrój. W 1981 roku został zamknięty. Po długim remoncie, hotel otworzyła ponownie dopiero w 1993 roku Margaret Thatcher.

Lista sławnych gości Hotelu Bristol jest bardzo długa. Nocowali tu m.in. Pablo Picasso, Jan Kiepura (który dał koncert z balkonu), Elżbieta II, John Fitzgerald Kennedy, muzycy zespołów Depeche Mode i Rolling Stones.

W sobotę na Trakcie Królewskim uruchomiono świąteczną iluminację:

wp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mietki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2014 17:55 ~mietki

  Haha

 • lajkon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2013 18:48 ~lajkon

  "mięki" ,"mięki" skocz po piwko bo inaczej skoczy "Liwko" !!!!

 • gizmo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2013 13:52 ~gizmo

  Sheraton to psi hotel , Bristol to klasa i historia. Obrazą jest w ogóle porównywac te dwa hotele. Może tylko Bristol ma gorszy PR ale to zależy kto jest PRowcem . W Bristolu chyba w ogóle nie ma takiej osoby, bo zasieg reklamy hotelu jest mizerny, a jezeli sa to w jakis brukowcach, mysle ze jak zatrudnia dobrego PRowca to o Sheraronie nawet nikt nie pomysli.

 • Wichura

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2013 18:32 ~Wichura

  Uważam , że najlepszym hotelem w Warszawie jest Sheraton, tu pracują wspaniali ludzie, a dyrekcja jest doskonała, cudowna atmosfera, pracownik jest szanowany i świetnie wynagradzany. Nie rozumiem takich wpisów jak poniżej, ciesz się burza, że masz prace( jeżeli jesteś tam pracownikiem) i do gara co wrzucić. Padnij na kolana i dziękuj, że tak wspaniali fachowcy chcą poświęcać na ciebie swoją wiedze, doświadczenie. Wy w Polsce nie potraficie szanować żadnej władzy i dlatego będziecie zarabiać te marne 1500 zł. Pracownicy z Ukrainy są bardzo pracowici i nie narzekają. Jak wam się nie podoba to się zwolnijcie, a jak chcecie się nauczyć szacunku do przełożonych zapraszam na szkolenie do Najlepszego Hotelu w Polsce Sheraton Warszawa

 • domek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2013 06:19 ~domek

  Jeden

 • BURZA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.12.2013 18:58 ~BURZA

  Czy nowi właściciele mają wywalić wszystkich Polaków z pracy i zatrudnić Ukrainę bo taniej? Czy zostanie tylko jeden Polak mówią na niego " miękki"? Czy odpowiednie służby będą przeciwdziałać zamiarom dyrekcji? Inspekcje powinny sprawdzić we wszystkich hotelach sieci Starwood w Polsce ilu pracuje obcokrajowców i dlaczego nie są awansowani Polacy, dlaczego przy tak dużym bezrobociu w Polsce, są zatrudniani obcokrajowcy z innych europejskich państw( czy musimy pomagać Grekom, kosztem Naszych bezrobotnych). Myślę że to wina polityki dyrekcji takich hoteli ponieważ wszyscy to dyrektorzy np z Irlandii, Portugalii, notabene mających kompleks niższości, ponieważ ich państwa nie dorastają Polsce do pięt. Przyjeżdżają i nie liczą się w ogóle z krajem w którym pracują, z ludźmi którzy pracują dla nich, bo to dzięki Tym ludziom mogą zarabiać swoje gigantyczne pieniądze.Czy taki dyr. zarabiający 50 000 zł na miesiąc będzie rozumiał pokojówkę, która zarobi 1500 zł? Apeluje o kontrole w takich placówkach, skończmy z wyzyskiem szarego pracownika. Gdzie są odpowiednie służby , inspekcje pracy, gdzie jest zwykła przyzwoitość? NIE BĘDZIE IRLANDCZYK I PORTUGALCZYK PLUŁ NAM W TWARZ A MIĘKKI IM WTÓROWAŁ. Lud zaczyna się denerwować: MY WIDZIMY WASZA AROGANCJE PANOWIE I UMIEMY LICZYĆ I OBSERWOWAĆ!!!!

 • kaskozorzec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2013 22:54 ~kaskozorzec

  No i git. Powstanie nowa biedronka.

 • Pawelwozniki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2013 21:23 ~Pawelwozniki

  Przecież to prywatna własność i wara wam do tego,jeżeli ktoś to sprzedał - Paweł z Cedyni ,pozdrawiam myślących !!!!

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2013 15:49 ~jar


  Nico~Nico

  ten kraj zszedł na psy. Sprzedać Hotel prywatnemu konsorcjum. Tylko tu jest możliwe sprzedanie budynku w tak bliskim sąsiedctwi najwazniejszegou z urzędów w tym kraju. No chyba, ze urząd prezydenta kraju nie jest ważny. Co robi wywiad tego państwa i urzędnicy?
  Rob~Rob


  Bardzo mądra wypowiedź. Jest to strategiczne miejsce, nie zdziwiłbym się gdyby kupili to rosyjscy prywatni inwestorzy w celu nasłuchiwania najważniejszego urzędu Państwa


  robicie to samo co komuchy,chcecie zagrabić czyjąś własność!

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2013 15:46 ~jar

  wawa~wawa

  POLSKA JEST PODZIELONA NA 2 CZESCI I SPRZEDANA JUZ DAWNO TYLKO KTORA CZESC NALEZY DO NOWYCH WLADCOW CZY TO NIEMCY CZY ROSJA OTO JEST PYTANIE

  MYŚLĘ ŻE WATYKAN!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »